iPhone 12 Pro Pil Performansında Sınıfta Kaldı!

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6,381
Biriniz Samsung diyor diğeriniz Xiaomi diyor ben bunları savunuyormuşum gibi adamlar en çok kazanan firma ve bunu çoğunlukla cihazlardan değil satış sonrası servislerden kazanıyor ama böyleyken Apple paragöz değil demek komik oluyor.
Apple'ın rakiplerinden en az 100 kat daha iyi olan ve rakiplerinde olmayan bir çok servisinden kazandığı para onu paragöz yapmaz.

Servislerden para kazanıyor diye Apple ne zaman paragöz oldu?

Eskiden karı çok olduğu için paragöz diyorduk ama İPhone 12 serisi ile öle olmadığını kanıtladı. Aynı şeyi Xiaomi yapsaydı Apple'ın servislerini eleştiren bir çok kişinin Xiaomi'yi alkışlayacağına eminim.

Ayrıca satışlardan değil servislerden kazanıyor derken?

Adamlar hem servislerden hem satışlardan çok fazla kazanıyor, 2019'da en çok satan İPhone Xr idi ve bu sene de ilk 10'da İPhone 11 serisi ve Xr var. 1. de Se 2020. Yani satışlardan az para falan kazanmıyor, satışlarından gayette çok büyük kazançlar elde ediyor.

Satışlarda elde ettiği başarı, App Store ile 5 milyar dolar kazanç elde etti diye göz ardı edilecek bir şey değil. Apple'ın çok fazla kazanmasının nedeni servisleri değil, hem satışları hem servisleri.

ARCANDY

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,749
Adamların çok umrunda sanki, biliyorlar ki yine fazla satıcak umursamıyorlar. :D

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
iPhone 12 prodan çok İphone 12 ye takıldım bence süper batarya performansı veriyor eski nesil İphone 11 e göre. Asıl merak ettiğim iPhone 12 mini bakalım onunda olduğu drain testlerde durum ne olacak.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Neredeyse dünyanın en çok kazanan şirketi halen maliyet vs. Hesabı yapıp batarya küçültüyor, aksesuarları minumum da tutuyor. Evlat olsan sevilmezsin Apple

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Neredeyse dünyanın en çok kazanan şirketi halen maliyet vs. Hesabı yapıp batarya küçültüyor, aksesuarları minumum da tutuyor. Evlat olsan sevilmezsin Apple
Hayatımda gördüğüm en altı boş yorum ... Batarya küçülüyor çünkü sunumda bahsedildiği gibi kasa küçülüp inceliyor ve hafiflik sağlanıyor. Batarya mah bakıp batarya küçülmüş len diyenlerdensiniz. O zaman size sorayım ben iphone 11 daha büyük bataryalı ancak neden daha küçük bataryalı iphone 12 nin ekran sürsinde gerisinde kaldı? Maliyet hesabı demişsiniz adamlar iphone 11 ile 12 yi kıyasla 5g + oled ekran + yeni kasa + yeni bir işlemci ile getirdi yanlış anlaşılmasın 200 -300 dolar arttırmadı 50 dolar arttırdı. Aksesuarları minumumda tutuyor demişsiniz kutu içi aksesuarları sanırım . Bunun sebebini sen bizim ülkemizde güncel kurdan hissetmiyorsun ama yabancı ülkelerdeki adamlar kutudan bunlar çıkacağına telefonun fiyatı artmasın düşüncesini savunuyor.ülkemizde güncel kur 2-3 seviyesinde kalsaydı sende tabiki çıkmasın kardeşim kutu içeriğinden çıkan 50 tl lik aksesuara genel kutu fiyatında neden ekstra 200 tl vereyim diyecektin.Yorum yaparken madalyonun her yüzüne bakalım

