Iphone 11'Den Xs Max'e Geri Geçilir Mi?

Bu konuyu okuyanlar

taskannn_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
İphone 11 64 GB modeli kullanmaktayım. Geniş açı, gece modu, A13 çip vs özellikler iyi hoş fakat "Premium" hissiyat alamıyorum telefondan. Ekran çerçeveleri gözüme çok batıyor ve telefon çok ağır, kalın geliyor. Telefoto'da kullanan birisiydim ve bunun eksikliğini yaşıyorum. 11 Pro ikinci elde fiyatı arttı, telefoto ve OLED ekran için fazladan 3000 TL falan veremem. Sizce XS Max'e geçmek yanlış bir karar mı olur?

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,194
Düz XS hakkında şöyle bir konumuz var:
Az çok fikir sahibi olabilirsiniz.

taskannn_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Düz XS hakkında şöyle bir konumuz var:
Az çok fikir sahibi olabilirsiniz.
İnternet üzerinden birçok kaynak ve Video'ya baktım fakat bir kısım XS yönünde bir kısım güncellik amaçlı 11 yönünde. Attığınız konuyuda okumuştum fakat telefonu 4-5 aydır kullandığım için net bir karar veremedim, hala da kararsız ve fikirsiz durumdayım.

Aslında beni en çok rahatsız eden kısım ekran kısmı. Gerçekten 4-5 aydır alışamadım, çerçeveleri çok kalın bir cihaz. Daha iyi ekran gövde oranı olan telefonlar kullandığım için şu an iPhone 11 ekran gövde oranı vasat geliyor.

®Shift®

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,806
İnternet üzerinden birçok kaynak ve Video'ya baktım fakat bir kısım XS yönünde bir kısım güncellik amaçlı 11 yönünde. Attığınız konuyuda okumuştum fakat telefonu 4-5 aydır kullandığım için net bir karar veremedim, hala da kararsız ve fikirsiz durumdayım.

Aslında beni en çok rahatsız eden kısım ekran kısmı. Gerçekten 4-5 aydır alışamadım, çerçeveleri çok kalın bir cihaz. Daha iyi ekran gövde oranı olan telefonlar kullandığım için şu an iPhone 11 ekran gövde oranı vasat geliyor.
11 Pro ikinci elden bakabilirsiniz.
Çerçevede evet öyle bende 11 kullanıcısıyım rahatsız ediyor azda olsa.
Ben 11 de kalmanızı öneririm.
Çünki daha performanslı bir cihaz ekran ve çerçeve için bir düşük modele geçmenizi önermiyorum.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
İphone 11 64 GB modeli kullanmaktayım. Geniş açı, gece modu, A13 çip vs özellikler iyi hoş fakat "Premium" hissiyat alamıyorum telefondan. Ekran çerçeveleri gözüme çok batıyor ve telefon çok ağır, kalın geliyor. Telefoto'da kullanan birisiydim ve bunun eksikliğini yaşıyorum. 11 Pro ikinci elde fiyatı arttı, telefoto ve OLED ekran için fazladan 3000 TL falan veremem. Sizce XS Max'e geçmek yanlış bir karar mı olur?
iPhone XS Max in artıları
Tasarım
Ekran
Ekran kasa oranı
Malzeme kalitesi

iPhone 11 in artıları
Daha iyi işlemci
Daha iyi video kalitesi
Daha iyi fotoğraf kalitesi
Çok daha iyi gece fotoğrafları
Daha iyi batarya

Bence geçilmez. Ekran ve tasarım dışında 1 jenerasyon eski bir cihaza geçeceksiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

iPhone 12 bakmanızı tavsiye ederim.

