iPad Mini vs iPod Touch

TheKingEge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sizce iPod Touch 5.nesil mi almalıyım iPad Mini mi ikisinin arasında pek bir fiyat farkı yok ama iPad'in ekranı retina değil diye çok mu kötüdür :unsure:

__L__

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Babanın evinde de retina tv vardı ordan izliyordun di mi?

KrizaGold

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bahsettiklerinden birisi forvet oyuncusu diğeri ise defans oyuncusu. Senin açığın nerede? Sana ne lazım ise onu almanı öneririm.

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
İki farklı ürünü karşılaştırmışsın. Ne amaçla almak istiyorsun? İhtiyacının tam olarak ne olduğunu belirtirsen iyi bir öneri alabilirsin.

aquess1999

Dekan
Reaksiyon puanı
21
İkiside çok farklı şeyler.Sana hangisi lazımsa onu al.

TheKingEge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Babamın evinde retina tv yok ama tv'yide pikselleri görücek kadar dibinden izlemiyorum

İki farklı ürünü karşılaştırmışsın. Ne amaçla almak istiyorsun? İhtiyacının tam olarak ne olduğunu belirtirsen iyi bir öneri alabilirsin.
Yanımda taşıyabiliceğim video izleyip oyun oynayabiliceğim bir cihaz istiyorum ama iPad alırsam da hem tabletim olucak hem iPod'um gibi birşey çok karmaşık :/

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Babamın evinde retina tv yok ama tv'yide pikselleri görücek kadar dibinden izlemiyorum

Yanımda taşıyabiliceğim video izleyip oyun oynayabiliceğim bir cihaz istiyorum ama iPad alırsam da hem tabletim olucak hem iPod'um gibi birşey çok karmaşık :/

Yanında taşıma konusunda iPod Touch 5 daha uygun. Ancak hali hazırda orta segmentte bir telefonun varsa, iPad almanı tavsiye ederim. İpad, oyun oynamak ve video izlemek için daha uygun. Ekran daha büyük. Ancak piaysada satılan iPad Mini'lerin fiyatları biraz fazla. 100 TL ekleyip, Yeni iPad 2 (iPad 3) alabilirsin. iPad'de oyun oynamak güzel oluyor gerçekten.

Her ikisinin kendine göre artı ve eksileri mevcut. iPod Touch 5'in ekranı ufak (4"). Video izlemek, oyun oynamak konusunda pek zevk vermez. iPad'in ekranı büyük olduğu için hem oyunlarda, hem video izlerken hem de internette sörf yaparken zevk alırsın. Taşıma konusunda iPod Touch 5'in avantajı var. Ufak olduğu için rahatlıkla cebinde taşıyabilirsin. Telefon hariç iPhone'un nerdeyse bütün özelliklerinden faydalanabilirsin (Siri dahil).

Dediğim gibi, hali hazırda orta segmentte telefonun varsa iPad al. Yoksa, ikisini de bırak yeni bir telefon al derim. :D Zaten varsa, iPad al derim. ;)

TheKingEge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yanında taşıma konusunda iPod Touch 5 daha uygun. Ancak hali hazırda orta segmentte bir telefonun varsa, iPad almanı tavsiye ederim. İpad, oyun oynamak ve video izlemek için daha uygun. Ekran daha büyük. Ancak piaysada satılan iPad Mini'lerin fiyatları biraz fazla. 100 TL ekleyip, Yeni iPad 2 (iPad 3) alabilirsin. iPad'de oyun oynamak güzel oluyor gerçekten.

Her ikisinin kendine göre artı ve eksileri mevcut. iPod Touch 5'in ekranı ufak (4"). Video izlemek, oyun oynamak konusunda pek zevk vermez. iPad'in ekranı büyük olduğu için hem oyunlarda, hem video izlerken hem de internette sörf yaparken zevk alırsın. Taşıma konusunda iPod Touch 5'in avantajı var. Ufak olduğu için rahatlıkla cebinde taşıyabilirsin. Telefon hariç iPhone'un nerdeyse bütün özelliklerinden faydalanabilirsin (Siri dahil).

Dediğim gibi, hali hazırda orta segmentte telefonun varsa iPad al. Yoksa, ikisini de bırak yeni bir telefon al derim. :D Zaten varsa, iPad al derim. ;)
Aslında şimdi bana küfür edebilirsiniz ama telefon olarak s3'üm tablet olarakta iPad 3'üm var ama iPad Mini'nin küçük olmasını sevdim yani yanımda dolaştırabilirim okula götürebilirim ve ayrıca çok havalı ama düşününce gerçekten alınabilir sanki eskiden retina vardı dimi :D

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
Aslında şimdi bana küfür edebilirsiniz ama telefon olarak s3'üm tablet olarakta iPad 3'üm var ama iPad Mini'nin küçük olmasını sevdim yani yanımda dolaştırabilirim okula götürebilirim ve ayrıca çok havalı ama düşününce gerçekten alınabilir sanki eskiden retina vardı dimi :D
neden küfredeceğiz hocam burası herkesin fikirlerini-düşüncelerini hakaret küfür içermeden ifade edebilceği bir forum :D

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2

Aklınca bizimle kafa mı buluyorsun? :D Şaka gibisin yaa! :D iPad Mini ile iPad 3 arasında sadece 1.8" var. Zaten iPad 3'ün varsa, ne diye boş yere iPad Mini alırsın akıllım? Akla zarar. Duymamış olayım... Haha... :D

TheKingEge

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ve arkadaşlar bugün Amerika'dan bir tanıdığım sayesinde iPod Touch aldım bir kaç güne elime geçer elime geçer geçmez deneyimlerimi sizinle paylaşıcağım :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
S3üm ve ipad 3üm var ipad mini mi ipod touch 5 mi alsam arada kaldım desen bizim mahallede adamı anasından doğduğuna pişman ederler :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler bende s3 mini var apped mini mi alam yoksa ıpod mu sizce ?:glare: