İpad Air 3 İpad 7. Nesil Ögrenci İndirimleri

Hangisi?

• Alma(Sonra Pisman Olursun)

• İpad Air 3

• İpad 7.Gen

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

Lutfu43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
gunler.Lutfen hepsini okuyun benim icin cok onemli. Ben su anda lise son ogrencisiyim. Malum koronadan oturu ogretmenlerimiz sanal ortamdan odevler gonderiyor. Yazicim felan olmadigi icin yapamadim.Bende kendi capimda ev yapimi stylus yaptim.Sonra ipad almak aklima geldi gelecegim icin biriktirdigim ufak capli birikimimle ipad almak istiyorum.[[Ama bir yandanda zorluklarla biriktirdigim paralari bu kadar pahali bir seye harcamakda korkutuyor beni.Seneye okul baslayinca beyler ben 3 binliraya ipad aldim dedigimde apple dusmani arkadaslarim tarafindan idam edilmekten korkuyorum :).]]su anki odevlerime hemde universitede not tutmak icin faydasi oluyormus .O zaman alicama simdiden aliyim hem o zaman hem simdi kullanirim dedim bende. (Ayrica videolari izleyince biraz canim cekti acikcasi.) Once 7.nesil almak istedim arastirinca air 3 ude gordum.Gecen seneki gibi bats solo felan kampanyasi cikar diye bekliyorum (Amacim beats solo sahibi olmak deil ucuza gelmesi icin onu satip kalem alicam zaten)
Simdi aklimdaki sorular sunlar sunlar:
-Air 3 mu 7 Nesil mi
-Kampanya ne zaman cikar fiyatlar sartlar tahmini nasil olur
-Unide ipad faydasi oluyormu bazi uniler kullanmayi yasaklayabilirmi yani bole bi haklari varmi
-Birikimimi buna harcamalimiyim kisa sureli bir istekmi bu sonra pisman olurmuyum
-İndirimler ciktiginda yurt disiyla es zamanlimi oluyor? Yurt disindan bir akrabam vardir belki ona aldirtayim?
-Lise ogrencisiyim kendi adima indirim yaptirabailirmiyim yaptiramassam baskasi adina yaptirsam skinti olurmu?
Screenshot_2020-06-17-09-06-51-653_com.sec.android.app.sbrowser.jpg

Starman35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
iPad 7 128 GB al bence, iPad Air 3’ten çok farkı yok. o kadar fiyata değmez. Şu an iPad Pro 2020 kullanıyorum 69Gb doldu bile not alma, uygulamalar, müzikler özellikle(14gb) yer kapladı bence 64 GB almamalısın dostum

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Dostum öncelikle merhaba. Ben ünide ipad kullanıyorum. Not almak için ve hobi olarakta not çıkartıp satıyorum. Bende ipad pro 2018, kardeşimde ünide onda ipad air 3 var. Bende magic keyboard, kardeşimde smart folio var. İkimizde de kalem var. Bunu söyleme sebebim ise senin sorduğun soruya tatminkar bir cevap verebileceğime inanmam. Öncelikle umarım sınavdan beklediğini alır istediğin üniye istediğin bölüme gidersin.

-Bir kere uzun ömürlü alacaksın. Dolayısıyla hem ekran bakımından (çerçeve ve yandaki siyahlıklar bakımından), hemde işlemci bakımından (uzun ömürlü olması amacıyla) air 3 tabiki tercih et.
-Kardeşim kampanyalı dönemde aldı. Buda okullar açılmadan önce ve okul açılma sırasına denk geliyor buda ağustos sonu, eylül gibi oluyor genelde kampanya.
-Genelde yasaklama gibi bir hakları yok. Kimsede sallamaz zaten. Ama kıl tip olursa getirmeyin diyebilir. Ama sanmıyorumki ünide bu kafada tipler olsun :) ünide tablet oldukça işine yarayacaktır. Ben bölümüm dolayısıyla tonlarca kafam kalınlığında kitap taşımam ve tabiki bunada defter ekleyip taşımam gerekiyor. Ancak ipad in olduğunda sadece elinde 600gr lık ipad ve 50 gr kalemle okula gidebiliyorsun. Herşeyin her zaman yanında ve içinde oluyor. Pil ömürleri zaten malumun. Ben oldukça aktif bir şekilde hem kalemle not alırken hemde klavyeyle kullanıyorum. Bu arada inan bana normalde günde 4 5 saat çalışacaksam bir 2 saat bu ipad koyuyor. İnsanı motive ediyor.
-Pişman olacağını hiç sanmıyorum. Bişiler izlemek istediğinde, araştırmak istediğinde ve tabiiki ünide not almak ve ders çalışmak istediğinde oldukça faydalı oluyor. Hafif, ısınmayan, uzun ömürlü ve uzun süre şarjı giden bir cihazın oluyor.
-Yurtdışından alma derim. Neden dersen olaki bi sorun olduğunda garantisi 1 yıl. Türkiyeden al kafan rahat etsin derim ben.
-Üni öğrencisine indirim var diye biliyorum. Başkası adına alman kesinlikle sorun olmaz. Üniye giden tanıdığın varsa direk onun üzerinden aldır.

