İphone 11 Mi İphone XSmi

İphone 11 VS İphone XS

• İphone 11

Kullanılan: 16 50.0%
  • İphone XS

Kullanılan: 16 50.0%

• Kullanılan toplam oy
    32

Bu konuyu okuyanlar

blmdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Evet forumda birçok kez soruldu ama kesinlike yanlış telefonu seçmek istemem. şuan kullandığım telefon xiaomi mi 5 telefon yeni bir telefon değil zamanında da fiyat performans telefonu olduğu için satın almıştım 1 Haziranda belirli teknoloji mağazalarının açılmasıyla birlikte telefon almayı düşünüyorum iphone 11 ve iphone xs arasında kaldım iphone 11 in lcd xs in oled olmasını da geçtim iphone 11 in 828x1792 (HD+) Piksel olması xs in ise 1125x2436 (FHD+) Piksel olması aklımı çok karıştırdı şu an kullandığım xiaomi mi 5 in bile 1080x1920 (FHD) Piksel olması bana biraz şaşırtıcı geldi şididen herkese teşekkür ediyorum

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Evet forumda birçok kez soruldu ama kesinlike yanlış telefonu seçmek istemem. şuan kullandığım telefon xiaomi mi 5 telefon yeni bir telefon değil zamanında da fiyat performans telefonu olduğu için satın almıştım 1 Haziranda belirli teknoloji mağazalarının açılmasıyla birlikte telefon almayı düşünüyorum iphone 11 ve iphone xs arasında kaldım iphone 11 in lcd xs in oled olmasını da geçtim iphone 11 in 828x1792 (HD+) Piksel olması xs in ise 1125x2436 (FHD+) Piksel olması aklımı çok karıştırdı şu an kullandığım xiaomi mi 5 in bile 1080x1920 (FHD) Piksel olması bana biraz şaşırtıcı geldi şididen herkese teşekkür ediyorum
İkisi arasında xs öneririm.İphone 11 in işlemci ve batarya dışında bir avantajı yok.

blmdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
İkisi arasında xs öneririm.İphone 11 in işlemci ve batarya dışında bir avantajı yok.
İlk önce teşekkür etmekle başlamak istiyorum iphone 11 in 828x1792 (HD+) piksel olması bana bir sorun yaratır mı yaratır ise ne gibi sorunlar yaratabilir ve piksellerin sayılması veya belli bir açıdan bakıldığında piksellerin görünmesi gibi bir durum söz konusumudur

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İlk önce teşekkür etmekle başlamak istiyorum iphone 11 in 828x1792 (HD+) piksel olması bana bir sorun yaratır mı yaratır ise ne gibi sorunlar yaratabilir ve piksellerin sayılması veya belli bir açıdan bakıldığında piksellerin görünmesi gibi bir durum söz konusumudur
11 in ekranı günlük kullanım için yeterli ama 7300 lira karşılığında üst düzey bir kalite sunan bir ekran değil.Normal koşullarda ekran işinizi görür ama aşırı güneşli bir ortamda yada Netflix den yüksek çözünürlüklü bir dizi izlediğinizde ekranın defolarını görebilirsiniz.Xs ekran kalitesi konusunda çok başarılı.Cihazda full HD Hdr 10 ekranı var.Netflix den xs le yüksek çözünürlüklü bir dizi izlediğinizde ekranın üst düzey kalite sunduğunu farkediyorsunuz.Bataryadan büyük beklentileriniz yoksa Xs almanızı tavsiye ederim.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,634
Çok yakından yazıları dikkatlice inceleyince pikseller belli oluyor. Ama normal kullanırken yeterince net görünüyor. Birde ben Xr kullanırken youtube uygulamasında çözünürlüğü 1080p yaptığımda bile Xs in 480p si gibi görünüyordu ama pc den attığım videolarda bu sorun yoktu. Ekranın çözünürlüğünden ziyade yan çerçevelerin kalınlığı rahatsız edebilir. Ben 4 ay Xr kullandım ve hiç alışamadım o kalın çirkin çerçevelere. Sırf bu yüzden Xs e geçtim ve oldukça memnunum.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,
İphone 11 modelinin bence en eksik noktası ekran konusu. Sunulan teknik detaylar ve panel kalitesi olarak. Ama ürünün ekranı reel olaak incelerseniz kötü olmadığını görüceksiniz. Evet daha iyi şeyler sunulması gerekiyordu fiyatına göre ama eldeki durum bu şuanda. Ekran konsusunda ve eldeki premium his konusunda xs daha iyi bir ürün. Ama benim gözlemlediğim sadece bu iki konuda daha iyi. Geriye kalan tüm konularda ben iphone 11'in daha başarılı bir ürün olduğunu düşünüyorum. En azından şahsi gözlemim bu oldu. Size de bu gözlemlerime istinaden iphone 11 modelini tavsiye edebilirim.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Tabiiki Iphone 11. İşlemci konusunda 1 üst nesil , kamera konusunda bence 1 gömlek üstün, batarya konusunda müthiş bir deneyimi var, güncelleme olarak +1 yıl daha fazla güncelleme alacağını söyleyebiliriz.Ekran olarak günlük kullanım için gayet ideal.Açıkcası benim için telefon alırken kriter kamera ve bataryadır ki bunlarda çok iyi olduğu için bu cevabı veriyorum

