Soru iPhone 12 Pro Max hala alınır mı?

Bu konuyu okuyanlar

mEccc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Telefon için ayırdığım maksimum bütçe 34 bin TL. 256 GB depolamaya sahip iPhone 12 Pro Max hala alınır mı?

Aradığım kriterler;
  • iPhone olması
  • iPhone 11 üstü olması
  • Batarya performansının iyi olması
  • Kamera performansının ortalamanın üstünde olması

Son düzenleyen moderatör:

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,522
Alınır dostum. Dünde açmıştın bu konuyu. Al geç düşünme. Millet hala deli gibi 11 alıyor. Bugün bi iphone 13 pro max aldım elime de abi çok büyük ya iPhone 8 plusla aynı boyda sanırım full ekran. Al geç düşünme değer kaybetmez kafan rahat eder.

mEccc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Alınır dostum. Dünde açmıştın bu konuyu. Al geç düşünme. Millet hala deli gibi 11 alıyor. Bugün bi iphone 13 pro max aldım elime de abi çok büyük ya iPhone 8 plusla aynı boyda sanırım full ekran. Al geç düşünme değer kaybetmez kafan rahat eder.
Aynen ama dün açtığım 12 proydu ve herkes gömmüştü 12 proyu max için sormak istedim bu sefer

Mehmet Ali Ertunç

mehmetaliertunc.com
Admin
Editor
Reaksiyon puanı
66
34 bin TL'ye çok temiz ikinci el iPhone 13 Pro alabilirsiniz.

13 Pro serisinin 120 Hz ekran başta olmak üzere birçok avantajı var.

Benim fikrim o bütçe için mantıklı olmadığı yönünde.

_Zaur_

VİP üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
22,839

Kardeşim 120 Hz ekran öyle yazıyorsunuz ki sanki tek Ayfonda bu ekran var. Millet 160 hz ekranı bile geçmiş durumda hala Ayfonun 120 Hz ekranını övmeniz komik duruyor.

Mehmet Ali Ertunç

mehmetaliertunc.com
Admin
Editor
Reaksiyon puanı
66
Kardeşim 120 Hz ekran öyle yazıyorsunuz ki sanki tek Ayfonda bu ekran var. Millet 160 hz ekranı bile geçmiş durumda hala Ayfonun 120 Hz ekranını övmeniz komik duruyor.

Aktif olarak hangi telefonu kullanıyorsunuz hocam?

iPhone 13 Pro veya iPhone 14 Pro serisinden bir telefon kullanın ve daha sonra normal iPhone'lar ile karşılaştırın.

Ekrandaki farkı o kadar çok hissediyorsunuz ki, normal iPhone 13 bile size yavaş geliyor.

Konuyu açan arkadaş iPhone dışında telefon düşünmediğini açıkça belirtmiş, o yüzden Android tarafı konuya dahil değil :)

_Zaur_

VİP üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
22,839
Ha iyi o zaman. Sandım ki tüm telefonlara hitaben yazmışsınız. Ayfonlar içinde en iyisi olabilir :D

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,522
Sakin ol knks. Ben telefonu satsam mı ki yaa :)) 1 eylülde alındı cihaz daha :))

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,522
Ayfon kullanıyorsan sat. Telefon değil o zaten :D
13 pro knks. Grafit renginde. Bencede değil ilk kez ios aldım ama çok boş cihaz. Stabillik ve güzel fotoğraflarla video çekimi hariç bişi yok. Allah var şimdi hoparlörü de son ses yapıp kolay kolay kullanmıyorum. Bende gene nostalji takıntısı başladı. Galaxy note 5 alasım geliyor :))

_Zaur_

VİP üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
22,839
13 pro knks. Grafit renginde. Bencede değil ilk kez ios aldım ama çok boş cihaz. Stabillik ve güzel fotoğraflarla video çekimi hariç bişi yok. Allah var şimdi hoparlörü de son ses yapıp kolay kolay kullanmıyorum. Bende gene nostalji takıntısı başladı. Galaxy note 5 alasım geliyor :))
Hayırlı olsun. Nostaljik değilde bende ZTE takıntısı yaranmış.
Bu çentiksiz ekran altında selfie kamerayı nasıl becerdiler aklım almıyor.