taskannn_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
11 Pro ikinci elden bakabilirsiniz.
Çerçevede evet öyle bende 11 kullanıcısıyım rahatsız ediyor azda olsa.
Ben 11 de kalmanızı öneririm.
Çünki daha performanslı bir cihaz ekran ve çerçeve için bir düşük modele geçmenizi önermiyorum.
Genel anlamda cihazdan memnunum aslında ama bir telefonda en çok baktığımız alan ekran olduğu için beni çok rahatsız ediyor o kalınlık. 11 pro 9000 TL iken almayı düşünüyordum ama son zamanlarda fiyatları arttırmışlar. İkinci el 11 Pro 10400-11500 TL arası değişiyor.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Genel anlamda cihazdan memnunum aslında ama bir telefonda en çok baktığımız alan ekran olduğu için beni çok rahatsız ediyor o kalınlık. 11 pro 9000 TL iken almayı düşünüyordum ama son zamanlarda fiyatları arttırmışlar. İkinci el 11 Pro 10400-11500 TL arası değişiyor.
iPhone 11 Pro kullanıcısı olarak yazıyorum 11 Pro nun ekran çerçeveleri ince değil(11 e kıyasla ince evet ama rakiplerine göre değil). Eskiden Galaxy S10 kullanıyordum kenar çerçeveleri çok inceydi fakat iPhone 11 Pro nun kenar çerçeveleri s10 a göre çok daha kalın. İlk aldığımda gözüme çok çarpıyordu ama şimdi zamanla alıştım. Ben iPhone 12 ye bakmanızı tavsiye ederim. Çerçeveleri 11 Pro dan daha ince ve genel olarak daha iyi bir cihaz(2x telephoto kamerasının olmaması ve bataryası 11 pro kadar gitmemesi dışında). Ve iPhone 12 serisinde wifi sorunları yok.

taskannn_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iPhone XS Max in artıları
Tasarım
Ekran
Ekran kasa oranı
Malzeme kalitesi

iPhone 11 in artıları
Daha iyi işlemci
Daha iyi video kalitesi
Daha iyi fotoğraf kalitesi
Çok daha iyi gece fotoğrafları
Daha iyi batarya

Bence geçilmez. Ekran ve tasarım dışında 1 jenerasyon eski bir cihaza geçeceksiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

iPhone 12 bakmanızı tavsiye ederim.
12'nin fiyat bandında 11 Pro'ya ulaşılabildiği için, 12 almayı düşünmüyorum hocam. Genel anlamda tüketim hastalığı olan son modelci biri değilimdir. Sadece 7000 TL verip malzeme olarak premium hissiyat alamamayı garipsiyorum 4-5 aydır. Sanırım en mantıklı hareket yeni İphone modellerini beklemek olacak.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
12'nin fiyat bandında 11 Pro'ya ulaşılabildiği için, 12 almayı düşünmüyorum hocam. Genel anlamda tüketim hastalığı olan son modelci biri değilimdir. Sadece 7000 TL verip malzeme olarak premium hissiyat alamamayı garipsiyorum 4-5 aydır. Sanırım en mantıklı hareket yeni İphone modellerini beklemek olacak.
Dediğim gibi genel olarak iPhone 12 daha iyi bir cihaz 11 Pro ya kıyasla. Bencede iPhone 13 serisini beklemeniz daha iyi olacaktır.

taskannn_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
iPhone 11 Pro kullanıcısı olarak yazıyorum 11 Pro nun ekran çerçeveleri ince değil(11 e kıyasla ince evet ama rakiplerine göre değil). Eskiden Galaxy S10 kullanıyordum kenar çerçeveleri çok inceydi fakat iPhone 11 Pro nun kenar çerçeveleri s10 a göre çok daha kalın. İlk aldığımda gözüme çok çarpıyordu ama şimdi zamanla alıştım. Ben iPhone 12 ye bakmanızı tavsiye ederim. Çerçeveleri 11 Pro dan daha ince ve genel olarak daha iyi bir cihaz(2x telephoto kamerasının olmaması ve bataryası 11 pro kadar gitmemesi dışında). Ve iPhone 12 serisinde wifi sorunları yok.
11 Pro Max'i kısa bir süreliğine kullanma şansım olmuştu. Evet android tarafında çok çok daha iyi deneyim sunan telefonlar var ve kullandımda ama 11 ile 11 Pro arasında ciddi bir çerçeve farkı var. İphone 6'dan 11'e geçen biri için bu çok problem olmaz ama daha yüksek ekran gövde oranı kullanmış benim gibiler için gerçekten pişmanlık verici oluyor İphone 11 almak.

Möhlettin

Asistan
Reaksiyon puanı
99
iPhone 11 genel olarak daha iyi bir cihaz.Xs Max yerine 11 Pro al derim.

KhalTrex

Asistan
Reaksiyon puanı
71
kanka 11 pro max tam senlik bir telefon xs maxdan farkı artıları.

rtx 3090

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Hocam küçüklük sorun değilse 12 Mini bakabilirsiniz.