DSLR mı İphone 11 mi ( Kalite/renk/işlevsel)

• 7bin tl ye İphone 11 al

• 4-5bin tl ye DSLR kamera al / ucuz (1-3bin tl ye) telefon al

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

yigityildiz_0

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar telefonum çok ısınıyor yeni tel alacam 7.000tl lik bir bütçem var. sizce iphone 11 mi alsam yada parayı bölüştürüp ucuz bir tel alıp bir dslr mı alsam.

Youtube kanalım var ve profesyönel videolar çekmek istiyorum (renk ve kalite önemli), aynı zamnada da telefonu çok kunlanıyorum instagram dır youtube dır telefondan çok bakıyorum sizce napiyim siz olsaydınız tercihiniz ne olurdu?

Birde 1-3bin e telefon olduğunu varsayarsak 4 k ya alabileceğim bir dslr kamera önerebilirmisiniz eğer almamı düşünüyorsanız.

youtube dan karşılaştıma videolarını izledim iphone 11 daha doğal rennk ve gerçekçilik sunduğunu düşünüyorum bu sıradada
tüm yorum öneri fikirlerinizi istiyorum ihtiyacım var...

Mustafa Ertek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Arkadaşlar telefonum çok ısınıyor yeni tel alacam 7.000tl lik bir bütçem var. sizce iphone 11 mi alsam yada parayı bölüştürüp ucuz bir tel alıp bir dslr mı alsam.

Youtube kanalım var ve profesyönel videolar çekmek istiyorum (renk ve kalite önemli), aynı zamnada da telefonu çok kunlanıyorum instagram dır youtube dır telefondan çok bakıyorum sizce napiyim siz olsaydınız tercihiniz ne olurdu?

Birde 1-3bin e telefon olduğunu varsayarsak 4 k ya alabileceğim bir dslr kamera önerebilirmisiniz eğer almamı düşünüyorsanız.

youtube dan karşılaştıma videolarını izledim iphone 11 daha doğal rennk ve gerçekçilik sunduğunu düşünüyorum bu sıradada
Benim tercihim İPhone 11 olurdu çünkü dslr kamera alıcaksın hafıza kartı lens falan sürekli para harcicaksın hep geliştirmek isteyeceksin İPhone 11 kamerası profesyonel insanlar kullanıp video çekiyorlar YouTube’da görmüşsündür ip 11 ile ünlü fotoğrafçı dergi fotoğrafı çekimi bile yapılıyor (YouTube kanlı koray birand bak istersen videosu var) ben İPhone almanı öneririm.

Mr_Ahmet

Doçent
Reaksiyon puanı
454
Bence ayrı kamera al. Çünkü her türlü telefondan daha iyi. Tek sorun taşıması. Ayrıca 3 bin TL telefon ucuz sayılmaz hani. Gayet üst segmente giriş denebilir.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Dslr tabiki.Fotoğraf makinesi ile akıllı telefon kamerası kıyaslanamaz.Bir tanesinde mercimek kadar sensör,bir tanesinde büyük sensör.Bir tanesinde üst düzey bir lens,bir tanesinde standart bir lens.Dslr+bi tane bütçene uygun bir akıllı telefon al keyfine bak.

Szayel

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,147
Iphone'yi fışşşt diye çıkarıp çekim yapar anı yakalarsın. Ama profesyönel sonuç için de DSLR lazım. Gördüğüm kadarıyla iphone efsane çekiyor ama kumlama da mevcut. Bende senin gibiyim tam şuan. Bir adet gimbal aldım, sırada telefon var :) [ DSLR'im var 1080p ama :( ]

Reaksiyon puanı
6,381
Olay fotoğraf ise ne Iphone ne de DSLR tercih ederdim. Kendi çapımda fotoğraf çekimi yapmak için param varsa Huawei bir cihaz alırdım, sırf fotoğraf için ama. Profesyonel çekim yapıp bir programda fotoğrafı editleyip işleyeceksem DSLR makine alırdım tabii ki. Sonuçta daha büyük lens, daha büyük sensör, çok daha yüksek dinamik aralığı. Telefonlarda verilen abartılı kontrast ve doku netliği bazen kötü olabiliyor.

Son düzenleme:

TheChild

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,569
Eğer fotoğrafçılıkla uğraşmak istiyorsan makine alman lazım diye düşünüyorum, telefon bir yere kadar bence