Manyak alet yaa

_Zaur_

VİP üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
22,839
Fizik kurallarına aykırı bir durum ama o kamera belli oluyordur illa ki
Gözle görülmüyor harbi. Çok çok fazla dikkat edilirse ve böyle inceliklere - hassas şeylere duyarlı adamlar anlayabilir.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,522
Gözle görülmüyor harbi. Çok çok fazla dikkat edilirse ve böyle inceliklere - hassas şeylere duyarlı adamlar anlayabilir.
O ben oluyorum işte. Düzen hastalığı var bende. Bugün teknosa da katlanabilir samsung telefonu vardı ortası belli oluyor katlanır yapısı bu kadar iğrenç bişi olamaz dedim.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565

28 bine ikinci el 13 Pro alınır mı hocam ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Telefon için ayırdığım maksimum bütçe 34 bin TL. 256 GB depolamaya sahip iPhone 12 Pro Max hala alınır mı?

Aradığım kriterler;
  • iPhone olması
  • iPhone 11 üstü olması
Şuanda bile 11 alan var 12 Pro Max neden alınmasın ?
12 serisi halen güncel ama ben olsam bütceyi biraz daha zorlayıp 13 Pro almaya çalışırdım.

Son düzenleme:

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,335
iPhone 12 Pro Max Hala Alinabilir Bir Cihaz Ama İkinci El Alicaksaniz O Fiyat Bandinda 13 Pro Serisine Goz Atmaniz Daha Makul.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,472

Aradığım kriterler;
  • iPhone olması
  • iPhone 11 üstü olması
Alınır niye alınmasın.Şahsi fikrim 34k e 12 Pro max alacağına ikinci el temiz kullanılmış 13 Pro al derim.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,625
Mehmet bey'in dediği gibi ikinci el 13 pro tercih edebilirsiniz. O bütçelerde artık 60hz ekranlı cihaz kullanmak mantıksız olur. 120hz ve üstü ekranlara alışınca 60hz kasıyormuş gibi geliyor.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993

O biraz da sununla alaklai. iOS zaten 60 Hz'deyken bile Android'in 60 Hz'ine gore arayuz bakimindan goze daha akiskan geliyordu. Dolayisiyla 120 Hz olunca iOS tarafi ucuyor resmen.

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Merhaba kardeşim,

34k bütçeyle ortalama üzeri kamera vs demişsin.. Malesef ülkece bu hale geldik. 34k bütçeye 12 Pro Max yerine 13 Pro yada düz 14 te rahatlıkla alabilirsin, neden düşünmüyorsun?

Ya da tüm kameralarım olsun 120 Hz olsun batarya iyi olsun vs düşüncen var ise S23 serisini bekleyebilirsin. Düz S23 modeli 20 küsür bin seviyelerine satışa sunulacağını düşünüyorum. S22 önerirdim ve halen sıfır ayarında 1 aylık cihazlar 13k seviyelerine satılıyor f/p olarak mükemmel lakin Samsung tarafından üretilen 8 Gen 1 işlemcisinde ciddi manada verimlilik sorunları var. (Isınma ve Şarj konusunda)

8 Gen 2 işlemcisiyle gelecek olan S23 tarafında ise işlemciyi önceki yıllardaki gibi TSMC üretecek. Acelen yok ise S23'ü beklemen taraftarıyım. Lakin illa iOS tarafında bir cihaz kullanacaksan 12 Pro Max yerine 13 grubunu tercih ederdim. YENİ HER ZAMAN YENİDİR BANA GÖRE. Bknz: Daha iyi işlemci/Daha iyi kamera/Göreceli pil ömrü?/Güncelleme desteği. Bu arada düz iPhone 14 modelini de es geçme derim. Tamam 120 Hz ekrandan feragat ediyorsun, işlemci aynı, periskop kamera yok lakin selfie kamerası ve ana kamerada ciddi değişikliğe gittiler ve Hepsiburada gibi platformlarda 28k bandında satılmakta.