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Ben oled ekran severim. İps ekran sevmem. İşlemci 1 tık altı olsun ama özellikleri olsun. O yüzden xs diyorum

blmdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,
İphone 11 modelinin bence en eksik noktası ekran konusu. Sunulan teknik detaylar ve panel kalitesi olarak. Ama ürünün ekranı reel olaak incelerseniz kötü olmadığını görüceksiniz. Evet daha iyi şeyler sunulması gerekiyordu fiyatına göre ama eldeki durum bu şuanda. Ekran konsusunda ve eldeki premium his konusunda xs daha iyi bir ürün. Ama benim gözlemlediğim sadece bu iki konuda daha iyi. Geriye kalan tüm konularda ben iphone 11'in daha başarılı bir ürün olduğunu düşünüyorum. En azından şahsi gözlemim bu oldu. Size de bu gözlemlerime istinaden iphone 11 modelini tavsiye edebilirim.
Bilgilendirme için teşekkür ederim aslında iphone 11 e daha çok ısındım gerek tasarım olsun gerek a13 işlemci olsun gerek kamera olsun sonuç olarak günümü 2 telefonu yanyana koyup karşılaştırma yapmayacağım için tek aklıma takılan şey iphone 11 in 828x1792 (HD+) Piksel olması xsin ise 1125x2436 (FHD+) Piksel çözünürlükte olmasını gün içerisindeki kullanımda fark eder miyim fark etmekten de ziyade beni üzer mi

Son düzenleme:

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
7 bin TL para veriyorsun HD+ ekran sunuyor Apple ı neden seviyorsunuz anlamıyorum

larsbutgod

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Ben kesinlike xs derim açıkcası gerçekten premium kalitede bir telefon.. kullandığı gövde malzemesi vs.. ekranı muhteşem.. kesinlikle xs tercih edin

panzr

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,483
Ekran konusunda XS daha iyi fakat iPhone 11'in ekranı da sizin için çok sıkıntı çıkarmaz.
iPhone 11'in artıları sadece daha iyi bir işlemciye sahip olması ve gece daha iyi çekim yapmasıdır. Bunun dışında aralarında çok bir fark yok. Ben de yukarıda denildiği gibi daha premium bir telefon olduğu için XS'i tercih ederdim

Reaksiyon puanı
6,381
Xs derim kesinlikle, malzeme kalitesi ve ekran nedeni ile. 11'in kamera, batarya, performans konularında daha iyi olsa da Xs'de çok çok rahat yetecektir.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ekran konusunda XS daha iyi fakat iPhone 11'in ekranı da sizin için çok sıkıntı çıkarmaz.
iPhone 11'in artıları sadece daha iyi bir işlemciye sahip olması ve gece daha iyi çekim yapmasıdır. Bunun dışında aralarında çok bir fark yok. Ben de yukarıda denildiği gibi daha premium bir telefon olduğu için XS'i tercih ederdim
11 deki gece modunun çözümü var.Appstore dan neurulcam uygulamasını xs e yüklersek xs de gece en az 11 kadar iyi fotoğraf çeker.Arka kamerada fotoğraf tarafìnda xs in daha iyi olduğunu düşünüyorum.11 in kamerada tek avantajı ultra geniş açı.Başkada bir avantajı yok.

