Sizce Ne Yapıyim

• İphone 11 i al beklemene gerek yok

Kullanılan: 15 46.9%
  • 6 ay daha sabret iphone 12 alırsın fiyatı iphone 11 de az olur

Kullanılan: 17 53.1%

• Kullanılan toplam oy
    32

Mly

Asistan
16 Nisan 2020
463
79
28
34
Marka hastası değilim. LG, Xiaomi, Samsung, İphone kullandığım cihazlar. mp yüksek olabilir fakat kaliteyi etkileyen birçok faktör var. Piyasadaki cihazların kamera çözünürlükleri yüksek fakat büyük bir çoğunluğu iphone'nun 12 mp lik kamerasından daha iyi kalite vermiyor. Herkesin kabul ettiği bir durum var mesela iphone'un video kalitesi. Gerçekten muazzam sonuçlar alınıyor. Xiaominin 108 mp'nden daha iyi olduğu aşikar. Rakamlara takılı kalmak mantıklı değil.
Fotoğraf performansı da iphone'u geçen android cihazlar var.
Ben illede tek ölçüt mp demedim zaten kameranın diyaframından ois ine kadar herşeyini biliyorum hangisi neyi daha iyi yapar hangisi yapamaz biliyorum benim yaptığım kıyas zaten xiaominikiyle değil galaxy s20 ultrayla

ismailibrahimbass

Öğrenci
23 Nisan 2020
11
1
3
26
Apple a para mı verilir kardeş,resmen kazıklıyor seni ,108 mp duruken gidip 12 mp alacan
O 108 mp dediğin telefonların hiçbiri iphone 11 gibi gerçekçi, kaliteli fotoğraf ve video çekemiyor Apple meydan okuyor dünyanın en iyi video çeken telefonu diye hic bir marka bunu söyleyemedi

Mly

Asistan
16 Nisan 2020
463
79
28
34
O 108 mp dediğin telefonların hiçbiri iphone 11 gibi gerçekçi, kaliteli fotoğraf ve video çekemiyor Apple meydan okuyor dünyanın en iyi video çeken telefonu diye hic bir marka bunu söyleyemedi
Kardeşim s20 ultra daha iyi incelememişsin bile yyorum yapıyorsun iphone kullanıcaları kendini hep bir zirvede sanıyor :))))))

ismailibrahimbass

Öğrenci
23 Nisan 2020
11
1
3
26
Kardeşim s20 ultra daha iyi incelememişsin bile yyorum yapıyorsun iphone kullanıcaları kendini hep bir zirvede sanıyor :))))))
İnceledim kardeşim s20 ultra çok başarılı bir telefon ben kendimi zirvede sanmıyorum... S20 ultra iphone ile kafa kafaya diye düşünüyorum artısı 100x olması ama vide konusunda iphoneden iyi video çeken telefon yok acayip gercekci video çekiyor ben onun çektigi videoyu izlerken normal hayatta gördüğümden daha ayrıntılı görüyorum gibi geliyor iphone savunduğumdan degil sadece başarılı bir telefona başarısız para verilmez demek biraz saçma bunu diyen çok asıl samsunga okadar para verilmez... Örnek vereyim 10 sene önce arkadaşım galaxy s4 aldı ablamada iphone 4s aldık şuan 4s takır takır çalışıyor kamerası hala net çekiyor s4 den eser yok ekranı gitti açılmıyor bile buda applenin ürettiği çipden kaynaklı yani iPhone parasını hakeden bir telefon benim şahsi fikrim

Mly

Asistan
16 Nisan 2020
463
79
28
34
Mobile Reviews - DXOMARK dünyaca ünlü kamera testi yapan şirket dünyada tüm teknoloji uzmanları burayı takip ediyor,hakkı alkanda burayı takip ediyor girin ve sayısal verilerle gerçekleri görün elinize bile almadığınız telefonları iyi veya kötü demeyin oturduğunuz yerden

teknopower

Öğrenci
4 Mayıs 2014
96
8
8
s20 ultranın hangi kamera fonksiyonu iyi ??? 8k video başarısız, Space zoom dedikleri olay var o da ne kadar ihtiyacı var son kullanıcının tartışılır. Başka ne özelliği var ?

