İphone 11 mi ? İphone se 2020 mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
8,023
Size daha çok versin :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

"iPhone 11 in çerçevesine büyük deyip iPhone SE yi önermek" değil mi :)
Ondan sonra " Sen ve senin gibilere Allah akıl fikir versin" oluyor kimin daha çok ihtiyacı olduğu belli oluyordur her halde...
Eren orda çentikli olmasına rağmen çerçevesi kalın demek istedi büyük ihtimalle. Önceki konularda da aynı şekilde diyordu. Alttan üstten çerçeveyi kaldırdık dedi Apple ancak kenar çerçeveleri halen daha çok geniş 11 de.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
İkisindede A13 işlemci var.Nasıl oluyorda 11 in kamerası Se 2020 den daha iyi olabiliyor.Gece modunu Appstoredan Neurulcam uygulaması ile halleder.Neurucal uygulaması ile gece performansı 11 ile aynı.Youtube da bir dünya video var.Tek avantajı ultra geniş açı bunu söyledim zaten.Face id yeni bir teknoloji ama touch of yı face iş den daha çok beğenen de var.Bu bir tercih meselesidir.Çerçeve demişsin 11 i tek elle kullanabiliyormusun? 11 i cepte rahat taşıyabiliyor musun? Bu sana son yazım.Daha sana yazmayacağım.Apple fanatiği olman ve boş yorumların midemi bulandırıyor.
Apple fanboyu olsaydım şuan s10 kullanmayıp,S10 a çöp deyip,iPhone XR kullanırdım ve her bütçede iPhone öneririrdim. iPhone SE 4k60fps de HDR video çekebiliyormu? Ön kamerası 4k60fps video çekebiliyormu? Tabikide hayır. Ama bunları iPhone 11 yapabiliyor. iPhone SE, iPhone 8 in A13 çipi takılmış hali. A13 işlemcisi sayesinde iPhone SE yeni ISP(Image Signal Processor) sensörü kullanıyor. Ve bu sayede iPhone 8 den çok daha iyi video ve fotoğraf çekebiliyor ama iPhone 11 kadar iyi değil özellikle iPhone 11 ön kamerası iPhone SE den çok daha iyi. Tasarım olarak iPhone 11 kesinlikle daha iyi. iPhone SE nerdeyse 6 yıllık iPhone 6 ile aynı tasarım. Boş yapan ve fanatiklik yapan sizsiniz.

Targaryen

Asistan
Reaksiyon puanı
269
Yaptığım yorumda komik olan ne? anlatta bilelim.??? İphone 11 in kamerada tek avantajı ultra geniş açı yalan mı? iPhone 11 de öküz gibi çerçeveler var.Tek elle kullanım ve cepte taşıma konusunda sıkıntılı bir cihaz.Arada 2000 lirayı vermeye değecek ne var 11 de? Sen ve senin gibilere Allah akıl fikir versin.???
Forumda 2155 mesajı olup, Profesör takısını almış birinin bu derecede kin kusan mesajı nedir bende size bunu sorayım? Arkadaş gayet mantıklı bir şekilde iphone 11 almanızı tavsite edip gülücük koymuş.Bence bir sakinleşin mesajları 2-3 kere birdaha okuyun.Konumuza gelecek olursak İphone 11 tavsiye edilmiş ve sonuna kadar haklılar insanlar . Sadece geniş açı farkı var demişssiniz.Resmen şuana kadar incelemesini çeken, karşılaştırmasını iphone xs ile yapan pro ile yapan Samsung galaxy s20 ultra ile yapan içerik üreticilerin aklıyla dalgamı geçtiniz yani? İphone 11 in iphone se 2020 ye göre neredeyse tüm konularda + da tek berabere olduğu konu işlemci diyebiliriz. SAYGILAR

Reaksiyon puanı
4,382
Eren orda çentikli olmasına rağmen çerçevesi kalın demek istedi büyük ihtimalle. Önceki konularda da aynı şekilde diyordu. Alttan üstten çerçeveyi kaldırdık dedi Apple ancak kenar çerçeveleri halen daha çok geniş 11 de.

