Yardım iPhone 13 ön kamera kötü çekiyor

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Bugün iPhone 8'den iPhone 13'e geçtim. Kamera kısmında arka kamera sorunsuz aşırı kaliteli iken selfie moduna geldiğimizde kalite çok düşüyor. İkisini yan yana koyduğumda bariz iPhone 8'in ön kamerası daha iyi çekiyor. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
2. El mi aldiniz?

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Yani biraz saçma gelir biliyorum ama iphone 7 plus bu son çikan iphonelerden daha iyi portre yapiyor iphone xs daha net çikartiyor nedenini bilmiyorum ve sadece kendi düşüncem değil aldiğim geri dönuşker böyle (telefon işinde çalisiyorum) donanimsal birsey değil sanirim yazilimsal olabilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

Umarim düzeltirler

Ve ek olarak yenilenmiş ürunmu aldiniz dediğinize göre çok çok kötüyse yenilenmiş olduğundan olabilir

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Yani biraz saçma gelir biliyorum ama iphone 7 plus bu son çikan iphonelerden daha iyi portre yapiyor iphone xs daha net çikartiyor nedenini bilmiyorum ve sadece kendi düşüncem değil aldiğim geri dönuşker böyle (telefon işinde çalisiyorum) donanimsal birsey değil sanirim yazilimsal olabilir

Umarim düzeltirler

Ve ek olarak yenilenmiş ürunmu aldiniz dediğinize göre çok çok kötüyse yenilenmiş olduğundan olabilir

Yenilenmiş değil sıfır cihaz ben açtım jelatini kutuyu falan. Gerçekten çok canımı sıktı bu durum. Mutlaka bir ayarı vardır bu bulanıklılığın diye düşünüyorum. Artı olarak düşük ışıkta oluyor biraz bu. Ama sorun aynı ışıkta iPhone 8 daha iyi çekiyor benim anlamadığım taraf bu.

paroxismus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Bugün iPhone 8'den iPhone 13'e geçtim. Kamera kısmında arka kamera sorunsuz aşırı kaliteli iken selfie moduna geldiğimizde kalite çok düşüyor. İkisini yan yana koyduğumda bariz iPhone 8'in ön kamerası daha iyi çekiyor. Acil yardımlarınızı bekliyorum.
Düşük ışıklı bir ortamda olmadığınızı ve kameranın kirli olmadığını düşünerek yorum yapıyorum. Ön kamera arka kameradan biraz daha zayıftır. Sizde çok bariz bir kalite düşüyorsa telefon sorunlu olabilir, en kısa zamanda yetkili servis randevusu alıp götürün. Belkide hatalı üründür.

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Düşük ışıklı bir ortamda olmadığınızı ve kameranın kirli olmadığını düşünerek yorum yapıyorum. Ön kamera arka kameradan biraz daha zayıftır. Sizde çok bariz bir kalite düşüyorsa telefon sorunlu olabilir, en kısa zamanda yetkili servis randevusu alıp götürün. Belkide hatalı üründür.

Düşükten ziyade loş ışıklı bir ortamdayım ama aynı ortamda iPhone 8'in çektiği fotoğraflar çok daha kaliteli sorun bu. Kamerayı defalarca mikrofiber bez ile sildim.

paroxismus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
İzahı olmayan konunun mizahı olur. Ben de iPhone 13 kullanıyorum. Aynı açıdan iki farklı kamera şile fotoğraf çekin yükleyin buraya görelim.

Utku92

Dekan
Reaksiyon puanı
3,839
Şakaya vurulacak bir konu değil. Gözlerim sapasağlam çok da duymak istiyorsanız eğer ağzımdan.
Hard restore atın. İlk aldıktan sonra üste yazılım bindirildiyse yazılımsal sıkıntılar oluşturmuş olabilir. Cihazı dfu moda alın PC ye bağlayın. iTunes üzerinden restore atın. iTunes son sürüm yazılımı indirip kuracak. O şekilde tertemiz olunca deneyin.