Ipad Air vs Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
En iyi tablet Galaxy note 10.1 Dir en fazla masraf yapılan en iyi işlemcileri kullanan , en iyi kameraları ( applea göre ) kullanan , RAMİ 3gb gibi devasa boyutlara çeken tartışmasız en iyi tablet donanımı samsung yapıyor , appleada chipset üreticiliği yapıyor apple kendisi üretmıyor samsungdan alıyor lakinnnn,

Android sisteminin hantallıgından dolayı 3GB ramin bile sistemde yorgunluklara yol açması , IOS kadar donanımı çok verimli kullanmaması sebebiyle IOS tablet donanımı göz doldurmasada öne geçıyor

Şunu demeye çalışıyorum burda samsungun hiçbir suçu yok , işletim sistemlerini aslında karşılaştırmalıyız . . .

Samsungda ıos kullansaydı bu donanımlarla applea fark atardı ,

S

SDN Okuru

SDN Okuru
apple unutmasin ki ipad islemcileri samsung tarafindan uretiliyor ustelik ipad ekranin bile başka bir firma tarafindan uretiliyor samsung number one

S

SDN Okuru

SDN Okuru
apple unutmasinki ipad ve iphone işlemcileri samsung tarafindan uretiliyor applein iosdan başka hic bi şeyi yok insanlar dahA yeni şeyler gormek istiyor hayla ben iphone 2-le iphone 5 farkini anlamadim tabikide sistem yenilenmesin cikarsak cunki bunu tum telefon ureticisi yapa bilir milleti kandiriyorlar) samsung first

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Lg G pad 8.3 GPE =)) hem 7.2mm bak daha ince. Ipad iyidir ancak bedava verseler ios kullanmam bir daha. =)

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Samsung da iOS gibi stabil bir işletim sistemi kullansaydı ozaman apple veya samsung diye çok ayırmazdım ama sırf işletim sistemi ve bana göre sorunsuz dizaynından dolayı iPad diyorum ve kullanıyorumda.

enolaguy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Buradan sonra okumayı bıraktım.

Ekran inçi büyük, küçük ifade etmez?

S3 mini ile Xperia U'da aynı video'yu aç bakalım hangisinde pixeller görünüyor. İkisi de aynı çözünürlükte, S3 mini 4 inç, Xperia U 3,5 inç aralarında dağlar gibi fark var.

Valla isabet olmus biraktigin zira anlasilan o ki

Okusanda okumasanda zaten anlamayacaksin

Cunku bu isler ekranin ebadi ile degil ekranin ppi degeri ile olculur diyorum onu bile anlamiyorsun

Ppi ppi yani pixel per inc anlamina geliyor. Ayrica verdigin ornek kendi hesabinla bile ters zaten

Cunku ayni cozunurlukteki ekranlardan buyuk olanina baktiginda pikseller gozle gorulur hal alir oysa note 2014 un ekrani daha buyuk olmasina ragmen pikselleri daha yuksek ppi a sahip

Yani anlayacagin hem ekran buyuk hem ppi buyuk...

Ayrica Ipad ipad diyecegine ipad'in ekranini samsung ve sharp'in urettigini de ogrenmenin vakti gelmistir sanirim

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sen ne laf anlamaz adamsin ya

Ben ipad'i tercih ederim herseye ragmen diyorum hala samsung fani vs diyorsun anlamsiz anlamsiz konusuyorsun.

Bende her ikiside mevcut samsungu bana lazim olan bazi basit muhendislik programlari daha fazla bulunuyor diye aldim sadece isime yaradigi icin , ipad i ise zaten ipad 1 den beri kullaniyorum en son 4 vardi air'i de aldim sirf 64 bit diye ve ikiside elimin altinda herseylerini goruyorum ona gore yaziyorum cikmis yok ipad soyle boyle diyorsun cocuk gibi beni fan olmakla sucluyorsun.

O halde biraz dinle sana faydali olur bakarsin

Ekran inchi daha buyuk ile daha kucuk ile ifade edilmez bu isler ! Sen yogunluga bakacaksan eger ekranin ebadi onemli degildir ppi onemlidir yani inc basina dusen piksel sayisi onem ifade eder.
Note 2014 te hatiri sayilir sekilde daha yuksek yogunluga sahip gordugun gibi. Cunku Ipad de ekran yogunlugu 264ppi iken samsungta 299ppi sen hala neyin inadindasin ?

Ha birde ekliyorum ve diyorum ki ipad neden kendine retina diyor cunku gozunde gorebilecegi bir sınır var ve ipad'in piksel yogunlugu insan gozunun gorebilecegi piksel yogunlugundan daha fazla ve o yuzdende ipad buna retina diye kendince isim takip patentledi. Samsung ise note 2014 ile ipad'in sınırınıda asti ama samsung tabi kendine retina ekran diyemez cunku retina ipad in patentledigi bir isim dolayisiyla samsung retinadan daha fazlasini yapmis bile olsa Yarin samsungta kendine bir isim takar ne bileyim retina yerine iris ekran der bu defa da onun reklamini yapar senin gibiler.

