Öneri iPhone 12 mini'den iPhone 13'e geçiş?

Bu konuyu okuyanlar

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Herkese selam,

Ağustos 2021 başından beri iPhone 12 mini kullanıyorum. Açıkçası cihazın boyutu güzel ancak bataryası yetersiz. iPhone 13 mini ya da iPhone 13 modelinden birine geçmeyi düşünüyorum. Bu konuda ne önerirsiniz?

iPhone 13 serisine geçince ne kazanacağım:

- Daha dar çentik
- Büyük batarya
- A15 Bionic
- Direkt 128 GB depolama
- Sinematik mod ve fotoğrafik stiller

Aklıma gelenler bunlar. Benim 12 mini 64 GB bu arada.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Herkese selam,

Ağustos 2021 başından beri iPhone 12 mini kullanıyorum. Açıkçası cihazın boyutu güzel ancak bataryası yetersiz. iPhone 13 mini ya da iPhone 13 modelinden birine geçmeyi düşünüyorum. Bu konuda ne önerirsiniz?

- Daha dar çentik
- Büyük batarya
- A15 Bionic
- Direkt 128 GB depolama

11 Serisinden 13'e Geçiş Yapılabiliceğini Düşünüyorum. Fakat 12 Serisinden 13'e Geçişi Saçma Buluyorum Çünkü iPhone 12 Serisi Hala Aktif Ve Mükemmel Bir Seri Dar Çentik,Depolama Gibi Farklar Hayati Önem Taşıyorsa Geçebilirsiniz Onun Dışında A14 Ve A15 Arasında Saniyelik Farklar Dışında Performans Farkı Olmayacaktır.

Yani Konu Sizin Tercihlerinize Göre Şekilleniyor Tercihleriniz O Yöndeyse Geçebilirsiniz Ama Sadece Model Yenilemek İçin Geçiyorsanız iPhone 14'ü Beklemenizi Öneririm Bende Bir 12 Pro Kullanıcısı Olarak Aynısını Yapacağım. 14 Proyu Bekliyorum Seneye.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Şu anki telefonunuz halen yeni sayılır. İsterseniz eskiyi al yeniyi götür kampanyalarına bakın. Kamera konusunda ise bir sürü yenilik var denebilir. Yani sonuç olarak evet geçmek mantıklı ama geçmesenizde olur :) Sorununuzu powerbank alıp çözebilirsiniz.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Şu anki telefonunuz halen yeni sayılır. İsterseniz eskiyi al yeniyi götür kampanyalarına bakın. Kamera konusunda ise bir sürü yenilik var denebilir. Yani sonuç olarak evet geçmek mantıklı ama geçmesenizde olur :) Sorununuzu powerbank alıp çözebilirsiniz.
Powerbank kullanıyorum zaten sorun onu taşımak değil sorun batarya performansı. Mesela powerbank taşımamak :D

Eskiyi al yeniyi götür kampanyaları öldürüyor telefonu maalesef.

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Herkese selam,

- Daha dar çentik
- Büyük batarya
- A15 Bionic
- Direkt 128 GB depolama

Hocam iPhone 13 almanı tavsiye ederim.13 mini batarya konusunda bugün olmasada 1-2 yıl sonra keyif kaçırır.13 ailesinde 13 Pro Max den sonra en iyi batarya performansı 13 de.Batarya önemli ise kesinlikle iPhone 13 almalısın.

Ceon

Asistan
Reaksiyon puanı
325
Powerbank kullanıyorum zaten sorun onu taşımak değil sorun batarya performansı. Mesela powerbank taşımamak :D

Eskiyi al yeniyi götür kampanyaları öldürüyor telefonu maalesef.
Yiğit abi aslında HepsiBurada'nın anlaşmalı olduğu yer çok düşük fiyat vermiyor. İstersen bir göz atabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Touch ID'si olmayan arkası çizik bir İphone 6S'e 1148 TL gibi bir fiyat çıkardılar. İdeal bir seviye denebilir.
1633358913805.png