Mly

Asistan
16 Nisan 2020
463
79
28
34
Sağ tarafta sıralı liste var telefondan açarsanız az aşşagaada
Mesaj otomatik birleştirildi:

s20 ultranın hangi kamera fonksiyonu iyi ??? 8k video başarısız, Space zoom dedikleri olay var o da ne kadar ihtiyacı var son kullanıcının tartışılır. Başka ne özelliği var ?
S20ullrada iyi iphone dan ,ama şuan kamerada dünya birincisi huawei p40 pro attığım linkten detaylı bakabilirsin

_X_

Müdavim
Müdavim
22 Ağustos 2013
3,017
1,545
293
Elinde Seni İdare Edicek Telefonun Varsa, iPhone 12 Çıkana Kadar Onunla Devam Etmeye Çalış . Günün Sonunda Bugünlerde Almamış Olsanda ve O Gün Farklı Bir Model veya Yine iPhone 11 Alacak Olursan Her Türlü Karlı Çıkan Sen Olacaksın.

teknopower

Öğrenci
4 Mayıs 2014
96
8
8

S20ullrada iyi iphone dan ,ama şuan kamerada dünya birincisi huawei p40 pro attığım linkten detaylı bakabilirsin
Seni anlıyorum sen bir siteye takılıp kaldın ve bu site özellikleri güzel güzel sıralamış puanları vermişler ama benim düşüncem herşey yazılı olduğu gibi değil. s20 ultra çok iyi fotoğraflar çeken bir telefon ama fotoğrafta gerçekçilik ve video konusunda iphone daha iyi

Mly

Asistan
16 Nisan 2020
463
79
28
34
Seni anlıyorum sen bir siteye takılıp kaldın ve bu site özellikleri güzel güzel sıralamış puanları vermişler ama benim düşüncem herşey yazılı olduğu gibi değil. s20 ultra çok iyi fotoğraflar çeken bir telefon ama fotoğrafta gerçekçilik ve video konusunda iphone daha iyi
dünyaca ünlü kamera testi yapan şirket dünyada tüm teknoloji uzmanları burayı takip ediyor,hakkı alkanda burayı takip ediyor veriler nicel rakamlarla ortada bu değerleri makine ölçümlüyor sen daha bence diye cümleye başlıyorsun inanmak istediğine inanıyorsun anlaşılan sendeki göz makinelerden felanda baya iyi ölçüyor :)

teknopower

Öğrenci
4 Mayıs 2014
96
8
8
dünyaca ünlü kamera testi yapan şirket dünyada tüm teknoloji uzmanları burayı takip ediyor,hakkı alkanda burayı takip ediyor veriler nicel rakamlarla ortada bu değerleri makine ölçümlüyor sen daha bence diye cümleye başlıyorsun inanmak istediğine inanıyorsun anlaşılan sendeki göz makinelerden felanda baya iyi ölçüyor :)
Gözlerim iyi görür ama ondan değil. :) İnternette birçok karşılaştırma yapan insanları izledim iphone'u beğenen kısım biraz ağır basıyor. Ve benimde görüşüm daha iyi olduğu yönünde. Görüntüleri inceliyoruz sende inceleyebilirsin.

