iPhone 11 App Store yavaş indirme problemi

Bu konuyu okuyanlar

Görkem Say

Ride for Ruin and World's Ending!
Yönetici
Super Moderator
Editor
evet bende de aynı şekilde. bizim gibi bu sorunla karşılaşan bir çok kişi var araştırdığım kadarıyla ios14'ten kaynaklanıyormuş yakın zamanda düzelteceklerini umuyorum., dediğim gibi şimdilik vpn iş görür.
Bence sorun iOS 14 kaynaklı değil. Cihaz kutudan iOS 13.7 ile çıktı bende. O zaman da aynı sorun vardı. Zaten iOS 14.2 güncellemesini 250 mbps internet ile indirmem 12 saatimi aldı yaklaşık.

ibolo

Öğrenci
evet haklısın aslında benim de ios14 değildi unutmuşum aynı şekilde ios 14 indirmem 1 günümü almıştı. Sorun tam olarak neyden kaynaklanıyor acaba o zaman

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor
Ben şunu merak ediyorum. Diyelim ki internet servis sağlayıcısı ile görüştüm ve onlar da bir çözüm bulamadı. Servis bir sonraki etapta ne yapabilir. Cihaz mı değiştirirler, iade hakkı mı verirler nasıl olur acaba? Ben bu şekilde kullanmak istemiyorum çünkü telefonumu.

Yasiin

Dekan
Ben şunu merak ediyorum. Diyelim ki internet servis sağlayıcısı ile görüştüm ve onlar da bir çözüm bulamadı. Servis bir sonraki etapta ne yapabilir. Cihaz mı değiştirirler, iade hakkı mı verirler nasıl olur acaba? Ben bu şekilde kullanmak istemiyorum çünkü telefonumu.
Değişim yaparlar, dediğim yöntemi de bir uygulayın çözüm olabilir.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor
Çok acayip, kendi internetiniz üzerinde farklı bir iphone telefon üzerinde deneme imkanınız varmı?
Çevremde hiç iPhone 11 veya SE kullanan yok. Sorunun modem-internet sağlayıcısından mı yoksa telefondan mı kaynaklı olduğu aslında en net başka bir iPhone 11 ile deneyerek ortaya çıkar ama onu da nereden bulacağım işte.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor

Yasiin

Dekan
Modemde niye böyle bir şey olsun ki :D Çok saçma değil mi? Ben evde modeme ek olarak router kullanıyorum birde. Onda da aynı sorun var. Router'ım da eski bir şey değil yani güncel aldım ortalama üstü bir ürün.

Düşük bir ihtimal ama olabilir, farklı bir modemde sorun olmadığı için akla gelmiyor değil.

ibolo

Öğrenci
İphone 7 İphone 5 ve İphone SE ile denedim hepsinde çok ağır indiriyor fakat android telefonda hızı gayet normal

Benim de bir sorum var:
Bizim evde iki tane internet ağı var: biri 2.4 diğeri 5 ghz.
Telefonum 5 ghz olana bağlanmıyor internet yok yazıyor nasıl çözerim?

Telefona özgü yazılımsal bir problem de olabilir. Çünkü bunu bizzat tecrübe ettim. Burda açtığım bir konu vardı; denetim merkezi problemi.. O mesela benim iphone 8 imde vardı ama başka bir iphone 8 kullanıcısında yoktu. Ki iphone 8 le de sınırlı kalmadı kimi iphone 7 lerde kimi 6s lerde de bu problem oluşmuştu. O yüzden bazen cihazlara özgü bu tip yazılımsal problemler olabiliyor. Yeni yazılımları bekleyin derim.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor
Benim de bir sorum var:
Bizim evde iki tane internet ağı var: biri 2.4 diğeri 5 ghz.
Telefonum 5 ghz olana bağlanmıyor internet yok yazıyor nasıl çözerim?
Modem veya ağ ayarlarında bir sorun vardır. Ben de 5 GHz ağına bağlanıp kullanıyorum modemin yanındayken. Ancak son kullanıcı için 2.4 GHz ile 5 GHz arasında pek bir fark olmaz özellikle de Türkiye'deki internet hızlarını göz önüne alırsak.

Modem veya ağ ayarlarında bir sorun vardır. Ben de 5 GHz ağına bağlanıp kullanıyorum modemin yanındayken. Ancak son kullanıcı için 2.4 GHz ile 5 GHz arasında pek bir fark olmaz özellikle de Türkiye'deki internet hızlarını göz önüne alırsak.
Modemde değil de illa modemin yanına gitmek gerekiyormuş. Şimdi öğrendim oldu.

Görkem Say

Yönetici
Super Moderator
Editor
Telefona özgü yazılımsal bir problem de olabilir. Çünkü bunu bizzat tecrübe ettim. Burda açtığım bir konu vardı; denetim merkezi problemi.. O mesela benim iphone 8 imde vardı ama başka bir iphone 8 kullanıcısında yoktu. Ki iphone 8 le de sınırlı kalmadı kimi iphone 7 lerde kimi 6s lerde de bu problem oluşmuştu. O yüzden bazen cihazlara özgü bu tip yazılımsal problemler olabiliyor. Yeni yazılımları bekleyin derim.
iOS 14.3'ü bekleyeceğim. İnternet sağlayıcısı ile de görüşeceğim. Düzelmezse orasını servis ile görüşürüm artık yapacak bir şey yok.

Modemde değil de illa modemin yanına gitmek gerekiyormuş. Şimdi öğrendim oldu.
2.4 GHz'e kıyasla 5 GHz'in mesafesi çekim alanı çok daha kısadır ama yakın konumda daha hızlıdır 5 GHz.

iOS 14.3'ü bekleyeceğim. İnternet sağlayıcısı ile de görüşeceğim. Düzelmezse orasını servis ile görüşürüm artık yapacak bir şey yok.

2.4 GHz'e kıyasla 5 GHz'in mesafesi çekim alanı çok daha kısadır ama yakın konumda daha hızlıdır 5 GHz.
Şuan 3 oda var arada çekiyor. Bağlanmak zormuş ama çekiyor.

SDN Son Haberler

Son mesajlar