Mercan Resifi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
12 Mini'yi bende bir hafta kullandım kesinlikle harika bir telefon ama uzun kullanım için bence mini serisi alınmamalı mesela düz 12 ya da 13 almak daha iyi. Bana kalırsa ben geçmenizi önermem yine de size kalmış bir olay.
Yiğit abi aslında HepsiBurada'nın anlaşmalı olduğu yer çok düşük fiyat vermiyor. İstersen bir göz atabilirsin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Touch ID'si olmayan arkası çizik bir İphone 6S'e 1148 TL gibi bir fiyat çıkardılar. İdeal bir seviye denebilir.Ekli dosyayı görüntüle 163864
Hepsiburada'nın verdiği fiyatı çok dikkate almayın, o ön fiyat teklifi. Telefonu hepsiburada'nın anlaşmalı olduğu telefoncuya gönderiyorsunuz inceleyip son fiyatı öyle veriyorlar ve genelde saçma sapan sebeplerle fiyat kırıyorlar. Orada çıkan fiyatın yarısı hatta daha düşüğünü teklif edecek kadar utanmazlar.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
11 Serisinden 13'e Geçiş Yapılabiliceğini Düşünüyorum. Fakat 12 Serisinden 13'e Geçişi Saçma Buluyorum Çünkü iPhone 12 Serisi Hala Aktif Ve Mükemmel Bir Seri Dar Çentik,Depolama Gibi Farklar Hayati Önem Taşıyorsa Geçebilirsiniz Onun Dışında A14 Ve A15 Arasında Saniyelik Farklar Dışında Performans Farkı Olmayacaktır.

Yani Konu Sizin Tercihlerinize Göre Şekilleniyor Tercihleriniz O Yöndeyse Geçebilirsiniz Ama Sadece Model Yenilemek İçin Geçiyorsanız iPhone 14'ü Beklemenizi Öneririm Bende Bir 12 Pro Kullanıcısı Olarak Aynısını Yapacağım. 14 Proyu Bekliyorum Seneye.
Hocam bir şey soracağım.12 Pro dan memnun musun? Bataryası nasıl? Sana bataryadan dolayı 13 al dedim ama cihazı elime aldığımda kasa kalitesi benimde hoşuma gitti.Cevap yazarsan sevinirim.

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
Hocam bir şey soracağım.12 Pro dan memnun musun? Bataryası nasıl? Sana bataryadan dolayı 13 al dedim ama cihazı elime aldığımda kasa kalitesi benimde hoşuma gitti.Cevap yazarsan sevinirim.

Acikcasi Mükemmel Derece Memnunum Batarya Ufakta Olsa Üzüyor Ama Kasanın O Mükemmel Ve Lüks Hissi Cezbediyor Ben Normalde Telefonlarımı Kılıfsız Kullanmam Mesela Ama 12 Pro'ya Gectigimden Beri Durmadan Kilifi Cikarir Oldum Kasa O Kadar Oturaklı Ve Klas Duruyor Ki Cok Hosuma Gidiyor 13 Pro Alabilirdim Ha Almamin Sebebi Benim Kisisel Beklentimin Altinda Kalmasiydi Yoksa Gayet Mukemmel Bir Cihaz Herkese 12 Pro Oneririm Butce Oldugu Surece
image3.jpg

bec691ce76540d6c0075ba6393ec0e95.jpg

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Acikcasi Mükemmel Derece Memnunum Batarya Ufakta Olsa Üzüyor Ama Kasanın O Mükemmel Ve Lüks Hissi Cezbediyor Ben Normalde Telefonlarımı Kılıfsız Kullanmam Mesela Ama 12 Pro'ya Gectigimden Beri Durmadan Kilifi Cikarir Oldum Kasa O Kadar Oturaklı Ve Klas Duruyor Ki Cok Hosuma Gidiyor 13 Pro Alabilirdim Ha Almamin Sebebi Benim Kisisel Beklentimin Altinda Kalmasiydi Yoksa Gayet Mukemmel Bir Cihaz Herkese 12 Pro Oneririm Butce Oldugu SureceEkli dosyayı görüntüle 163984

bec691ce76540d6c0075ba6393ec0e95.jpg
şarj adaptörünü telefonla birliktemi aldınız? Şarj performansı nasıl? Hiç kasma donma takılma yaşıyormusunuz ve oyun oynuyormusunuz?

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Kasma, donma ve takılma var mı demek şu cihaza hakaret demek :)
Yok genelde geçişlerde sıkça rastlıyorumda ondna sordum. Mesela yt den çıkınca hemen tw ye girince acayip kasma oluyor. ve uygulama açılır açılmaz çıkıp silmekte.

