Yardım iPhone 13 yavaş wi-fi ve wi-fi bağlanmama sorunu

Bu konuyu okuyanlar

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Merhaba
iphone 13 cihazım henüz 6 günlük fakat wi fi 5ghz ağına hiç bağlanamıyor wi fi 2.4 ghz ağına ise bağlanıyor fakat download 2.3mbs verebiliyor
Evdeki diğer cihazlarla wi fi yi test ettiğimde (hepsini 2.4 ghz ağına bağladım iphonun 5ghzye bağlanamamasından sebep) bütün cihazlar 30-50mbs civarı download veriyor.
Apple destekle görüştüm wpa3 değiştirin vs dediler hiç biri bir işe yaramadı.
Ne yapmam lazım ?

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Merhaba
iphone 13 cihazım henüz 6 günlük fakat wi fi 5ghz ağına hiç bağlanamıyor wi fi 2.4 ghz ağına ise bağlanıyor fakat download 2.3mbs verebiliyor
Evdeki diğer cihazlarla wi fi yi test ettiğimde (hepsini 2.4 ghz ağına bağladım iphonun 5ghzye bağlanamamasından sebep) bütün cihazlar 30-50mbs civarı download veriyor.
Ne yapmam lazım ?
iTunes’tan sıfırlamanı tavsiye ederim.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Merhaba
Ne yapmam lazım ?
Kullandığınız modem/router nedir? Ben de aynı telefonu kullanıyorum bir sorun yok bende.

boraK

Asistan
Reaksiyon puanı
124
Kullandığınız modem/router nedir? Ben de aynı telefonu kullanıyorum bir sorun yok bende.
Hocam kablonetin zorunlu tuttugu netmaster modemi kullanıyorum
Modeme reset attım su an iyi gibi.
Önerebileceğiniz bir router var mı ? Netmaster modemin 5g sinyali çok zayıf routerla denemek istiyorum.