Çerçeve cumhuriyeti İphone 8 e baksın o zaman arkadaş.

Reaksiyon puanı
8,023
Çerçeve cumhuriyeti dediğiniz cihazlar yok satıyor? iPhone 6 , 6s , 7 , 8 hepsi çerçeveliydi ve milyonlarca sattı. Evet sevmeyenler var çerçeveli tasarımı ancak sevenler de çok fazla. Sony'de zamanında inatla çerçeveli telefon yapıyordu , bunu sevmeyen kişiler vardı ama seven kişiler de bir hayli fazlaydı. Apple sadece çerçeveli telefon çıkartsaydı bu sene haklısınız derdim. Çerçeve istemeyen XR , 11 çerçeveli seven SE alsın diye seçenekleri var.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Forumda 2155 mesajı olup, Profesör takısını almış birinin bu derecede kin kusan mesajı nedir bende size bunu sorayım? Arkadaş gayet mantıklı bir şekilde iphone 11 almanızı tavsite edip gülücük koymuş.Bence bir sakinleşin mesajları 2-3 kere birdaha okuyun.Konumuza gelecek olursak İphone 11 tavsiye edilmiş ve sonuna kadar haklılar insanlar . Sadece geniş açı farkı var demişssiniz.Resmen şuana kadar incelemesini çeken, karşılaştırmasını iphone xs ile yapan pro ile yapan Samsung galaxy s20 ultra ile yapan içerik üreticilerin aklıyla dalgamı geçtiniz yani? İphone 11 in iphone se 2020 ye göre neredeyse tüm konularda + da tek berabere olduğu konu işlemci diyebiliriz. SAYGILAR
Ben fikrimi söyledim adam benim yaptığım yoruma gülüyor.Bende bu duruma tepki gösterdim.Benim kimseye kinim yok bu forumda Apple dan hissesi olup boş yorum yapmayı seven çok insan var.Birtanesi benim yazdığım yoruma gülüyor utanmıyor sıkılmıyor İphone 11 avukatlığı yapıyor.Ben düşüncemi söyledim yine söylüyorum bugün Apple cihazı alacaksam 11 Pro ile xs e bütçem yetmiyorsa Se 2020 alır cebimde kibar bir cihaz taşırım.

Reaksiyon puanı
4,382
Çerçeve cumhuriyeti dediğiniz cihazlar yok satıyor? iPhone 6 , 6s , 7 , 8 hepsi çerçeveliydi ve milyonlarca sattı. Evet sevmeyenler var çerçeveli tasarımı ancak sevenler de çok fazla. Sony'de zamanında inatla çerçeveli telefon yapıyordu , bunu sevmeyen kişiler vardı ama seven kişiler de bir hayli fazlaydı. Apple sadece çerçeveli telefon çıkartsaydı bu sene haklısınız derdim. Çerçeve istemeyen XR , 11 çerçeveli seven SE alsın diye seçenekleri var.

Uzatmayacağım İsteyen istediğini alsın ancak sende kusura bakma İphone 11 çerçevesine kötü diyen biri çıkıp İphone SE önerirse ben gülerim.
O kadar yaptığın uzun açıklama ne oldu çöp, bana uzun uzun anlatmana gerek yok kısa ve öz ol.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Sen 8 i tek elle kullanabiliyormusun? 8 in çerçeveleri sana batıyormu? 8 cepte ağırlık yapıyordu? Buyur cevapla.11 in çerçeveleri bana batıyor.Niye biliyormusun? Çünkü tek elle kullanamıyorum,cepte rahat taşıyamıyorum.Benim Apple ile bir sorunum yok sorun sizlerin Apple ın bazı hatalarını görmezden gelmeniz.11 mesela 3,5 saatte şarj oluyor.Bununla ilgili en ufak bir eleştiri yaptınmı bugüne kadar?

