Iphone 12 Wifi Kopma Zayıf Bağlantı Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

slymnasln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Iphone 12 kullanıyorum. 2 haftalık cihaz lakin wifi kopma ve zayıf bağlantı sorunu yaşıyorum. Diğer cihazlar gayet güzel bir şekilde bağlanırken benim cihazımdan iyi randuman alamıyorum. Böyle bir sorunla karşılaşan ve ya çözümünü bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.

Umut EY

Asistan
Reaksiyon puanı
135

1.İnternet kaynağını kontrol et
2.İnternet kaynağının yakınında kullan
3.Mağazalarda wifi güçlendiriciler var. Onları satın alabilirsin
4.Cihazının bakımlarını yaptır.

Son düzenleyen moderatör:

slymnasln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

AnaBacıVokke gelmeden cevap vereyim​

1.İnternet kaynağını kontrol et
2.İnternet kaynağının yakınında kullan
3.Mağazalarda wifi güçlendiriciler var. Onları satın alabilirsin
4.Cihazının bakımlarını yaptır.
dostum zaten modem daha yeni. telefonda yeni. diğer cihazlar takır takır giriyor bir problem yok ama benim cihazım zor giriyor ve kopuyor

Umut EY

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Ha bu arada telefon tuşlarında *3370# girebilirsin
Mesaj otomatik birleştirildi:

dostum zaten modem daha yeni. telefonda yeni. diğer cihazlar takır takır giriyor bir problem yok ama benim cihazım zor giriyor ve kopuyor
Dostum cihazda hasar varmı?

Son düzenleme:

slymnasln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Umut EY

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Senin cihazda anten arızası olabilir. En yakın zamanda anten arızası şikayeti ile yetkili servise gidebilirsin. ;)

Korkmana gerek yok bu her iPhone cihazda olabiliyor

slymnasln

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Senin cihazda anten arızası olabilir. En yakın zamanda anten arızası şikayeti ile yetkili servise gidebilirsin. ;)

Belki güncellemeyle alakalıdır diye sorayım dedim. Yeni gelecek güncellemede de bu sıkıntıyı yaşarsam dediğin gibi servise vereceğim. Sağ olasın dostum :)

KagloT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Ya bende de iPhone 11 Pro Max var ve ben de aynı sorundan dolayı cihazımdan hiç memnun değilim işin kötü tarafı telefon incelemeye gitti ve hiçbir kusur bulunamadı cihazda ve diğer cihazlarımdan çok daha düşük wi-fi hızı ile bağlantı sağlıyor -modemin dibinde bile olsam aynı şeyi yapıyor- . Bir tavsiyesi olacak olan var mıdır acaba ?

Reaksiyon puanı
7,999
Ya bende de iPhone 11 Pro Max var ve ben de aynı sorundan dolayı cihazımdan hiç memnun değilim işin kötü tarafı telefon incelemeye gitti ve hiçbir kusur bulunamadı cihazda ve diğer cihazlarımdan çok daha düşük wi-fi hızı ile bağlantı sağlıyor -modemin dibinde bile olsam aynı şeyi yapıyor- . Bir tavsiyesi olacak olan var mıdır acaba ?
11 serisi ve SE'de Intel modem kullandıkları için çok sorun var internet konusunda.
Alakası yok 11 serisi dışında hiçbir iPhone cihazda kronik Wifi sorunu yok. Arkadaşın yazılımsal veya donanımsal sıkıntısı var.

Önce iTunes'dan temiz yazılım kurun eğer düzelmezse servise yollayın cihazınızı.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Donanımsal bir sorun da olabilir ama önce yazılımsal mı donanımsal mı anlamak lazım. Her şeyden önce ağ ayalarını bir sıfırlayın. Baktınız düzelmedi iTunes ile cihazı sıfırlayın. Sorun hala devam ediyorsa zaten muhtemelen donanımsal kaynaklıdır. O yüzden Apple ile görüşüp çok geçmeden cihazı servise gönderin.

...

Az önce Reddit üzümden baktım aynı sorunu yaşayan birçok kişi var. Wi-Fi adını ve şifresini değiştirdiler takdirde sorun çözülmüş. İsterseniz bir deneyin.

Son düzenleme:

KagloT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
Ya cihaza temiz kurulum da yaptım birkaç kez ancak yine fayda etmedi ve ben de Genius Bar vasıtasıyla cihazı incelemeye yollattım ama telefonda hiçbir sıkıntı bulunamadı anlamıyorum cihaz bariz bir şekilde diğer cihazlarıma göre yavaş kalıyor Wi-Fi bağlantı hızı olarak . Ve bunu bütün Wi-Fi ağlarında yapıyor asıl sorun da o :( şifreyi değiştirsem de fayda etmez herhalde ama deneyeceğim yine de çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için :)