Cagatay Yaman

Asistan
Reaksiyon puanı
170
Herkese selam,

- Daha dar çentik
- Büyük batarya
- A15 Bionic
- Direkt 128 GB depolama

Ben şuan iphone 12 kullanıyorum. İphone 13 geçme ihtiyacı hissetmiyorum. Çünkü bana katacağı ek bir kolaylık yok. A14 işlemci çok güçlü bir işlemci. Sinematik mod ve fotoğrafik stiller ise bence bu özelliği çok sık kullanacak kullanıcılara hitap ediyor. Bence sende bizdensin yani sinematik mod kullanmayanlar kulübünden :) Bnce alma özetle iphone 13

Applemania

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,461
Ben şuan iphone 12 kullanıyorum. İphone 13 geçme ihtiyacı hissetmiyorum. Çünkü bana katacağı ek bir kolaylık yok. A14 işlemci çok güçlü bir işlemci. Sinematik mod ve fotoğrafik stiller ise bence bu özelliği çok sık kullanacak kullanıcılara hitap ediyor. Bence sende bizdensin yani sinematik mod kullanmayanlar kulübünden :) Bnce alma özetle iphone 13
Hocam 12 nin bataryasından memnun musun?

Ekto02

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,326
şarj adaptörünü telefonla birliktemi aldınız? Şarj performansı nasıl? Hiç kasma donma takılma yaşıyormusunuz ve oyun oynuyormusunuz?

Evet Telefonla Birlikte Aldım Şarj Performansı MagSafe Şarj Aleti İle Şarj Ettiğimde 3-4 Saat Full Dolum Yapıyor Kablo İle Süre 1-2 Saate Düsüyor Hicbir Kasma Donma Veya Menü Geçişinde Aksama Yok Oyun Oynamayi Sevmiyorum Genelde İş İcin Kullaniyorum Bu Ürunleri

Reaksiyon puanı
8,008

Mercan Resifi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
12'den, 13'e geçmeye gerek yok 12 de her yönüyle gayet başarılı bende 12 kullanıcısıyım batarya ömrü harika mesela geçenlerde telefonu çok kullanmadım, elime almadım 2,5 gün sonra taktım şarja.

Aktif olarak kullanınca bir günü zaten rahat geçiriyor, ertesi gün takıyorsun.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
12'den, 13'e geçmeye gerek yok 12 de her yönüyle gayet başarılı bende 12 kullanıcısıyım batarya ömrü harika mesela geçenlerde telefonu çok kullanmadım, elime almadım 2,5 gün sonra taktım şarja.

Aktif olarak kullanınca bir günü zaten rahat geçiriyor, ertesi gün takıyorsun.
12'den 13'e geçilmez ama 12 mini'den 13'e geçilir

Mercan Resifi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
12'den 13'e geçilmez ama 12 mini'den 13'e geçilir
Kişiden kişiye göre değişir bence 12 Mini gayet iyi ve akıcı bir telefon. Ben kullandığım zaman şarjı bir günü rahat çıkarıyordu telefon daha çıkalı bir sene oldu çok yeni yani.

Ben şahsen iPhone 12 telefonumu, iPhone 16 ya da 17 falan çıkınca değiştiririm büyük ihtimalle.

Jarvisit

Tech is my home
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
2,841
Kişiden kişiye göre değişir bence 12 Mini gayet iyi ve akıcı bir telefon. Ben kullandığım zaman şarjı bir günü rahat çıkarıyordu telefon daha çıkalı bir sene oldu çok yeni yani.

Ben şahsen iPhone 12 telefonumu, iPhone 16 ya da 17 falan çıkınca değiştiririm büyük ihtimalle.
Tabi öyle de, benim telefonumda bildirim susmuyor. Malum SDN çok aktif bir yer, konuşma akışı çok fazla. E bir de benim kendi kullanımım eklenince batarya biraz üzüyor. Bu arada benim de bataryam 1 günü çıkarıyor ama en gerekli yerlerde şarjım az oluyor ve yanımda da powerbank vs olmuyor.

Mercan Resifi

Asistan
Reaksiyon puanı
103
Tabi öyle de, benim telefonumda bildirim susmuyor. Malum SDN çok aktif bir yer, konuşma akışı çok fazla. E bir de benim kendi kullanımım eklenince batarya biraz üzüyor. Bu arada benim de bataryam 1 günü çıkarıyor ama en gerekli yerlerde şarjım az oluyor ve yanımda da powerbank vs olmuyor.
O zaman değiştirebilirsin geçen arkadaşıma da dedim mesela iPhone 12 ve 13 uzun kullanımda yani senelerce rahat kullanılacak bir telefon neden derseniz çünkü bataryaları büyük o nedenle değiştirmek mantıklı tabii ki.

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Herkese selam,

- Daha dar çentik
- Büyük batarya
- A15 Bionic
- Direkt 128 GB depolama

ben de alacaktım iphone 12 mini, vazgeçtim motosiklet aldım : )
yanına da a71

Son mesajlar