Uzun lafın kısası acelen yoksa S23 tanıtım ve fiyatını bekleyip iPhone 13 Pro/ iPhone 14/ S23 arasında tercih yapmanı öneririm. Mutlaka iOS ise 13 Pro/14 arasında tercih yapardım.. Sevgiler :)

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Merhaba kardeşim,

34k bütçeyle ortalama üzeri kamera vs demişsin.. Malesef ülkece bu hale geldik. 34k bütçeye 12 Pro Max yerine 13 Pro yada düz 14 te rahatlıkla alabilirsin, neden düşünmüyorsun?

Ya da tüm kameralarım olsun 120 Hz olsun batarya iyi olsun vs düşüncen var ise S23 serisini bekleyebilirsin. Düz S23 modeli 20 küsür bin seviyelerine satışa sunulacağını düşünüyorum. S22 önerirdim ve halen sıfır ayarında 1 aylık cihazlar 13k seviyelerine satılıyor f/p olarak mükemmel lakin Samsung tarafından üretilen 8 Gen 1 işlemcisinde ciddi manada verimlilik sorunları var. (Isınma ve Şarj konusunda)

8 Gen 2 işlemcisiyle gelecek olan S23 tarafında ise işlemciyi önceki yıllardaki gibi TSMC üretecek. Acelen yok ise S23'ü beklemen taraftarıyım. Lakin illa iOS tarafında bir cihaz kullanacaksan 12 Pro Max yerine 13 grubunu tercih ederdim. YENİ HER ZAMAN YENİDİR BANA GÖRE. Bknz: Daha iyi işlemci/Daha iyi kamera/Göreceli pil ömrü?/Güncelleme desteği. Bu arada düz iPhone 14 modelini de es geçme derim. Tamam 120 Hz ekrandan feragat ediyorsun, işlemci aynı, periskop kamera yok lakin selfie kamerası ve ana kamerada ciddi değişikliğe gittiler ve Hepsiburada gibi platformlarda 28k bandında satılmakta.

Uzun lafın kısası acelen yoksa S23 tanıtım ve fiyatını bekleyip iPhone 13 Pro/ iPhone 14/ S23 arasında tercih yapmanı öneririm. Mutlaka iOS ise 13 Pro/14 arasında tercih yapardım.. Sevgiler :)
Düz 14 almak mantıksız cünkü 13'ün aynısı tek fark ram sayısı 14 serisinde Pro modeller alınmaya değer sadece

Hayırlı olsun. Nostaljik değilde bende ZTE takıntısı yaranmış.
Bu çentiksiz ekran altında selfie kamerayı nasıl becerdiler aklım almıyor.

Manyak alet yaa
ZTE güzel telefonlar cıkarıyor. Xiaomi, Oppo, OnePlus gibi Çinli markalar artık ilgi çekmiyor her ne kadar ZTE de Çinli marka olsa da bazı modelleri cok güzel mesela Nubia Magic oyun telefonu gayet başarılı

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Düz 14 almak mantıksız cünkü 13'ün aynısı tek fark ram sayısı 14 serisinde Pro modeller alınmaya değer sadece

ZTE güzel telefonlar cıkarıyor. Xiaomi, Oppo, OnePlus gibi Çinli markalar artık ilgi çekmiyor her ne kadar ZTE de Çinli marka olsa da bazı modelleri cok güzel mesela Nubia Magic oyun telefonu gayet başarılı

14 ile 13 arasinda RAM'den farkli cok sey var. TR sartlarinda 12 Pro Max yerine kesinlikle 14 daha iyi olur.