Dogrusu neyse onu soyluyorum bana fan diyorsun sensin fan haberin yok

En iyi tablet Galaxy note 10.1 Dir en fazla masraf yapılan en iyi işlemcileri kullanan , en iyi kameraları ( applea göre ) kullanan , RAMİ 3gb gibi devasa boyutlara çeken tartışmasız en iyi tablet donanımı samsung yapıyor , appleada chipset üreticiliği yapıyor apple kendisi üretmıyor samsungdan alıyor lakinnnn,

Android sisteminin hantallıgından dolayı 3GB ramin bile sistemde yorgunluklara yol açması , IOS kadar donanımı çok verimli kullanmaması sebebiyle IOS tablet donanımı göz doldurmasada öne geçıyor

Şunu demeye çalışıyorum burda samsungun hiçbir suçu yok , işletim sistemlerini aslında karşılaştırmalıyız . . .

Samsungda ıos kullansaydı bu donanımlarla applea fark atardı ,

En dogru yorum bu olmus

Tebrikler

Milton Sirotta

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Sadece belli kriterlere göre karşılaştırma yapmışsın. Doğru olması için herşeyi belirtmen gerek. Ayrıca LTE gibi şeylerin bir manası yok şimdilik.

ProRat`

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Valla isabet olmus biraktigin zira anlasilan o ki

Okusanda okumasanda zaten anlamayacaksin

Cunku bu isler ekranin ebadi ile degil ekranin ppi degeri ile olculur diyorum onu bile anlamiyorsun

Ppi ppi yani pixel per inc anlamina geliyor. Ayrica verdigin ornek kendi hesabinla bile ters zaten

Cunku ayni cozunurlukteki ekranlardan buyuk olanina baktiginda pikseller gozle gorulur hal alir oysa note 2014 un ekrani daha buyuk olmasina ragmen pikselleri daha yuksek ppi a sahip

Yani anlayacagin hem ekran buyuk hem ppi buyuk...

Ayrica Ipad ipad diyecegine ipad'in ekranini samsung ve sharp'in urettigini de ogrenmenin vakti gelmistir sanirim

En dogru yorum bu olmus

Tebrikler

Tamam sen çok biliyorsun. Samsung'un ekranı on numara tamam.

U.Göktuğ Arasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iPad Air

iPad Air :yes:

iPad Air :yes:

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
Note'un kalemi ekranı dısında bir artısı yok bence. Tablet olarak alsam iPad Air'ı tercih ederdim.

karaytutaha

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Apple'ın yine sadece isim yaptığı bir ürün kategorisi. Ben hiç düşünmeden kesinlikle 10.1 alırdım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
TABİKİDE SAMSUNG TAB 10.1 Bütün ipad lerden en iyi tasarlamış ipad airdan çok fazla fonksiyonu var ayrıca samsung tab 10.1 ipad lerden daha iyi performans sağlıyor ipad air sadece mac e uyumlu dur bide !!! samsung her yere uyar !!!!! Yani En İyisi SAMSUNG TAB 10.1 2014 EDİTİON !!!!!!!!!!!!

Drangleic

Profesör
Reaksiyon puanı
263
Kağıt üzerinde bunlar hep boyle gözüküyor ama bir iPad kullanin birde 10.1 farkı goreceksiniz tabikide tartışılmaz iPad Air bence. Sadece iOS bile yeter valla

merichakgun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hala karşılaştıranlar var note ii diyenler eminimki ipad air kullanmamışlardır ipad 3. nesil alandır kullandıkları

meliksah55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
10.1 inchlik ekrani 3e bolebilirsin. True multitasking var. Yani solda youtubedan ders videosu izlerken sağda üstte PDF olarak actigin ders kitabinin altına karalama defteri acip soru bile cozebilirsin. Ve dosyaları samsumga atip calistirmak buyuk kolaylik ve attigin pdfleri ipadde acamaman çok saçma. Yani ben en azindan bilgisayar mühendisliği öğrenciliği hayatimda her bir kitaba 60 70 dolar vereceğime pdflerini tablete atmak için almistim. Ayrıca Apple ipadine appstoredan başka renk katamazken samsungun acik kaynak işletim sisteminin altından girip üstünden cikabilirsin. Operating systems dersimdeki bilgilerle kernelini bastan yazabilirsiniz. Tabi bunlar kullanici seviyesinde bilgiler değil. Veya tasarladigin devreye rfid komutlarla uzaktan kumanda olarak da kullanabilirsin. Gelecek adina sunu söyleyebilirim. Apple developerlere pek değer vermiyor. Apple uygulama yazman için mac book alman lazim ayrıca 100 dolar da para istiyor. Fakat android uygulamalar her bilgisayardan yazilabiliyor. Ve modifikasyonu çok uygulama var en basitinden sana bir YouTube modifikasyonunda bahsedeyim.

