Öneri AirPods 3.nesil vs AirPods Pro vs AirPods Pro 2.nesil

baronion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Selam arkadaşlar, daha önce hiç AirPods kullanmadım ve tecrübesizim bu konuda 3.nesille Pro'nun 1.nesili arasında pek fiyat farkı yok böyle bir şey için maalesef çok para vereceğim ve vermişken iyisini almak istiyorum. 3.nesil ile Pro arasında gürültü önleyici özellik var onu biliyorum ama Pro'nun 1.nesili ile 2.nesili arasında ne fark var tam anlayamadım. Ayrıca Pro'nun silikondan dolayı kulak kiri sıkıntısı da var sporda, kütüphanede, metroda rahat edeyim kulağımdan düşmesin şarjı da iyi gitsin istiyorum, siz hangisini önerirsiniz? (Ayrıca iPhone 11 ve MacBook kullanıcısıyım..)

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
Kulak içi slikonlu olanları ben tercih etmiyorum hiç hijyenik bulmuyorum onun dışında slikonlu olmayandan alabilirsin cok da para vermene gerek yok alt tarafı kulaklık hocam :)

Omereyiol

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Selam arkadaşlar, daha önce hiç AirPods kullanmadım ve tecrübesizim bu konuda 3.nesille Pro'nun 1.nesili arasında pek fiyat farkı yok böyle bir şey için maalesef çok para vereceğim ve vermişken iyisini almak istiyorum. 3.nesil ile Pro arasında gürültü önleyici özellik var onu biliyorum ama Pro'nun 1.nesili ile 2.nesili arasında ne fark var tam anlayamadım. Ayrıca Pro'nun silikondan dolayı kulak kiri sıkıntısı da var sporda, kütüphanede, metroda rahat edeyim kulağımdan düşmesin şarjı da iyi gitsin istiyorum, siz hangisini önerirsiniz? (Ayrıca iPhone 11 ve MacBook kullanıcısıyım..)
Airpods 3.nesili büyük hevesle aldım fakat kulak yapıma pek uymadı. Normalde sıkıntı yok ama yatar pozisyona geçince direkt düşüyor sağlam durmuyor kulağım ne büyük ne küçük bir yapıda. Bir arkadaşınızdan vb deneme şansınız varsa deneyip almanızı tavsiye ederim.şarj ve ses kalitesi anlamında benim beklentilerimi karşılıyor

Reaksiyon puanı
4,386
AirPods Pro 2.nesil kullanıyorum ve oldukça memnunum :)

Ali Cann

Asistan
Reaksiyon puanı
79
Ben AirPods pro 2. Nesil kullanıyorum ve artıları ve eksileri şunlar;

+Çok çabuk şarj oluyor, çok fazla kullanmama rağmen şarjı 2,5 - 3 gün gidiyor.
+ANC özelliği gayet güzel çalışıyor ve çoğu gürültüyü başarılı bir şekilde kesiyor.
+Silikonlu olduğu için ANC açık değilken bile ses yalıtımı sağlıyor.
+Ses kalitesinden gayet memnunum, özellikle uzamsal ses müziğe güzel bir hava katıyor.
+Kulaklık kutusunun altında bulunan hoparlörler gerçekten ile yarıyor, hatta bir keresinde kulaklığımı bu şekilde bulmuştum. Kutu şarja takıldığında veya şarjı azaldığında sesli uyarı vererek kullanımı kolaylaştırıyor.
+Cihazlar arasında geçiş yaparken hiç takılmadan Mac’ten iPhone’a, iPhone’dan Mac’e çok rahat bir şekilde bağlanıyor.
+Mikrofon kalitesi gayet güzel.
+Bass kalitesi olarak oldukça güzel.

-Silikonlu olduğu için uzun kullanımda rahatsız edebiliyor ama genel olarak bu konuda çok fazla problem yaşamadım.
-Eğer silikon ucu temizlemek için veya başka nedenlerden çıkartmak istediğimde bir türlü yerinden çıkartamadım. Çok fazla çekince de ucundaki silikon yırtılacak gibi oluyor.
-İlk satın aldığımdan beri AirPods kutusunun kapağını sağa sola ittirince çıkırt çıkırt yapıyor. Eski AirPods’umda da vardı ve bu sorun yenisinde de devam ediyor, ama kullanımı etkileyen bir durum değil.
-Üstündeki dokunmatik kontrol yüzeyi çok güzel ancak bu yüzeyi kullanırken kulaklığın kulağımdaki konumu değişiyor ve tekrar düzeltmek zorunda kalıyorum.

Ses kalitesi nasıl diye merak ediyorsan gerçek AirPods pro 2. Nesilden aldığım ses kaydı ile deneyimleyebilirsin. Bu sonuçta bir ses kaydı ve gerçeği asla yansıtmıyor ama bir fikir verir diye düşünüyorum. Kesinlikle bir kulaklıkla dinleyin yoksa anlayamazsınız. He bir de ben kendi zevkime göre EQ ayarını bass yoğunluklu olarak yaptım, belirtmek istedim.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
Airpods Pro 1. Nesil var arkadaştan aldım , Bul'dan kaldıramıyoruz onun cihazı ile yapamıyoruz