Tiffani

Asistan
Reaksiyon puanı
84

Düz 14 almak mantıksız çünkü 13'ün aynısı dedin ve kestirip attın seni gerçekten tebrik ediyorum hocam :D
Bi de tek fark ram sayısı??? imiş orayı da tam anlayamadım :)

Daha iyi ön kamera/daha iyi arka kamera/Aynı işlemci fakat termal tasarımı değiştirilmiş. 1 yıl fazla güncelleme desteği/daha iyi pil ömrü. Bunlar sizin aynısı dediğiniz 13'e göre artıları.

Her zaman güncel olandan yanayım ve şu anda SE 2022 ve S20 FE kullanıyorum. (Hayaller 14 Pro tabii ki..)

ZTE'nin cihazlarının %90'ı şu anda Türkiye'de resmi olarak satılmıyor. Haliyle ZTE ile ilgili verilen bir bilgi arkadaşımızın işine yaramayacak. Bu yüzden asıl konuya yoğunlaşalım derim.

Son düzenleme:

sdelta

Müdavim
Reaksiyon puanı
140

Aradığım kriterler;
  • iPhone olması
  • iPhone 11 üstü olması

Rizeye uçak bileti alıyorsun, oradan servisle gürcistan a geçiyorsun. yeni kimlik ile giriş yapabilirsin. eğer stoklarda bulabilirsen aynı paraya 14 pro max sahibi olursun. buradan bu vergilerle bu telefonları almak çok saçma. yada sahibinden üzerinden falan alıp yine yurt dışı çıkış girip yapıp kendi üzerine kayıt ettirebilirsin. 1 ocak tarihine kadar 2700 tl, sonrasında ise 6000 küsür olacak.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
14 ile 13 arasinda RAM'den farkli cok sey var. TR sartlarinda 12 Pro Max yerine kesinlikle 14 daha iyi olur.
Hocam 14'te 13'ün işlemcisi var RAM dışında hicbir fark yok ki gelip farklı çok şey var demeniz abes bence

Düz 14 almak mantıksız çünkü 13'ün aynısı dedin ve kestirip attın seni gerçekten tebrik ediyorum hocam :D
Bi de tek fark ram sayısı??? imiş orayı da tam anlayamadım :)

Daha iyi ön kamera/daha iyi arka kamera/Aynı işlemci fakat termal tasarımı değiştirilmiş. 1 yıl fazla güncelleme desteği/daha iyi pil ömrü. Bunlar sizin aynısı dediğiniz 13'e göre artıları.

Her zaman güncel olandan yanayım ve şu anda SE 2022 ve S20 FE kullanıyorum. (Hayaller 14 Pro tabii ki..)

ZTE'nin cihazlarının %90'ı şu anda Türkiye'de resmi olarak satılmıyor. Haliyle ZTE ile ilgili verilen bir bilgi arkadaşımızın işine yaramayacak. Bu yüzden asıl konuya yoğunlaşalım derim.
ZTE konumuz değil biliyorum ben Zaur'a yazdım
Yav hocam iki telefonda da A15 var termal cart curt demeyin ben düz 13 alsam neden 14 almadım diye üzülmem bende son model takıntısı yok alırsam da 13 Pro alırım zaten

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,993
Hocam 14'te 13'ün işlemcisi var RAM dışında hicbir fark yok ki gelip farklı çok şey var demeniz abes bence

ZTE konumuz değil biliyorum ben Zaur'a yazdım
Yav hocam iki telefonda da A15 var termal cart curt demeyin ben düz 13 alsam neden 14 almadım diye üzülmem bende son model takıntısı yok alırsam da 13 Pro alırım zaten

14'un islemcisi ayni ama neticede biraz daha iyi. Kamera tarafinda yine daha iyi. Bataryasi biraz daha iyi. 13'un genel olarak biraz daha iyi ozetle. Ancak aralarinda da 3000 TL civari bir fark var. Ozellikler cok fark etse o fiyat farki da daha fazla olurdu. Burada onemli olan karsilastirdigimiz cihaz aslinda. 14 yerine 12 Pro Max alinmaz yani. 13 Pro desen tamam donup bakmazsin 14'e.