Yardım iPhone 14 Pro kamera cızırtısı sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Akifdemirer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bugün yeni aldığım iPhone da bir şey farkettim, 1080p 60 fps te aşağıdaki sesi veriyor. Ancak 1080p 30 fps ve 4k seçeneklerinde bir problem yok. Teknik destekle sohbetimde cihazımı analiz etti ve donanımsal bir sorun olmadığını iletti. Kendi cihazınızda böyle bir sorun var mı? Neden olabilir.

lundermanmull

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Hayır hem annemin hem babamın telefonundan kontrol ettim şimdi. Fakat videodaki cihaz pro versiyon benim test ettiklerim max versiyon. Apple desteğe gidip yazılımı sıfırlatabilirsiniz. Ve canlı canlı sıfirlatma sonrası mağazadan çıkmayın sorunun çözülüp cozulmedigine bakın çözülmezseya yeni telefon verirler yada farklı Bi Apple tamire sepetlerler.

Akifdemirer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Selamlar, şimdi kendim denedim ancak bir problem yok. Yazılımsal bir problem olabilir, yetkili servisle görüşmenizi öneririm.
Telefonu yetkili servis sağlayıcısına verdim. Arka kamera ois arızası demişler arka kamera modülünü değiştirdiler, sıfırladılar verdiler. Ancak sorun devam ediyor.

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,156
Telefonu yetkili servis sağlayıcısına verdim. Arka kamera ois arızası demişler arka kamera modülünü değiştirdiler, sıfırladılar verdiler. Ancak sorun devam ediyor.
OIS'ten tıkırtı tarzı bir ses gelmesi normal ancak hâlâ sizin belirttiğiniz gibi videolarda cızırtı geliyorsa devrelerde bir sıkıntı olması mümkün.

Akifdemirer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O tamirli malı kimseye satamazsın ısrar et bişey de değiştirmeye bak
Orijinal apple parçası kullanılan bir cihazı niye satamayayım? Mahalle bakkalına göstermedim sonuçta cihazı, apple tarafından onaylanmış teknisyenler yaptı işlemi.
OIS'ten tıkırtı tarzı bir ses gelmesi normal ancak hâlâ sizin belirttiğiniz gibi videolarda cızırtı geliyorsa devrelerde bir sıkıntı olması mümkün.
Bir çok forum ve yere baktım şuan 14 pro modellerinde çok kişi de bu sorun varmış. Apple durumun farkındaymış.

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
849
Sokak arası telefoncusunda işlem görmüş değil ya, yetkili servise götürmüş. :) Yan sanayi parça takılmış gibi muamele yapmanızı anlayamadım.
ben alsam sorun yapmam ama bazı insanlar değişmişse bidaha randıman vermez gözüyle bakıyo ya değişeni yok diye satıcan yada daha ucuz

DarkKnight.

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Y
Orijinal apple parçası kullanılan bir cihazı niye satamayayım? Mahalle bakkalına göstermedim sonuçta cihazı, apple tarafından onaylanmış teknisyenler yaptı işlemi.

Bir çok forum ve yere baktım şuan 14 pro modellerinde çok kişi de bu sorun varmış. Apple durumun farkındaymış.
Yok satamazsın kardeşim tamirli diyince kimse suratına bakmıyor 2 tane sattım göbeğim çatladı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok satamazsın kardeşim tamirli diyince kimse suratına bakmıyor 2 tane sattım göbeğim çatladı biri 13 diğeri 13 pro garantiden işlem görmüş cihaz 2.elde gitmiyo

lundermanmull

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
5
Değiştirmelerini işte sorun devam ediyor. Apple böyle darlarsan 0 ürün verecekler benim Apple watchta öyle olmuştu.

Ümitcan2626

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar, sorunu çözebildiniz mi ? Birebir aynı problemi yaşıyorum ama benimkinde tüm video modlarında o ses geliyor. Donanımsal mı yazılımsal mı anlam veremiyorum. Çözebildiysen lütfen yardımcı olur musun ?