_X_

Müdavim
Müdavim
22 Ağustos 2013
3,017
1,545
293

Bu Anlattıklarınız O Şirketi Güvenilir Kılmıyor Maalesef.
Zira Bas Parayı Yapsın Reklamını Hesabı Çalıştıklarından Dolayı Çok Eleştirildi.
Somut Bir Delil Olmasada Maalesef Parayı Veren Düdüğü Çalar Modundalar.

ismailibrahimbass

Öğrenci
23 Nisan 2020
11
1
3
26
Bende arkadaşa katılıyorum ben gördüğümü söylerim makina falan bilmem o siteye bende baktım ama benim fikrimi değiştirmedi ben yazılımcı değilim kullanıcıyım şahsi fikrimi söylüyorum s20 ultrada başarılı fotoğraf çekiyor fakat bizim demek istediğimiz iphonenin çektigi videoyu ve fotoğrafı hiçbir telefon iphone kadar gerçekci çekemiyor bak gerçekci diyorum aslı gibi neyse o tabi zevkler ve renkler tartışılmaz görüşlere saygı duyarım tartışmaya açığımdır :)

Mly

Asistan
16 Nisan 2020
463
79
28
34
Arkadaşlar size sabaha kadar anlatsam sonuç değişmeyecek hep bir bahane var :) o yüzden kapatalm konuyu hayırlı sahurlar hepinize

Erenist2020

Müdavim
Müdavim
17 Şubat 2020
8,949
7,299
293
40
Sen ve senin gibi Apple fanatiklerinin bakış açısına hastayım.S20 ultranın neyi var? Ben söyleyeyim ana kamerada sensör büyüklüğü 1/1,33 inç senin göklere çıkardığın iPhone 11 Pro Max in 1/2,55 inç yani S20 ultra ana kamerası iPhone a göre 100%110 daha fazla ışık alıyor,daha kaliteli,daha net çekiyor.Senin iPhone ununda 2x optik 10 x digital zoom varken S20 ultrada 10x optik 30 x hibrit 100x digital zoom var.S20 ultra ultra geniş açı da 1/2,5 inç İphone Pro max 1/3,1 inç S20 ultra daha büyük sensöre sahip.Büyük sensör sayesinde gündüz,gece iPhone dan daha iyi manzara fotoğrafları çekiyor.8k video başarısız ????? YouTube a S20 ultra 8k video yaz bak bakalım başarısız mı? Video da İphone en iyisi burda haklısın,ama fotoğrafta Samsung S20 ultra ile şu an tartışmasız en iyisi.Bide Kamera sadece renk doğruluğundan ibaret değil.?

Kamerada dünya birincisi P40 Pro ?????? hani şu kamerasında otomatik hdr gibi basit bir ayarı bulundurmayan cihazdan mı bahsediyorsun? Yoksa Ryyb sensör yüzünden renklerde saçmalayan cihazdanmı bahsediyorsun? P40 Pro bana göre batarya hariç her konuda hayal kırıklığı yaratan bir cihaz.

Son düzenleme:

teknopower

Öğrenci
4 Mayıs 2014
96
8
8
Sen ve senin gibi Apple fanatiklerinin bakış açısına hastayım.S20 ultranın neyi var? Ben söyleyeyim ana kamerada sensör büyüklüğü 1/1,33 inç senin göklere çıkardığın iPhone 11 Pro Max in 1/2,55 inç yani S20 ultra ana kamerası iPhone a göre 100%110 daha fazla ışık alıyor,daha kaliteli,daha net çekiyor.Senin iPhone ununda 2x optik 10 x digital zoom varken S20 ultrada 10x optik 30 x hibrit 100x digital zoom var.S20 ultra ultra geniş açı da 1/2,5 inç İphone Pro max 1/3,1 inç daha büyük sensöre sahip.Büyük sensör sayesinde gündüz,gece iPhone dan daha iyi manzara fotoğrafları çekiyor.8k video başarısız ????? YouTube a S20 ultra 8k video yaz bak bakalım başarısız mı? Video da İphone en iyisi burda haklısın,ama fotoğrafta Samsung S20 ultra ile şu an tartışmasız en iyisi.Bide Kamera sadece renk doğruluğundan ibaret değil.?
100x zoom yapıyorsun ne oluyor allah aşkına. 100x yapınca kalite deli gibi düşüyor bir işe yaramıyor. Ve günlük hayatta herşeyi 100x ile çekiyorsan o ayrı tabi :)
8k video çekiyorsun ilk başta kadraj %50 azalıyor iki 8k videoda stabillik ne durumda onada bir bak istesen :)
Ben kesinlikle fanatik biri değilim ne görüyorsam onu söylüyorum. İnsanlar vayy muhteşem kamera 8k video vaouvvv 100x diyince bende öyle olmadığını söylüyorum.
Youtube'a sadece s20 ultra 8k video yazarsan sana güzel güzel samsung taraftarlarının videoları çıkar. Sen en iyisi tüm videoları ve karşılaştırmaları izle.

