İphone 11 Mi İphone XSmi

İphone 11 VS İphone XS

• İphone 11

Kullanılan: 16 50.0%
  • İphone XS

Kullanılan: 16 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    32

Bu konuyu okuyanlar

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
öncelikle teşekkür ederim benchmark testleri hakkında ne düşünüyorsun
dikkat edersen ikisininde benchmark testleri üst düzey. ikisinin arasında çok fark olup olmamasına takılma derim. çünkü a12 de a13 de aşırı yada az kullanımda fazlasıyla yetecek işlemciler. ayrıca o tip testlerede çok takılma derim. iphone un işlemcilerinin kalitesi zaten ortada.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Evet forumda birçok kez soruldu ama kesinlike yanlış telefonu seçmek istemem. şuan kullandığım telefon xiaomi mi 5 telefon yeni bir telefon değil zamanında da fiyat performans telefonu olduğu için satın almıştım 1 Haziranda belirli teknoloji mağazalarının açılmasıyla birlikte telefon almayı düşünüyorum iphone 11 ve iphone xs arasında kaldım iphone 11 in lcd xs in oled olmasını da geçtim iphone 11 in 828x1792 (HD+) Piksel olması xs in ise 1125x2436 (FHD+) Piksel olması aklımı çok karıştırdı şu an kullandığım xiaomi mi 5 in bile 1080x1920 (FHD) Piksel olması bana biraz şaşırtıcı geldi şididen herkese teşekkür ediyorum

170 TL indirim var al bi tane iphone 11 değerlendir bu fırsatı bence :)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Evet forumda birçok kez soruldu ama kesinlike yanlış telefonu seçmek istemem. şuan kullandığım telefon xiaomi mi 5 telefon yeni bir telefon değil zamanında da fiyat performans telefonu olduğu için satın almıştım 1 Haziranda belirli teknoloji mağazalarının açılmasıyla birlikte telefon almayı düşünüyorum iphone 11 ve iphone xs arasında kaldım iphone 11 in lcd xs in oled olmasını da geçtim iphone 11 in 828x1792 (HD+) Piksel olması xs in ise 1125x2436 (FHD+) Piksel olması aklımı çok karıştırdı şu an kullandığım xiaomi mi 5 in bile 1080x1920 (FHD) Piksel olması bana biraz şaşırtıcı geldi şididen herkese teşekkür ediyorum
Ekran,tasarım ve telephoto kamerasının olması sizin için önemliyse iPhone XS öneririm. Daha fazla güncelleme desteği,işlemci,batarya,kamera,kamerasında gece modu olması ve geniş açılı kamerasının olması sizin için önemliyse iPhone 11 öneririm. iPhone 11 ekranı abartıldığı kadar kötü değil ama iPhone XS kadar iyi değil. Xiaomi Mi5(IPS LCD ekran kullanıyor) in ekranından memnunsanız,iPhone 11 in ekranından da memnun olacağınızı düşünüyorum.

blmdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ekran,tasarım ve telephoto kamerasının olması sizin için önemliyse iPhone XS öneririm. Daha fazla güncelleme desteği,işlemci,batarya,kamera,kamerasında gece modu olması ve geniş açılı kamerasının olması sizin için önemliyse iPhone 11 öneririm. iPhone 11 ekranı abartıldığı kadar kötü değil ama iPhone XS kadar iyi değil. Xiaomi Mi5(IPS LCD ekran kullanıyor) in ekranından memnunsanız,iPhone 11 in ekranından da memnun olacağınızı düşünüyorum.
ben xiaomi mi5 in ekranınndan gayet memnunum fakat iphone 11in 828x1792 (HD+) Piksel xiaomi mi 5 in 1080x1920 (FHD) piksel olması farkedilir birşey midir

FurkanD

Asistan
Reaksiyon puanı
53
Bende iki cihaz arasinda kaldim neden ayni parayi verip bir ust model almayasin ekran farki var sadece xs le onun disinda 11 cok daha iyi

blmdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bende iki cihaz arasinda kaldim neden ayni parayi verip bir ust model almayasin ekran farki var sadece xs le onun disinda 11 cok daha iyi
Yorumun için teşekkür ederim yani artık kararımı teknoloji mağazaları açılınca reel olarak inceleyerek karar vereceğim galiba ben çok bir şey fark edeceğini düşünmüyorum gerçi çünkü dün samsung galaxy s7 edge 1440x2560 (QHD) Piksel ile xiaomi mi 5 imi 1080x1920 (FHD) Piksel 4k video açarak 1080p de karşılaştırdım ve samsung un oled xiaomi nin lcd olması dışında hiçbir fark göremedim

Martin Archimbaud

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,531
Bence xs bütün servetimi yatırıp hd+ almak istemem ve oled ekran candır

Reaksiyon puanı
8,011
Herkes bu konuyu açıyor ve çoğunluk 11 alıyor. Ben de kesinlikle 11 öneririm. Ekranı kötü falan değil gayet iş görüyor. Bataryası da XS kıyasla çok daha iyi. Ayrıca son çıkan cihazı alma imkanın varken neden geçen senenin cihazını alacaksın ki?
Mesaj otomatik birleştirildi:

