iPhone 13 serisi kullananlar/sipariş verenler kulübü

Bu konuyu okuyanlar

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Hadi hayırlı olsun

Ekran Resmi 2021-09-24 00.11.22.png

Reaksiyon puanı
3,027
Hayırlı olsun. Pro'ların teslimatı biraz gecikecek. ABD'de teslimatlar 21 Ekim'e ertelendi, Türkiye'de ne zaman teslimat yapılır bilemiyoruz.

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Benimle beraber alan arkadaşlarının aldığı renge göre değişiyor şuan için en erken teslim tarihi alan pro 13 ler sierra blue şuan da. Teşekkür ederim.

MG4446

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,248
Hayırlı olsun. Ben daha ilk defa dün iPhone 12 serisini gördüm ve dokundum (mağazada) :d

Eratosthenes

Müdavim
Reaksiyon puanı
860
Şu telefonu alan kişilerin aylık geliri 20 bin falan olması lazım sanırım çok pahalı ya fiyat gerçekten.
Aynen ya nasıl o paraya kıyıyorlar anlamıyorum ben şahsen bir telefona 15k vermem yazık günah daha güzel işlerde kullanırım o parayı tabi bizim gibi orta halli durumu olanlar için bu telefonu almak mantıksız ama zengin olanlar için çerez parası gibi birşey herhalde

Reaksiyon puanı
8,018
Hayırlı olsun ama Gold renk alıp yeşil kılıf takmak , yani ne bileyim asla yapılmaz diye düşünüyorum ama zevkler ve renkler :D
Aynen ya nasıl o paraya kıyıyorlar anlamıyorum ben şahsen bir telefona 15k vermem yazık günah daha güzel işlerde kullanırım o parayı tabi bizim gibi orta halli durumu olanlar için bu telefonu almak mantıksız ama zengin olanlar için çerez parası gibi birşey herhalde
Konu kullananlar ve sipariş verenler diye açılmış. Kim nasıl alıyor , neden alıyor karışamayız herkesin ekonomik durumu kendine bizi ilgilendiren bir şey yok.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
1632472887184.png

Bugün belli olan tarihe göre 4-6 iş günü. Hadi bakalım hayırlı olsun. Ben de 12 mini'den 13 mini'ye geçme konusunda kararsızım.

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeşil gerçekten çok güzel gözüküyor aşağıda ekliyorum resmini apple sitesinden
MM2F3_AV4.jpg

Eğer özellikle resim veya video sizin önemliyse geçilebilir. Bu sene yenilemezseniz seneye arada ki makas daha çok açılır.

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Parası varsa alır neden almasın fakat ben telefona 5k dan fazlasını fazla buluyorum hatta bana kalsa 3k da laf edenler olur.

Hayırlı Olsun Üstad.

Bende TCL 10L alcam hayırlısıyla :D

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,239
Şu telefonu alan kişilerin aylık geliri 20 bin falan olması lazım sanırım çok pahalı ya fiyat gerçekten.

Yazık hala daha malum oluşumun kurduğu tezgaha para kazandıranlar var ?

7000₺ max oda dolar kuru yüzünden edecek telefona 16.000₺ para veriyorlar.

Konuyu açan kardeşim sana gelecek olursak hayırlı olsun, aylık 30.000₺ gelirim olsun gene bir telefona bu parayı vermem

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
12 den 13 e para durumu iyi olmayan bence geçmesin aman aman fark yok.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,194
11'den 13 Mini'ye geçme fikri ufaktan aklımı çeliyor. Birkaç ay sonrasında ufak düşüşler yaşanırsa geçiş yapabilirim.

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
zevkler ve renkler tartışılmaz

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
enteresan bir arkadaş sanırım :)

Yazık hala daha malum oluşumun kurduğu tezgaha para kazandıranlar var ?

7000₺ max oda dolar kuru yüzünden edecek telefona 16.000₺ para veriyorlar.

Konuyu açan kardeşim sana gelecek olursak hayırlı olsun, aylık 30.000₺ gelirim olsun gene bir telefona bu parayı vermem
Kardeşim derken bu arada benim yaşım 42 :) Bu hobi meselesi ben 5 binde gelirim varsa yine alırım, 5s den bu yana kullanıyorum şartlar el verdikçe de kullanacağım. Emin olun bende sizin bir çok para verdiğiniz şeye harcama yapmıyorumdur. Malum düzen den kastınız bu benim sorunum değil oy verenlerin sorunu. Ayrıca burası siyaset alanı değil farzedelim ki malum yapı gitti vergiler kalktı ne olacak zarar mı edeceğim _

16000 e aldığım telefon 10000 bin e düşecek sizinkiler de aynı oradan düşecek 8000 e satıp 11000 e yine aynısını alacaksın. Bu arada ben yurt dışına giderek dışarıdan da alabilirdim, ama tercih etmedim şu covid dönemin de evde oturmayı tercih ediyorum açıkcası. Bu arada resimde de belki görebilirsin kullandığım laptop da macbook yani ben bu eko sistemin bir parçası olmuşum.