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Uzatmayacağım İsteyen istediğini alsın ancak sende kusura bakma İphone 11 çerçevesine kötü diyen biri çıkıp İphone SE önerirse ben gülerim.
O kadar yaptığın uzun açıklama ne oldu çöp, bana uzun uzun anlatmana gerek yok kısa ve öz ol.
Aynen. iPhone 11 çerçevesine kalın deyip, iPhone SE, iPhone 11 den daha iyi deyip ve sonra iPhone 11 öneren herkese fanboy deyip yanlış bilgi veriyor ? ? ? ?

RedXq0

Asistan
Reaksiyon puanı
240
Kazık yemek istiyorsan se 2020
Daha büyük kazık yemek istiyorsan 11

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Sen 8 i tek elle kullanabiliyormusun? 8 in çerçeveleri sana batıyormu? 8 cepte ağırlık yapıyordu? Buyur cevapla.11 in çerçeveleri bana batıyor.Niye biliyormusun? Çünkü tek elle kullanamıyorum,cepte rahat taşıyamıyorum.Benim Apple ile bir sorunum yok sorun sizlerin Apple ın bazı hatalarını görmezden gelmeniz.11 mesela 3,5 saatte şarj oluyor.Bununla ilgili en ufak bir eleştiri yaptınmı bugüne kadar?
Evet iPhone SE nin ekran kasa oranı %100,iPhone 11 in ekran kasa oranı düşük (!)????

5299TL ye 6 yıllık tasarımlı iPhone SE alınmaz.

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
11 yeşile karşı zaafım var durduramıyorum :D
SE de güzel ama 400 dolarlık telefon 5299 etmemeli.
11e zam gelmeden almak lazım,1000₺ zam yakındır bence.
Kardeş 11'in yeşilini bende çok beğeniyorum diğer renklerden daha güzel duruyor bence ama OnePlus 8'in yeşili daha bir güzel duruyor ona bir bakmanı öneririm
SE bence alınmaz donanım olarak başarılı ancak tasarımdan kaybediyor

Reaksiyon puanı
892
Kardeş 11'in yeşilini bende çok beğeniyorum diğer renklerden daha güzel duruyor bence ama OnePlus 8'in yeşili daha bir güzel duruyor ona bir bakmanı öneririm
SE bence alınmaz donanım olarak başarılı ancak tasarımdan kaybediyor
SEnin apple kılıflarını beğenmedim kamera kısmı komik duruyor çünkü logo da aşağıda kılıflarda.

Reaksiyon puanı
4,382

"11 mesela 3,5 saatte şarj oluyor.Bununla ilgili en ufak bir eleştiri yaptın mı bugüne kadar" demişsin hızlı şarj adaptörü çıkmıyor bu kadar şikayet etmene gerek yok gidersin hızlı şarj adaptörü alır kullanırsın.
Sizin yaptığınız soruya soruyla karşılık vermek biraz sonuç odaklı olun.
Apple yaptığım eleştirileri bilen biliyor, tekrara gerek yok diye düşünüyorum arşivden bakabilirsin.

iphone 7 veya iPhone 8 in orjinal apple kılıfları,iPhone SE ye uyar büyük ihtimalle

Logo biraz daha aşağıya konumlandırıldı İphone 8 kılıfı olacağını düşünüyorum ancak logo görünmeyebilir.

Reaksiyon puanı
8,023
SEnin apple kılıflarını beğenmedim kamera kısmı komik duruyor çünkü logo da aşağıda kılıflarda.
Ben zamanında iPhone 7/8 için Spigen şeffaf kılıf almıştım. Onu taktım tam oturdu ve cidden güzel oldu. Ancak dediğiniz gibi SE için çıkan kılıfların logosu aşağıda kaldığı için çok komik duruyor.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
"11 mesela 3,5 saatte şarj oluyor.Bununla ilgili en ufak bir eleştiri yaptın mı bugüne kadar" demişsin hızlı şarj adaptörü çıkmıyor bu kadar şikayet etmene gerek yok gidersin hızlı şarj adaptörü alır kullanırsın.
Sizin yaptığınız soruya soruyla karşılık vermek biraz sonuç odaklı olun.
Apple yaptığım eleştirileri bilen biliyor, tekrara gerek yok diye düşünüyorum arşivden bakabilirsin.

