Haber iPhone 12 Pro Pil Performansında Sınıfta Kaldı!

Cvnmrt

Profesör
Bazıları gibi 5G var diyipte 200 dolar arttırmadı. Ayrıca Amerikada 19 dolara kulaklık bir 19 dolara daha adaptör alabiliyorsunuz yani gerçekten ucuz fiyatlandırmalara sahip.
Samsung'u nereden çıkardın savunmadım savunmam da ayrıca Amerika'da mı yaşıyorsun Türkiye'de o adaptör o kulaklık hiç ucuz olmayacak.

xDalterx

Asistan
Samsung'u nereden çıkardın savunmadım savunmam da ayrıca Amerika'da mı yaşıyorsun Türkiye'de o adaptör o kulaklık hiç ucuz olmayacak.
Ucuz olmayacağını biliyorum ama gözden kaçırdığınız bir şey var bunların bu kadar pahalı olması apple ın suçu değil. Ülkemizdeki vergiler ve dolar kuru yüzünden bu şekilde.

Cvnmrt

Profesör
Ama Apple'da Türkiye fiyatına göre hesap yapmayacak her halde.

Apple günümüzde ki işini en iyi yapan, parasının hakkını veren bir firma. Xiaomi gibi her yerinden kalitesizlik akmıyor bir firma olarak.
Biriniz Samsung diyor diğeriniz Xiaomi diyor ben bunları savunuyormuşum gibi adamlar en çok kazanan firma ve bunu çoğunlukla cihazlardan değil satış sonrası servislerden kazanıyor ama böyleyken Apple paragöz değil demek komik oluyor.

Biriniz Samsung diyor diğeriniz Xiaomi diyor ben bunları savunuyormuşum gibi adamlar en çok kazanan firma ve bunu çoğunlukla cihazlardan değil satış sonrası servislerden kazanıyor ama böyleyken Apple paragöz değil demek komik oluyor.
Çoğunlukla cihazdan değil mi?
Her sene çıkan her iphone en çok satan cihazlar arasına girdi hocam siz listeyi tersten mi okuyorsunuz?

Apple'ın rakiplerinden en az 100 kat daha iyi olan ve rakiplerinde olmayan bir çok servisinden kazandığı para onu paragöz yapmaz.

Servislerden para kazanıyor diye Apple ne zaman paragöz oldu?

Eskiden karı çok olduğu için paragöz diyorduk ama İPhone 12 serisi ile öle olmadığını kanıtladı. Aynı şeyi Xiaomi yapsaydı Apple'ın servislerini eleştiren bir çok kişinin Xiaomi'yi alkışlayacağına eminim.

Ayrıca satışlardan değil servislerden kazanıyor derken?

Adamlar hem servislerden hem satışlardan çok fazla kazanıyor, 2019'da en çok satan İPhone Xr idi ve bu sene de ilk 10'da İPhone 11 serisi ve Xr var. 1. de Se 2020. Yani satışlardan az para falan kazanmıyor, satışlarından gayette çok büyük kazançlar elde ediyor.

Satışlarda elde ettiği başarı, App Store ile 5 milyar dolar kazanç elde etti diye göz ardı edilecek bir şey değil. Apple'ın çok fazla kazanmasının nedeni servisleri değil, hem satışları hem servisleri.

Kaptomeister

Asistan
iPhone 12 prodan çok İphone 12 ye takıldım bence süper batarya performansı veriyor eski nesil İphone 11 e göre. Asıl merak ettiğim iPhone 12 mini bakalım onunda olduğu drain testlerde durum ne olacak.

Constantin87

Profesör
Neredeyse dünyanın en çok kazanan şirketi halen maliyet vs. Hesabı yapıp batarya küçültüyor, aksesuarları minumum da tutuyor. Evlat olsan sevilmezsin Apple

Kaptomeister

Asistan
Neredeyse dünyanın en çok kazanan şirketi halen maliyet vs. Hesabı yapıp batarya küçültüyor, aksesuarları minumum da tutuyor. Evlat olsan sevilmezsin Apple
Hayatımda gördüğüm en altı boş yorum ... Batarya küçülüyor çünkü sunumda bahsedildiği gibi kasa küçülüp inceliyor ve hafiflik sağlanıyor. Batarya mah bakıp batarya küçülmüş len diyenlerdensiniz. O zaman size sorayım ben iphone 11 daha büyük bataryalı ancak neden daha küçük bataryalı iphone 12 nin ekran sürsinde gerisinde kaldı? Maliyet hesabı demişsiniz adamlar iphone 11 ile 12 yi kıyasla 5g + oled ekran + yeni kasa + yeni bir işlemci ile getirdi yanlış anlaşılmasın 200 -300 dolar arttırmadı 50 dolar arttırdı. Aksesuarları minumumda tutuyor demişsiniz kutu içi aksesuarları sanırım . Bunun sebebini sen bizim ülkemizde güncel kurdan hissetmiyorsun ama yabancı ülkelerdeki adamlar kutudan bunlar çıkacağına telefonun fiyatı artmasın düşüncesini savunuyor.ülkemizde güncel kur 2-3 seviyesinde kalsaydı sende tabiki çıkmasın kardeşim kutu içeriğinden çıkan 50 tl lik aksesuara genel kutu fiyatında neden ekstra 200 tl vereyim diyecektin.Yorum yaparken madalyonun her yüzüne bakalım