Yardım iPhone 11 vs iPhone SE 3

kerem3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
An itibariyle iPhone 11 mi almak daha mantıklı, iPhone SE 3 mü?

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
248
Belki SE daha hızlı bir işlemciye sahip olabilir. Lakin şöyle bir baktığınızda 11 daha cazibeli. Daha yeni tasarıma sahip. Ekranı ve pili daha büyük dendiği gibi. SE daha güçlü çipe ve 5g bağlantısına, bazı daha güncel kamera özelliklerine sahip.

Detaylı karşılaştırma şuradan yapılabilir: iPhone - Modelleri Karşılaştırın

Pratikte 11 daha fazla kullanımda hoşnut eder.

kerem3434

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Belki SE daha hızlı bir işlemciye sahip olabilir. Lakin şöyle bir baktığınızda 11 daha cazibeli. Daha yeni tasarıma sahip. Ekranı ve pili daha büyük dendiği gibi. SE daha güçlü çipe ve 5g bağlantısına, bazı daha güncel kamera özelliklerine sahip.

Detaylı karşılaştırma şuradan yapılabilir: iPhone - Modelleri Karşılaştırın

Pratikte 11 daha fazla kullanımda hoşnut eder.
SE nin kamerası 11 den iyimi?

42545

Doçent
Reaksiyon puanı
248
SE nin kamerası 11 den iyimi?
Hayır, kamera özellikleri derken Fotoğrafik Stiller, Gece modunda hızlı çekim, Deep Fusion gibi özellikleri kastettim. Aynı şekilde SE’de olmayan özellikler de var.

İkisininde arka kamerası 12 piksel fakat ön kamera se nin daha düşük diye biliyorum
Evet. Ön kamera 11 12mp iken SE 7mp.

11’in çipi iki sene evvel olmasına rağmen kötü değil ama SE’ninki kadar da güçlü değil. Ekran kalitesi aynı. Dahası bence kullanım konforu 1’in daha iyi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben olsam zaten SE almam.Hiç yenilikçi değil.
iPad 9 gibi, eski kasaya yeni çipi koyup devam ediyorlar. En azından iP 13 mini gibi olmalı. Eğer Apple se4’te öyle yaparsa, iP13 mini tasarımında, yok satabilir. Tabii tek kamera koyar, Face ID olur artık. Lakin Touch ID’den de vazgeçemiyor Apple.

BehzatAmirim

Dekan
Reaksiyon puanı
6,972
Hayır, kamera özellikleri derken Fotoğrafik Stiller, Gece modunda hızlı çekim, Deep Fusion gibi özellikleri kastettim. Aynı şekilde SE’de olmayan özellikler de var.

Evet. Ön kamera 11 12mp iken SE 7mp.

11’in çipi iki sene evvel olmasına rağmen kötü değil ama SE’ninki kadar da güçlü değil. Ekran kalitesi aynı. Dahası bence kullanım konforu 1’in daha iyi.

iPad 9 gibi, eski kasaya yeni çipi koyup devam ediyorlar. En azından iP 13 mini gibi olmalı. Eğer Apple se4’te öyle yaparsa, iP13 mini tasarımında, yok satabilir. Tabii tek kamera koyar, Face ID olur artık. Lakin Touch ID’den de vazgeçemiyor Apple.
Plus modeli gibi olsa yeter.

DESLAER

Profesör
Reaksiyon puanı
630
batarya sorunun yoksa bence se3 al, 11 çok kalın geldi bana ayrıca Xr ın devamı gibi kalıyor ben xs max kullanıyorum se yi elime alınca daha rahat kulanılıyor vs. seçim sana kalmış bence almadan önce teknoloji mağazalarına gidip ikisinide eline al sonra karar ver

o kasayı seven bi kitle var onlarada satmak için yapıyorlar zaten yoksa iphone 11 hala devam ediyor bence xr se 2ydi 11de se3dü (donanım olarak)