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Teknik bir aksaklık olduğunu düşünüyorum. Hemen dert edilecek bir durum değil.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Hayatımda gördüğüm en altı boş yorum ... Batarya küçülüyor çünkü sunumda bahsedildiği gibi kasa küçülüp inceliyor ve hafiflik sağlanıyor. Batarya mah bakıp batarya küçülmüş len diyenlerdensiniz. O zaman size sorayım ben iphone 11 daha büyük bataryalı ancak neden daha küçük bataryalı iphone 12 nin ekran sürsinde gerisinde kaldı? Maliyet hesabı demişsiniz adamlar iphone 11 ile 12 yi kıyasla 5g + oled ekran + yeni kasa + yeni bir işlemci ile getirdi yanlış anlaşılmasın 200 -300 dolar arttırmadı 50 dolar arttırdı. Aksesuarları minumumda tutuyor demişsiniz kutu içi aksesuarları sanırım . Bunun sebebini sen bizim ülkemizde güncel kurdan hissetmiyorsun ama yabancı ülkelerdeki adamlar kutudan bunlar çıkacağına telefonun fiyatı artmasın düşüncesini savunuyor.ülkemizde güncel kur 2-3 seviyesinde kalsaydı sende tabiki çıkmasın kardeşim kutu içeriğinden çıkan 50 tl lik aksesuara genel kutu fiyatında neden ekstra 200 tl vereyim diyecektin.Yorum yaparken madalyonun her yüzüne bakalım
Fanboyluk yapmayın artık çoğu üretici amoled, oled ekran kullanıyor. Kar marjı çoğu üründe en yüksek tutan şirket apple bunu bile görmezden geliyorsunuz.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Fanboyluk yapmayın artık çoğu üretici amoled, oled ekran kullanıyor. Kar marjı çoğu üründe en yüksek tutan şirket apple bunu bile görmezden geliyorsunuz.
ne Fanboyluğu kardeşim bilgisayarım harici apple ürünüm yok. Burda fanboyluk değil doğruları söylüyoruz .siz Anti cisiniz.Telefonda samsung kullanıyorum.Saatim watch gt2e(eski huawei cihazımdan kalma) kulaklık galaxy buds ne fanboyluğu? Adamlar gayet güzel tasarımlı, güzel ekranlı, pil konusunda üzmeyen işlemcisi dünyanın en iyi işlemcisini koyuyor, Pazar ücretini sadece İphone 12 de 50 dolar arttırıyore attığın yoruma bak. Yeri geliyor Apple dediğin firma bizim ülkemiz için ülkeye özel kar marjı kısıyor soruyorum sana bunu yapmak zoruda mı? İphone 11 sitesinde 7999 TL den satıyor.Hiç hesapladınmı güncel kurla bu cihazı normalde kaçtan satması gerektiğini? Altı boş yorumdan kastım buydu işte...

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
ne Fanboyluğu kardeşim bilgisayarım harici apple ürünüm yok. Burda fanboyluk değil doğruları söylüyoruz .siz Anti cisiniz.Telefonda samsung kullanıyorum.Saatim watch gt2e(eski huawei cihazımdan kalma) kulaklık galaxy buds ne fanboyluğu? Adamlar gayet güzel tasarımlı, güzel ekranlı, pil konusunda üzmeyen işlemcisi dünyanın en iyi işlemcisini koyuyor, Pazar ücretini sadece İphone 12 de 50 dolar arttırıyore attığın yoruma bak. Yeri geliyor Apple dediğin firma bizim ülkemiz için ülkeye özel kar marjı kısıyor soruyorum sana bunu yapmak zoruda mı? İphone 11 sitesinde 7999 TL den satıyor.Hiç hesapladınmı güncel kurla bu cihazı normalde kaçtan satması gerektiğini? Altı boş yorumdan kastım buydu işte...
Kutudan aksesuar çıkmamasını bile savunabilecek, güzelleme yapabilecek bir düşünce ne kadar uzun cümleler kurarsa kursun dediğiniz gibi bana göre boş.

Reaksiyon puanı
6,381
Kutudan aksesuar çıkmamasını bile savunabilecek, güzelleme yapabilecek bir düşünce ne kadar uzun cümleler kurarsa kursun dediğiniz gibi bana göre boş.
Sizin gibi şimdi kutudan aksesuar çıkmamasını çok kötü gören, ama zamanında çıktığında 5W diye çıkmasa daha iyiydi diyen bir çok insan var.

Apple ne yapsa eleştiriliyor, rakiplerinde olan rezillikler görülmezken Apple'a gelince sallaması kolay oluyor zaten...

Kulaklık girişi kalkınca da bir çok kişi kulaklık çıkmasa daha iyi demişti.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Sizin gibi şimdi kutudan aksesuar çıkmamasını çok kötü gören, ama zamanında çıktığında 5W diye çıkmasa daha iyiydi diyen bir çok insan var.

Apple ne yapsa eleştiriliyor, rakiplerinde olan rezillikler görülmezken Apple'a gelince sallaması kolay oluyor zaten...

Kulaklık girişi kalkınca da bir çok kişi kulaklık çıkmasa daha iyi demişti.
Ben açıkcası marka savunmacılığı yapmam fp ürünü kullanırım. Bana ne kadar az para ile ne kadar fayda sağladığına bakarım. Kutu içeriğinin olmamasını eleştiriyorum çünkü kulaklık konusunda olduğu gibi bu konuda da Apple o takip edecek üreticiler olacaktır. Sonuçta biz tüketicilerin aleyhine olan durum

Son mesajlar