Ipad gibi cihazların onarımı hakkında !

Bu konuyu okuyanlar

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Uzunca bir süredir ipad kullanıyorum, 4 yaşında bir kızım var cihazı sık sık elinden düşürüyor. Ipad'in wifi ve bluetooth anteni düşünce hemen kasaya vidalandığı yerden kırılıyor cihazı türkiye de &nbsp;tamir ettirmeye kalkarsanız 200 lira gibi bir rakam ödemeniz gerekiyor parçayı ( wifi anten flex diye geçiyor) alıp tamir etmeye kalkınca 60-100 tl gibi bir rakam gözden çıkarmak gerekiyor. benim gibi ipad onarım hakkında sıkıntı çeken arkadaşlar için bulduğum bir çözümü paylaşmak istedim. e-bay dan cihazın içerisindeki parçaları çok uygun fiyatlara temin edebilmeniz mümkün değiştirmesini de basit bir saatçi tornavida takımı ile halledebilmeniz mümkün. mesela wifi anten flexi 3-5 $ satın alıp değişebiliyorsunuz yada dokunmatik ekranı 30 $ civarına alıp değişebiliyorsunuz. ben wifi anten flexi ve dokunmatik ekranı ( digitizer olarak geçiyor ) e-bay dan getirip değiştirdim bunu ekranı çizildi diye 2 kez tekrarladım. kargo elinize 20 gün gibi bir sürede elinize geçiyor ve çok pratik bir şekilde değişebiliyorsunuz. kargo ücretleri içinde korkmanıza gerek yok free shipment seçeneği olan ürünlerden seçerseniz usps ( amerikan posta teşkilatı sanırım ) 3-4 $ lın ürünler toplam da 10 tl gibi rakamlara elinize ulaşıyor. Dikkat ettim bir çok arkadaş elindeki telefon tablet vs cihazlar ekranı çizik camı çatlak hoparlörü patlak gibi problerle pek zor durumda kalıyorlar ufak meblağlar birazcıkta el becerisi ile rahatlıkla hoşunuza gitmeyen bir çizik veya iyi çekmeyen bir wifi bağlantısından kurtulmanız mümkün. Her türlü cihazınız için onarım tavsiyeleri verebilirim cihaz modeli ve hasar fotoğrafı gönderirseniz yardımcı olmaya çalışırım.<br><br>

ewrecca

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bu da benim ipad öğütücüm :D
ipadj.jpg

Proton

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Teşekkürler bilgilerin için :) Ben 2 aya kadar yeni ipad alacağım yani o zamana kadar paramı tam olarak hazırlamış oalcağım :) Bu ipaddan memnunmusun hocam? JailBreak yaptın mı veya hemen kırılıyor mu bu meret ? Ayrıca sonradan aldığın ekran çin malı veyahut ipad 2 nin ekranı olmasın ? :) Sorularımı cevaplarsan çok sevinirim :) İpad öğütücüsünede selamlarımı ilet :)

qqqqq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
PolyPad(HerpaPad)C5900

Yardım ederseniz çok sevinirim ACİL!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende ipad 2 var ben ses açma kapama dugmalerini degiştirdim ekrani taktim geldi topladim ekran gelmiyor neden dolayi olabilir acaba ilginize tşk edrim.