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779
Bilgilendirme için teşekkür ederim aslında iphone 11 e daha çok ısındım gerek tasarım olsun gerek a13 işlemci olsun gerek kamera olsun sonuç olarak günümü 2 telefonu yanyana koyup karşılaştırma yapmayacağım için tek aklıma takılan şey iphone 11 in 828x1792 (HD+) Piksel olması xsin ise 1125x2436 (FHD+) Piksel çözünürlükte olmasını gün içerisindeki kullanımda fark eder miyim fark etmekten de ziyade beni üzer mi
Gündelik kullanımda fark edilecek bir fark görmezsiniz. Fakat iki modeli yan yana koyarda öyle ekranlarını kıyaslarsanız o zaman aradaki farkı anlarsınız. Şunu da söyliyim başka bir 1080p ekran çözünürlüğüne sahip bir telefonun ekranı ile iphone xs'in ekranını yan yana koyup koyaslarsanız %75 ihtimalle yine iphone xs'i daha çok beğeneceksiniz. Çünkü xs'in ekran paneli OLED. Bu panel alabileceğiniz en iyi ekran paneli şuanda. Hem telefon grubunda, hem tv grubunda. O nedenle ekran konusunda iphone 11 kötü değil, sadece xs daha iyi olduğu için kötü gibi duruyor. Özellikle iphone 11 dememin sebebi de kamera performansı, işlemci performansı, pil performansı konusunda gerçekten tolere edilemeyecek bir performansı var. Piyasa koşullarına baktığımızda en uygun fiyatlı amiral gemi modellerin 8100 tl olduğu şu dönemde 7299 tl fiyatı ile üst segment ürünler arasında f/p statüsüne bile giriyor. Dost meclisindeyiz mesela bu fiyat bana yüksek geliyor, ama bütçesi yeten 8-9 bin liraya cihaz alacak kişiler hiç diğer modellere girmeden iphone 11'i tercih edebilir. Hatta kur yükselmeden önce hepsiburada'da iphone 11 fiyatının 6900 liraya satıldığını gözümle gördüm. Kur düşer ise bu fiyatlara yeniden düşürebilir hepsiburada. Diğer market, apple store gibi mecralarda bunu pek görmezsiniz.

blmdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
herkese çok teşekkür ediyorum fakat benim için malzeme kalitesi pekte önemli değil çünkü ben kullandığım telefonları çok özenle kullanan biriyim şuan kullandığım xiaomi mi 5 te bile kılcal çiziklerden başka hiçbir sıkıntısı yok ben çok sık telefon değiştiren biri değilim ve bu telefonu da en az 4 yıl kullanacağım xs premium görüntüde olabilir fakat görünüş açısından iphone 11i ben şahsen daha çok beğeniyorum

bir soru sormak istiyorum iphone xs ile iphone 11 in arasında benchmark testlerinde yaklaşık 100.000 puan fark var bu bana ilerde problem yaşatır mı uzun süreli kullanacağımı göz önünde bulundurursak?

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307
Bir iPhone XS kullanıcısı olarak ben de iPhone 11 ile iPhone XS arasında çok kaldım. Ama sonunda iPhone XS aldım iyikide almışım diyebilirim Babamda iPhone 11 kullandığı için birebir karşılaştırma imkanım oluyor. iPhone XS gerçekten çok iyi bir cihaz .İşlemci konusu kafana hiç takılmasın. Kısa süreli veya uzun süreli kullanımda aralarında hiçbir fark yok diyebilirim. Tabiki tercih senin?

blmdm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir iPhone XS kullanıcısı olarak ben de iPhone 11 ile iPhone XS arasında çok kaldım. Ama sonunda iPhone XS aldım iyikide almışım diyebilirim Babamda iPhone 11 kullandığı için birebir karşılaştırma imkanım oluyor. iPhone XS gerçekten çok iyi bir cihaz .İşlemci konusu kafana hiç takılmasın. Kısa süreli veya uzun süreli kullanımda aralarında hiçbir fark yok diyebilirim. Tabiki tercih senin?
öncelikle teşekkür ederim benchmark testleri hakkında ne düşünüyorsun

Profesor_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Xs derim. 11 az daha çerçeve mesafesini açsaymış tablet olcakmış, hoş zaten kılıfı takınca tablet mi o diyorlar.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
öncelikle teşekkür ederim benchmark testleri hakkında ne düşünüyorsun
Güzel kardeşim xs al derim.Ben 9 ay 8 plus kullandım.8 plus performans ve batarya olarak memnun etsede kasa olarak büyük ve ağır olması beni baya bezdirdi.İphone 11 performans ve batarya olarak seni memnun edecektir ama tek elle kullanım ve cepte taşıma konusunda başın ağrıyabilir.

Reaksiyon puanı
892
biraz daha bilgi verebilir misiniz neden iphone 11 yada neden xs değil
xs daha eski bir cihaz,iphone 11de ön kameraya geniş açı,4k 60 fps video özelliği,ağır çekim gibi yetenekler eklendi.11de gece modu geldi(neuralcam de yapar xs ile fakat appleınki kadar sonuç verir mi bilinmez)ve kamera iyileştirildi gerçekten deep fusion özelliği geldi.geniş açı kamera geldi bu mükemmel bir özellik.ve bir sürü rengi var bu da bence bir artı.ekranı xse göre kötü ama inanın aramazsınız.oled çok şarj yer.zaten xsin pil kapasitesi düşük,şarjı daha az dayanır.11 tam bir pil canavarı.ben de 1.5 yıl sonra geçeceğim kendisine inşallah.

lutfuhoca

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Xs ekran ve malzeme kalitesi bakımından iyi fakat işlemci, güncelleme alma, ve kamera özellikleri bakımından 11 daha iyi. Kullanım tercihi size bağlı