İphone 11 mi ? İphone se 2020 mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Kubilay Suna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Arada tam 2.000 tl lik fiyat farkı var . Özellik olarakta parmak izi yerine yüz tanıma , 4.7 yerine 6.1 ekran boyutu , geniş açı kamera yerine ultra geniş açı kamera ve gece modu için 2.000 tl verilir mi ??

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Arada tam 2.000 tl lik fiyat farkı var . Özellik olarakta parmak izi yerine yüz tanıma , 4.7 yerine 6.1 ekran boyutu , geniş açı kamera yerine ultra geniş açı kamera ve gece modu için 2.000 tl verilir mi ??
XS öneririm

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Ben de düşündüm ama geleceği de düşünürsek 4 sene sonra xs e güncelleme gelmezken 11 ve se 2020 ye gelecektir .
11 önermememin nedeni takoz gibi bir tasarım kalın çerçeve ve 720p ekran ama XS alırsan hem ideal bir ekran boyutu hemde daha iyi bir ekran kullanacaksın ayrıca malzeme kalitesi daha iyi ama olaya şu açıdan bakacak olursak 11 alırsan 1 yıl fazladan kullanabileceksin ama baştan uyarayım telefon cidden takoz gibi XR'dan tek farkı işlemci ve kamera modülü önden baktığında ayırt etmen imkansız

Kubilay Suna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
11 önermememin nedeni takoz gibi bir tasarım kalın çerçeve ve 720p ekran ama XS alırsan hem ideal bir ekran boyutu hemde daha iyi bir ekran kullanacaksın ayrıca malzeme kalitesi daha iyi ama olaya şu açıdan bakacak olursak 11 alırsan 1 yıl fazladan kullanabileceksin ama baştan uyarayım telefon cidden takoz gibi XR'dan tek farkı işlemci ve kamera modülü önden baktığında ayırt etmen imkansız
Ekran o kadar kötü değil 11 i denemiştim bi kere. Birde çerçevesine bakarsak şuan ki telefonumdan geçince bana çerçevesiz bile gelebilir :)

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,727
Tek el kullanımı ve güncellik bakımında SE tercih sebebi olacaktır.

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Ekran o kadar kötü değil 11 i denemiştim bi kere. Birde çerçevesine bakarsak şuan ki telefonumdan geçince bana çerçevesiz bile gelebilir :)
Çerçeve derken çentiğin etrafındaki siyah çerçeve XS ve 11 Pro serisine kıyasla çok kalın duruyor
11'i elime aldığımda XR hissiyatı aldım farklı bir hava katmadı ayrıca arka kamera modülünü hic begenmiyorum

...Görkem...

Müdavim
Reaksiyon puanı
779

Merhaba,

Öncelikle daha büyük ekran ve daha iyi pil kapasitesi önemli farklar. Ayrıca geniş açı ve gece çekimi de güzel noktalar tabiki, kullanım deneyimini olumlu etkileyen özellikler. Her ekstra özelliğe +50 dolar eklenmiş gibi.

Ekran boyutu konusunda 4.7" beğenen kullanıcılar da var elbet, belki bu konu zevkler/renkler olarak adlandırsak bile pil kapasitesi teknik bir detay.

Size şöyle bir tavsiyede buşunabilirim 4.7" ekran boyutu ve bu pil kapasitesi sizin için "tamam" ise tercih edebilirsiniz. Çünkü geniş açı+gece çekimi ektra, ama ekran boyutu ile pil kapasitesi öncelik bence. O nedenle bu iki öncelik sizin için tamamsa uzun süre performanstan yana sorun yaşatmayacak bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Fakat şunu belirteyim eğer bütçeniz elverdiği halde iki model arasında kaldıysanız kesinlikle iphone 11'i tercih etmenizi tavsiye ederim. Ama bütçenizi zorlayacaksanız hiçbir telefon için değmez, sonuçta bunlar birer telefon.​

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ikisi arasında Se 2020 öneririm.Iphone 11 in kamerada tek avantajı ultra geniş açı.Gece modunu Appstoredan neurulcam uygulaması ile halledebilirsin.Se 2020 tek elle kullanım konusunda çok avantajlı.Iphone 11 in öküz gibi çerçevelerine para vermektense Se 2020 almak bence daha mantıklı.

Ali Ege

Asistan
Reaksiyon puanı
39
bence iphone se 2020
Mesaj otomatik birleştirildi:

iphone se 2020

sgselcuk

Asistan
Reaksiyon puanı
74
Ben de düşündüm ama geleceği de düşünürsek 4 sene sonra xs e güncelleme gelmezken 11 ve se 2020 ye gelecektir .
Kaç sene kullanacaksın bir telefonu veya güncelleme 5 sene sonra ne kadar önemli olacak o telefon için. Se bana göre en dandigi gibi Duruyor. Xs ile 11 arasında ise ben olsa hangisinin kamera ve pil Ve pil performansı iyiyse onu seçerim onun için de 2 telefonu birebir arastrman lazım artık videolara da güvenilmiyor herkes yediği yeri övüyor onun için forumlarda kullananlara sormak daha mantıklı

Reaksiyon puanı
7,985
Performans olarak aynılar hemen hemen. Senin kullanım amacına bağlı. Eğer kamerada gece modu ve geniş açı , çerçevesiz ekran , yüz tanıma gibi şeyleri istiyorsan alabilirsin. Arada 2000TL fark var az değil bir telefon daha alınır o fiyata. Yine de karar senin performans olarak aynılar ancak diğer yönlerde 11 çok daha başarılı.

Ikisi arasında Se 2020 öneririm.Iphone 11 in kamerada tek avantajı ultra geniş açı.Gece modunu Appstoredan neurulcam uygulaması ile halledebilirsin.Se 2020 tek elle kullanım konusunda çok avantajlı.Iphone 11 in öküz gibi çerçevelerine para vermektense Se 2020 almak bence daha mantıklı.
Gözlerime inanamıyorum size katılacağım günleri de gördüm :D:D

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Neden 11 önerdiğin avatarından anlaşılıyor zaten
Kendisi forumdaki Apple fanatiklerinden biridir.Apple ın güncelleme ile cihaz bozmasınì savunacak kadar kafayı sıyırmış olan birinin böyle bir yorumda bulunmasìna hiç şaşırmadım.Böylelerine yav he he deyip kendi haline bìrakacaksın.???

Webhead

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,565
Kendisi forumdaki Apple fanatiklerinden biridir.Apple ın güncelleme ile cihaz bozmasınì savunacak kadar kafayı sıyırmış olan birinin böyle bir yorumda bulunmasìna hiç şaşırmadım.Böylelerine yav he he deyip kendi haline bìrakacaksın.???
Haklısın reis :D

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,046

İphone 11 almanızı tavsiye ederim :)

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İphone 11 almanızı tavsiye ederim :)
Yaptığım yorumda komik olan ne? anlatta bilelim.??? İphone 11 in kamerada tek avantajı ultra geniş açı yalan mı? iPhone 11 de öküz gibi çerçeveler var.Tek elle kullanım ve cepte taşıma konusunda sıkıntılı bir cihaz.Arada 2000 lirayı vermeye değecek ne var 11 de? Sen ve senin gibilere Allah akıl fikir versin.???

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Yaptığım yorumda komik olan ne? anlatta bilelim.??? İphone 11 in kamerada tek avantajı ultra geniş açı yalan mı? iPhone 11 de öküz gibi çerçeveler var.
iPhone 11 in çerçevesine büyük deyip iPhone SE yi önermek ? ? ? ?. iPhone 11 in ekranı,arka ve ön kamerası,arka ve ön video performansı,kamerasında gece modu olması,geniş açılı kamera olması,Face ID olması ve Bataryası iPhone SE den çok daha iyi.

iPhone 11 almanızı tavsiye ederim.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,046
Yaptığım yorumda komik olan ne? anlatta bilelim.??? İphone 11 in kamerada tek avantajı ultra geniş açı yalan mı? iPhone 11 de öküz gibi çerçeveler var.Tek elle kullanım ve cepte taşıma konusunda sıkıntılı bir cihaz.Arada 2000 lirayı vermeye değecek ne var 11 de? Sen ve senin gibilere Allah akıl fikir versin.???

Size daha çok versin :)

iPhone 11 in çerçevesine büyük deyip iPhone SE yi önermek ? ? ? ?. iPhone 11 in ekranı,arka ve ön kamerası,arka ve ön video performansı,kamerasında gece modu olması,geniş açılı kamera olması,Face ID olması ve Bataryası iPhone SE den çok daha iyi.

"iPhone 11 in çerçevesine büyük deyip iPhone SE yi önermek" değil mi :)
Ondan sonra " Sen ve senin gibilere Allah akıl fikir versin" oluyor kimin daha çok ihtiyacı olduğu belli oluyordur her halde...

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

İkisindede A13 işlemci var.Nasıl oluyorda 11 in kamerası Se 2020 den daha iyi olabiliyor.Gece modunu Appstoredan Neurulcam uygulaması ile halleder.Neurucal uygulaması ile gece performansı 11 ile aynı.Youtube da bir dünya video var.Tek avantajı ultra geniş açı bunu söyledim zaten.Face id yeni bir teknoloji ama touch of yı face iş den daha çok beğenen de var.Bu bir tercih meselesidir.Çerçeve demişsin 11 i tek elle kullanabiliyormusun? 11 i cepte rahat taşıyabiliyor musun? Bu sana son yazım.Daha sana yazmayacağım.Apple fanatiği olman ve boş yorumların midemi bulandırıyor.

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

Reaksiyon puanı
4,046
İkisindede A13 işlemci var.Nasıl oluyorda 11 in kamerası Se 2020 den daha iyi olabiliyor.Gece modunu Appstoredan Neurulcam uygulaması ile halleder.Neurucal uygulaması ile gece performansı 11 ile aynı.Youtube da bir dünya video var.Tek avantajı ultra geniş açı bunu söyledim zaten.Face id yeni bir teknoloji ama touch of yı face iş den daha çok beğenen de var.Bu bir tercih meselesidir.Çerçeve demişsin 11 i tek elle kullanabiliyormusun? 11 i cepte rahat taşıyabiliyor musun? Bu sana son yazım.Daha sana yazmayacağım.Apple fanatiği olman ve boş yorumların midemi bulandırıyor.

Merak ediyorum Apple ile alıp veremediğin nedir? bunu bana mantıklı bir şekilde açıklar mısın.
Ama özelden yaz :)