Sen ve senin gibi Apple fanatiklerinin bakış açısına hastayım.S20 ultranın neyi var? Ben söyleyeyim ana kamerada sensör büyüklüğü 1/1,33 inç senin göklere çıkardığın iPhone 11 Pro Max in 1/2,55 inç yani S20 ultra ana kamerası iPhone a göre 100%110 daha fazla ışık alıyor,daha kaliteli,daha net çekiyor.Senin iPhone ununda 2x optik 10 x digital zoom varken S20 ultrada 10x optik 30 x hibrit 100x digital zoom var.S20 ultra ultra geniş açı da 1/2,5 inç İphone Pro max 1/3,1 inç daha büyük sensöre sahip.Büyük sensör sayesinde gündüz,gece iPhone dan daha iyi manzara fotoğrafları çekiyor.8k video başarısız ????? YouTube a S20 ultra 8k video yaz bak bakalım başarısız mı? Video da İphone en iyisi burda haklısın,ama fotoğrafta Samsung S20 ultra ile şu an tartışmasız en iyisi.Bide Kamera sadece renk doğruluğundan ibaret değil.?

Kamerada dünya birincisi P40 Pro ?????? hani şu kamerasında otomatik hdr gibi basit bir ayarı bulundurmayan cihazda mı bahsediyorsun? Yoksa Ryyb sensör yüzünden renklerde saçmalayan cihazdanmı bahsediyorsun? P40 Pro bana göre batarya hariç her konuda hayal kırıklığı yaratan bir cihaz.
Bak mesela sana göre iyi değil p40 pro. Bu ne anlama geliyor herşey sayılarda gizli değil. Kullanıcı deneyimi asıl önemli olan

Erenist2020

Müdavim
Müdavim
17 Şubat 2020
8,949
7,299
293
40
100x zoom yapıyorsun ne oluyor allah aşkına. 100x yapınca kalite deli gibi düşüyor bir işe yaramıyor. Ve günlük hayatta herşeyi 100x ile çekiyorsan o ayrı tabi :)
8k video çekiyorsun ilk başta kadraj %50 azalıyor iki 8k videoda stabillik ne durumda onada bir bak istesen :)
Ben kesinlikle fanatik biri değilim ne görüyorsam onu söylüyorum. İnsanlar vayy muhteşem kamera 8k video vaouvvv 100x diyince bende öyle olmadığını söylüyorum.
Youtube'a sadece s20 ultra 8k video yazarsan sana güzel güzel samsung taraftarlarının videoları çıkar. Sen en iyisi tüm videoları ve karşılaştırmaları izle.

Bak mesela sana göre iyi değil p40 pro. Bu ne anlama geliyor herşey sayılarda gizli değil. Kullanıcı deneyimi asıl önemli olan
Sana İphone ile Samsung kamerası arasındaki farkı anlattım hala iPhone diyorsun.Birinde daha büyük sensör var.Eğer biraz fotoğrafçılık bilgin varsa büyük sensör demek kameranın daha fazla ışık alması,daha net fotoğraf çekmesi demek olduğunu bilirsin.100x zoom abartı olabilir ama 10x optik zoom bence önemli.Sana anlatıyorum hala iPhone şöyle İphone böyle.Sonrada ben fanatik değilim.Evet sen fanatik değilsin görürsem söylerim.??