Logo biraz daha aşağıya konumlandırıldı İphone 8 kılıfı olacağını düşünüyorum ancak logo görünmeyebilir.
11 e 7300 lira vericem bide 200 lira hızlı şarj cihazına vericem öyle mi? Apple firması sizin gibiler var olduğu sürece xr,11 gibi fiyasko cihazlar piyasaya sürmeye devam eder.Hep söylüyorum hiçbiri babamızın markası değil gerekirse tepki koymak lazım.Benim bakışaçım bu.

Reaksiyon puanı
892
Ben zamanında iPhone 7/8 için Spigen şeffaf kılıf almıştım. Onu taktım tam oturdu ve cidden güzel oldu. Ancak dediğiniz gibi SE için çıkan kılıfların logosu aşağıda kaldığı için çok komik duruyor.
Bende appleın deri kılıfı var,silikonu kırmıştım zamanında :D
Deri kılıf renk attı biraz üzdü ama daha da güzel oldu gibi geliyor şimdi kırmızı koyu kırmızı oldu

Reaksiyon puanı
4,382
11 e 7300 lira vericem bide 200 lira hızlı şarj cihazına vericem öyle mi? Apple firması sizin gibiler var olduğu sürece xr,11 gibi fiyasko cihazlar piyasaya sürmeye devam eder.Hep söylüyorum hiçbiri babamızın markası değil gerekirse tepki koymak lazım.Benim bakışaçım bu.

Gerektiği yerde gereken tepkiyi gösteriyoruz zaten, Ancak yaklaşımın yanlış.
Düşüncelerini aktarabilirsin ancak söylenecek ve söylenmeyecek sözler var.
Bir kelime kullanmadan önce tartmanı rica ediyorum, Anlatmak istediklerin yanlış anlaşılabiliyor.
Amacım tartışmak değil Apple babamın yeri de değil umarım ne demek istediğimi anlatabilmişimdir.

Letsmile

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23
O fiyatları görsem 12 yi beklemicem zaten. yakın zamanda bir şeyler olur mu peki fiyatlarda ?

Reaksiyon puanı
6,381
Bende diyorum neden bu kadar fazla cevap var, meğer konuda @Erenist2020 varmış...

O fiyatları görsem 12 yi beklemicem zaten. yakın zamanda bir şeyler olur mu peki fiyatlarda ?
Artık o konuda yorum yapmak çok zor. Eskiden düşebilir veya yükselir diyebiliyorduk şimdi sadece yükselir diyebiliyoruz. Ama düşme ihtimali de çok var. Yani ne olacağı belli olmaz. Fiyatı belki artar, ama bu fiyata da pek de alınır gibi durmuyor. Sadece çok acil ihtiyacın varsa alınır. Yine de beklemenizi tavsiye ederim.

Iphone 11 alırsanız,
- Çok daha iyi batarya performansı
- Çok az olsa da daha güzel bir ekran (Sadece çözünürlük veya boyut değil)
- Daha iyi bir kamera (Her türlü daha iyi bir kamerası var)
- Daha hoş, yeni bir tasarım
- Çok hak etmese de fiyatını, daha yüksek bir alınabilirlik (Fiyatına göre çok daha alınabilir)
SE 2020 alırsanız
- Kazık
- Yine KAZIK
- Daha tek elle kullanılabilir bir boyut
- Daha kötü bir batarya performansı
- Çok az olsa da daha kötü bir ekran
- Daha kötü bir kamera
- KAZIK
- Home tuşu
- Son olarak KAZIK

Son düzenleme:

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Kendisi forumdaki Apple fanatiklerinden biridir.Apple ın güncelleme ile cihaz bozmasınì savunacak kadar kafayı sıyırmış olan birinin böyle bir yorumda bulunmasìna hiç şaşırmadım.Böylelerine yav he he deyip kendi haline bìrakacaksın.???
Apple zaten bunu bilerek yapıyor kendisi itiraf etmedi mi ?

Son mesajlar