https://www.dropbox.com/s/fb8526se2fe6mfr/Screenshot_2014-02-15-03-13-26.png

https://www.dropbox.com/s/8dkx8n7kbv9bjwy/Screenshot_2014-02-15-03-13-32.png

https://www.dropbox.com/s/8sgryvtiy44ld2h/Screenshot_2014-02-15-03-13-44.png

Tabi boyle bir uygulama ipadde imkansiz sen ipadde normal bir PDF veya herhangi bir dosyayi ipadine kaydedemezken androidinle torrentten bile dosya indirebilirsiniz. Hatta androidin linux terminal emülatörü bile var siyah ekran ile tabletini yönetebilirsiniz :D. Android bana gore ipade gore 15bin kat esnek tabi bunun getirdiği hantalligi 3gb RAM ile 1 GB ramlik ipadden daha az performans vermesi ile sonuçlanıyor. Eğer bu özelliklerin uzagindan yakinindan gecmem ben gazete okurum video izlerin oyun oynarim diyosan Samsung sacmalik. Yani samsungdada yaparsin ama iPad daha görsel olarak güzel ve akiskan. Kullanacagin özelliklere gore seçmen lazim

Tabi bunun da getirdiği güvenlik aciklari var virüsler gibi o yüzden sen amacina uygun tableti sec kullanici düzeyinde kalcaksan iPad çok güvenli akiskan ve hizli görsel arayüzüne ve efektleri samsungdan çok daha iyi . klavye cikma efekti filan cok akiskan ve goze asiri derecede hitap ediyor.samsungun da artilari bana gore yukarda. Bi tablete iyi demek haksizlik olur ikiside süper tablet fakat ben galaxyi tercih ederim.

Reaksiyon puanı
16,118
ipad air daha mantıklı seçim gibi duruyor hiç android kullanmadıysan iphone kullanıyorsan ipad air sana daha çok uygun olur.

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
TABİKİDE SAMSUNG TAB 10.1 Bütün ipad lerden en iyi tasarlamış ipad airdan çok fazla fonksiyonu var ayrıca samsung tab 10.1 ipad lerden daha iyi performans sağlıyor ipad air sadece mac e uyumlu dur bide !!! samsung her yere uyar !!!!! Yani En İyisi SAMSUNG TAB 10.1 2014 EDİTİON !!!!!!!!!!!!

Bilmeden konuşma.Bi kere bütün ipad ürünleri windows a uyumludur.Samsung 3gb ram yapmış banane isterse 10 gb ram yapsın yanyana getirince apple daha performanslı.Şu üçleme en iyisi:
Tablette ipad çünkü ekrana uyumlu en kaliteli oyunlar ve daha fazla uygulama var.
Telefonda android çünkü apple gibi boyutları küçük değil ve normale göre ucuz.Ama ekran yeterliyse gene apple
Bilgisayarda windows çünkü daha iyisi yok :)))
Ama fanatiği olursun tablet apple telefon apple tv apple pc apple mp3 apple orası senin sorunun :D.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
samsung galaxi 10.1 tabiki ama bence bana taraf tutuyomuşsun gibi geldi

serhanxx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir kere antutu testlerinde 5000-6000'lik bir fark ve günümüzde çokda aşırı bir fark değil ayrıca bu test yapan uygulamalar bile bunları ram-GHz konusunda kıyaslamıyorken kıyaslamak Çok da akıllıca değil öncelikle ipad air kullanıcısı olduğumu ve Samsung note 10.1'i deneme fırsatımın olduğumu belirtmek isterim kullandığım ipadimi görüntü kalitesinin gayet iyi OLDUĞUNU söyleyebilirim (gece çekim Hariç) ayrıca ağırlık konusundada ipadin daha iyi OLDUĞUNU söylebilirim ayrıca app Store da artık eğitim Uygulamaları var ve her geçen gün daha fazla üniversite buraya katılıyor ayrıca kullanmayanlar bilmez AppStore daki tüm Uygulamaları ücretsiz ve jailbreaksiz indirebilirebileceğin vshare var onun dışında retina Ekranın video performansında süper amoledin üstünde dharaketsiz ekrandada gayet güzel göz yormadan ekranı var sonuç olarak evet s pen ve note alma özelliği iyi ve samsung da ancak bu ipad i aktif kullanmayacağın anlamına gelmez 600 gramlık note 10 kullanıyorsan 469 gramlık ipadi çok rahat kullanırsın ayrıca servis konusunu ele almıyorum bile o zaten malumunuz:biggrin:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bence note 10.1 ondan üstün tablet yok ben aldım çok hızlı kamera sı harika kusursuz bir tablet admin gerçekleri söylüyor