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: Mly

teknopower

Öğrenci
4 Mayıs 2014
96
8
8
Sana İphone ile Samsung kamerası arasındaki farkı anlattım hala iPhone diyorsun.Birinde daha büyük sensör var.Eğer biraz fotoğrafçılık bilgin varsa büyük sensör demek kameranın daha fazla ışık alması,daha net fotoğraf çekmesi demek.Zoom olayını önemseyen de var.Sana anlatıyorum hala iPhone şöyle İphone böyle.Sonrada ben fanatik değilim.Evet sen fanatik değilsin görürsem söylerim.??
Ben fotoğrafçı değilim fotoğrafçı olmak da pek derdim değil :) Gözümle gördüğümü söylüyorum reis sakin ol :)
Samsung'un fotoğraf kalitesine birşey demedim. 100x ve 8k video performansı senin dediğin kadar iyi değil diyorum. Hala sensör boyutu diyorsun :)

Webhead

Müdavim
Müdavim
Cezalı
4 Şubat 2014
7,652
4,547
1,358
27
Sana İphone ile Samsung kamerası arasındaki farkı anlattım hala iPhone diyorsun.Birinde daha büyük sensör var.Eğer biraz fotoğrafçılık bilgin varsa büyük sensör demek kameranın daha fazla ışık alması,daha net fotoğraf çekmesi demek olduğunu bilirsin.100x zoom abartı olabilir ama 10x optik zoom bence önemli.Sana anlatıyorum hala iPhone şöyle İphone böyle.Sonrada ben fanatik değilim.Evet sen fanatik değilsin görürsem söylerim.??
Başlayacam İPhone'unuza birde kullandığı telefonun özelliklerini bilmeyip abi ayfon yaaaaaa en iyisi İPhone diyenlere de ayrı gıcık oluyorum bunu da teknoloji özürlüsü kızlar söylüyor genelde
Şu dünyada bir cahile bir de İPhone fanboyuna laf anlatamazsın anca diyaliz hastası gibi prize bağlı olarak kullanırsınız hadi iyi sabahlar

Son düzenleme:

Drogba39

Müdavim
Müdavim
19 Ağustos 2014
1,187
381
263
Konuyu tam olarak takip etmedim ama elinde ki cihaz yeterliyse bekleyebilirsin. Ama 6 ay da ciddi bir süre bence, şimdi iPhone 11 alsan, 6 ayda eskir. iPhone 12 daha ucuz olabilir diye ben de okudum ama bu ucuzlugun bir bedeli de olur. Yani demem şu ki, iPhone 11'e göre kamera, ekran veya batarya konusunda 1 tık altta kalabilir. İşlemci konusunda daha yeni, daha iyi olacaktır elbet, yeni model sonuçta. O yüzden daha ucuz olabilmesi için, diğer özelliklerden 1 tık kısmaları gerekir. Bu arada 11 yerine XS Max de bakabilirsin. İşlemci konusunda 1 tık eski nesil kalsa da, hâlâ yeterli bir performansa sahip. Ekran konusunda 11'den daha iyi, kamera konusunda da pek geri kalacağını sanmıyorum. iPhone 11, Apple'a göre giriş seviye kalırken, XS Max üst seviye gibi düşünülebilir. Çıktığı zaman(geçen sene) en pahalı ve en iyi modeliydi, şu anki 11 Pro Max gibi.

elnurbabazade0

Öğrenci
1 Ekim 2018
24
1
3
28
ucuz olma
Yakında iphone 11 almayı düşünüyordum 5 gün saonra doğrusu fakat ekimde yeni phone 12 çıkacağ söyleniyor hem daha ucuz olacağı da söyleniyor sizce ekime kadar beklesem iphone 12 çıkınca mı alsam yada gerek yok mu şuan iphone 11 mi alsam sonuçta 6 ay gibi bişey var ama bekleyebilirim de belki sizce?
iphone 12 çıkınca 11 den daha ucuz olabilirmiki?
[/QUOTE
ucuz olmaz dostum paha olur 11 den zaten 12 cikinca 11 fiyat duser