Ben şu dönemleri de çok iyi hatırlıyorum iphone fiyatları 3000 tl lerde iken insanlar kredi çekerek alıyorlardı bu telefonları sonra bir kaç ay içinde satıyorlar veya zor duruma düşüyorlardı. Herkes kendi imkanları dahilin de yapabildiğinin en iyisini yapmaya çalışıyor siz bir telefona o kadar para vermem diyorsanız 30.000 tl aylık gelirim olsa verirsin kardeşim verirsin varken ile yokken arasında ki düşünce farklılığı anı yaşadığın zaman anlaşılıyor. bak sana aşağıda ki video yu bırakıyorum doğru anlarsan zaman içinde büyük faydasını görürsün.

Son düzenleme:

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Evet 1 Gündür Kullanmaya Başladığım Cihaz Olur Kendisi Amazon.com.tr'den 128 GB Köknar Yeşili Pro Max Almıştım Deri Lansman Kılıf İle Birlikte Daha Önce iPhone 12 Pro Kullanan Birisi Olarak Bu Telefonla Baş Edemeyeceğimi Ve Ergonomisinin Berbat Olucağını Düşünüyordum. Ki Haklı Çıktım.

Fakat Bir Dipnot Düşmek Gerekirse Buna Değdi Öncelikle Telefon Kavrama Anlamında Tek Elinizle Tutup Yürürken Zorlanmayacağınız Bir Telefon Fakat Olay Kavramaktan Tek Elle Telefonu Kullanmaya Geçince Olay Patates Püresine Dönüyor. Ya Ulaşılabilirlik İle Ekranın Üst Kısmını Açmanız Gerekiyor Yada Tek Elle Kullanmamanız Gerekiyor Telefon Ağır Maalesef Tek Elle Kullanımı O Yüzden Riskli Ağır Olduğu İçin Bir Tarafı Ağır Basıyor. Haliyle Elinizden Düşürmeye Çok Müsait Bir Telefon.

Ama Ben Yinede Mutluyum Çünkü 6.7 İnçlik Devasa Bir iPhone Ekranının Oyunlarda,Filmlerde,Yazı Okurken,İnternet Sayfalarında Vb... Bir Çok Yerde Bana Sağladığı Çok Fazla Avantaj Var Ve Ben Bu Avantajlardan Bariz Yararlanıyorum. Üstelik Pil Kapasitesi Ufak Bir Nebze'de Olsa Pro Modellerinden İyi Kısacası Pro Max'i Seçmek Demek Tek Elle Kullanım Ve Ergonomiden Vazgeçip Daha Büyük Ve Güzel Bir Ekran Deneyimi Ve Batarya İle Takas Etmeniz Demek Artık Gerisini Siz Düşünün.

Bana Gelicek Olursak Ben Daha Öncede iPhone 12 Pro Kullanan Biri Olarak Cihaza Bayıldım Fakat Dediğim Gibi Ergonomisi İyi Değil Ara Ara iPhone 12 Pro Cihazıma Geri Dönmeyi Düşünmüyor Değilim. Fakat Dönmeyeceğim Ben İnatçı Bir Keçiyim İlle Alışıcağım Buna 120hz Ekranı Bırakmaya Hiç Niyetim Yok ?

Benim Ufak Minik Kişisel Görüşlerim Bu Şekilde Tekrardan Herkese İyi Forumlar Dilerim.

murat zorluu

Bende iPhone köşemdeyim 14 256 GB ile…
Reaksiyon puanı
685

Şimdi şöyle ben şirket sahibiyim bazen müşterilerime dairelerimin fotolarını çekip atıyorum.Video çekiyorum ve bunların düzgün çıkması için kameranın o kadar güzel olması gerekli ki anlatamam.O kadar uzun videoları 4 binden fazla foto ile bellekte tutup jet hızıyla yollaması gerek yada internette yayınlamak gerek.O parayı telefona veriyorum ancak para kazanıyorum

Kawashi

Asistan
Reaksiyon puanı
34
Hayırlı olsun gerçekten çok güzel Telefonlar

mei

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
mor aldım bende bekliyoruz

Ekli dosyalar

• Ekran Resmi 2022-09-16 10.26.07.png