XR ve XS kullanmış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki günlük kullanımda herhangi bir fark yok ekranlarda. (XR ile 11 ekranı aynı bu arada) Yani cihazı kullanmadan kağıt üstünden bakıp hmm çöpmüş bu diyenlerden ziyade 11 kullanıcı forumları veya Facebook gruplarına bakmanı şiddetle tavsiye ederim.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
sayılara çok fazla takıldığınızı düşünüyorum
Madem 11 almak kafanızda var niye konu açıp bize soruyorsunuz? böyle yapanlara çok kızıyorum.11 size göre xs den çok üstün bir cihaz ise 11 alın kullanın.???

blmdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Madem 11 almak kafanızda var niye konu açıp bize soruyorsunuz? böyle yapanlara çok kızıyorum.11 size göre xs den çok üstün bir cihaz ise 11 alın kullanın.???
Size katılmıyorum burada herkes fikrini söylüyor nabzı yükseltmeye gerek yok ben buraya iphone temsilcisi olarak gelmedim burada iphonenin artı ve eksi özelliklerini konuşuyoruz tamam xs oled ve çözünürlüğü çok daha iyi fakat benim anladığım kadarıyla xs in oled olmasının dışında çözünürlük açısından da pek gözle görülebilecek bir fark yok bu yüzden çok fazla sayılara takılıyorsun dedim oled konusunda sonuna kadar haklı fakat hd+ konusunda katılmadığımı dile getirdim yakalaşık 1 haftalık analizim sonucunda şunları söyleyebilir miyiz ozaman bir hatam varsa düzeltirsen sevinirim

Ekran: İphone xs çözünürlük ve oled ekran olmasından dolayı 11den üstün
Çerçeve: İphone xsin çerçevesi 11 inkinden 0.2mm daha ince
Batarya: İphone 11in 3110 mAh 2658 mAh olmasından dolayı iphone 11in bataryası daha iyi
İşlemci: İphone 11 şuan iphonlarda en iyi işlemciyi kullanırken xs geçen senenin en iyi işlemcisini kullanıyor şuanlık bir fark görünmese de ilerde iphone 11 in 1 senelik bir artısı var
kameraya girmeyeceğim çünkü kamera zevk meselesi kişiye göre önemi değişebilir fakat bunlar önemli detaylar

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Size katılmıyorum burada herkes fikrini söylüyor nabzı yükseltmeye gerek yok ben buraya iphone temsilcisi olarak gelmedim burada iphonenin artı ve eksi özelliklerini konuşuyoruz tamam xs oled ve çözünürlüğü çok daha iyi fakat benim anladığım kadarıyla xs in oled olmasının dışında çözünürlük açısından da pek gözle görülebilecek bir fark yok bu yüzden çok fazla sayılara takılıyorsun dedim oled konusunda sonuna kadar haklı fakat hd+ konusunda katılmadığımı dile getirdim yakalaşık 1 haftalık analizim sonucunda şunları söyleyebilir miyiz ozaman bir hatam varsa düzeltirsen sevinirim

Ekran: İphone xs çözünürlük ve oled ekran olmasından dolayı 11den üstün
Çerçeve: İphone xsin çerçevesi 11 inkinden 0.2mm daha ince
Batarya: İphone 11in 3110 mAh 2658 mAh olmasından dolayı iphone 11in bataryası daha iyi
İşlemci: İphone 11 şuan iphonlarda en iyi işlemciyi kullanırken xs geçen senenin en iyi işlemcisini kullanıyor şuanlık bir fark görünmese de ilerde iphone 11 in 1 senelik bir artısı var
kameraya girmeyeceğim çünkü kamera zevk meselesi kişiye göre önemi değişebilir fakat bunlar önemli detaylar
Güzel kardeşim forumun amacı bilgisi olmayan yada bilgisi olupta kararsız kalan insanlara yardımcı olmaktır.Siz 11 almayı kafaya koyduysanız daha konu açmanın mantığı yok.Ben Apple cihazı alacam.(mesela ) xs i 11 den daha iyi buldum.Xs e karar kıldım.Daha konu açmam.Giderim xs alırım.11 i ne kadar beğenmesemde 11 tercihinize saygı duyuyorum ama kesin olan bir şeyi sormanın mantıklı olmadığını düşünüyorum.

blmdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Güzel kardeşim forumun amacı bilgisi olmayan yada bilgisi olupta kararsız kalan insanlara yardımcı olmaktır.Siz 11 almayı kafaya koyduysanız daha konu açmanın mantığı yok.Ben Apple cihazı alacam.(mesela ) xs i 11 den daha iyi buldum.Xs e karar kıldım.Daha konu açmam.Giderim xs alırım.11 i ne kadar beğenmesemde 11 tercihinize saygı duyuyorum ama kesin olan bir şeyi sormanın mantıklı olmadığını düşünüyorum.
karar verdiğimi nereden çıkarttın anlamadım ben alacağım telefonu en az 4 yıl kullanacağım bu yüzden en ince ayrıntısına kadar avantajlarını ve dezavantajlarını öğrenmem gerek diye düşünüyorum bu yüzden burada benden çok daha bilgi sahibi olan arkadaşlar olduğu için herkesin yorumlarına özen gösteriyorum ortada kesin olan bir şey yok 2 telefonun da kendi açımdan artı ve eksi yönleri var yine de ilgilendiğin için teşekkür ederim

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906

Ekran için XS alınabilir fakat 11 öneririm.