Umarım bir nebze yardımım olmuştur. Bu konuda oldukça tecrübem var aklında kalan soru vs varsa sor mutlaka.

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
gunler.Lutfen hepsini okuyun benim icin cok onemli. Ben su anda lise son ogrencisiyim. Malum koronadan oturu ogretmenlerimiz sanal ortamdan odevler gonderiyor. Yazicim felan olmadigi icin yapamadim.Bende kendi capimda ev yapimi stylus yaptim.Sonra ipad almak aklima geldi gelecegim icin biriktirdigim ufak capli birikimimle ipad almak istiyorum.[[Ama bir yandanda zorluklarla biriktirdigim paralari bu kadar pahali bir seye harcamakda korkutuyor beni.Seneye okul baslayinca beyler ben 3 binliraya ipad aldim dedigimde apple dusmani arkadaslarim tarafindan idam edilmekten korkuyorum :).]]su anki odevlerime hemde universitede not tutmak icin faydasi oluyormus .O zaman alicama simdiden aliyim hem o zaman hem simdi kullanirim dedim bende. (Ayrica videolari izleyince biraz canim cekti acikcasi.) Once 7.nesil almak istedim arastirinca air 3 ude gordum.Gecen seneki gibi bats solo felan kampanyasi cikar diye bekliyorum (Amacim beats solo sahibi olmak deil ucuza gelmesi icin onu satip kalem alicam zaten)
Simdi aklimdaki sorular sunlar sunlar:
-Air 3 mu 7 Nesil mi
-Kampanya ne zaman cikar fiyatlar sartlar tahmini nasil olur
-Unide ipad faydasi oluyormu bazi uniler kullanmayi yasaklayabilirmi yani bole bi haklari varmi
-Birikimimi buna harcamalimiyim kisa sureli bir istekmi bu sonra pisman olurmuyum
-İndirimler ciktiginda yurt disiyla es zamanlimi oluyor? Yurt disindan bir akrabam vardir belki ona aldirtayim?
-Lise ogrencisiyim kendi adima indirim yaptirabailirmiyim yaptiramassam baskasi adina yaptirsam skinti olurmu?Ekli dosyayı görüntüle 104824

Eskiden bende iPad 7. Nesil ve iPad Air 3. Nesil arasında kalmıştım. Bence iPad 7. Nesil daha iyi

Lutfu43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Dostum öncelikle merhaba. Ben ünide ipad kullanıyorum. Not almak için ve hobi olarakta not çıkartıp satıyorum. Bende ipad pro 2018, kardeşimde ünide onda ipad air 3 var. Bende magic keyboard, kardeşimde smart folio var. İkimizde de kalem var. Bunu söyleme sebebim ise senin sorduğun soruya tatminkar bir cevap verebileceğime inanmam. Öncelikle umarım sınavdan beklediğini alır istediğin üniye istediğin bölüme gidersin.

-Bir kere uzun ömürlü alacaksın. Dolayısıyla hem ekran bakımından (çerçeve ve yandaki siyahlıklar bakımından), hemde işlemci bakımından (uzun ömürlü olması amacıyla) air 3 tabiki tercih et.
-Kardeşim kampanyalı dönemde aldı. Buda okullar açılmadan önce ve okul açılma sırasına denk geliyor buda ağustos sonu, eylül gibi oluyor genelde kampanya.
-Genelde yasaklama gibi bir hakları yok. Kimsede sallamaz zaten. Ama kıl tip olursa getirmeyin diyebilir. Ama sanmıyorumki ünide bu kafada tipler olsun :) ünide tablet oldukça işine yarayacaktır. Ben bölümüm dolayısıyla tonlarca kafam kalınlığında kitap taşımam ve tabiki bunada defter ekleyip taşımam gerekiyor. Ancak ipad in olduğunda sadece elinde 600gr lık ipad ve 50 gr kalemle okula gidebiliyorsun. Herşeyin her zaman yanında ve içinde oluyor. Pil ömürleri zaten malumun. Ben oldukça aktif bir şekilde hem kalemle not alırken hemde klavyeyle kullanıyorum. Bu arada inan bana normalde günde 4 5 saat çalışacaksam bir 2 saat bu ipad koyuyor. İnsanı motive ediyor.
-Pişman olacağını hiç sanmıyorum. Bişiler izlemek istediğinde, araştırmak istediğinde ve tabiiki ünide not almak ve ders çalışmak istediğinde oldukça faydalı oluyor. Hafif, ısınmayan, uzun ömürlü ve uzun süre şarjı giden bir cihazın oluyor.
-Yurtdışından alma derim. Neden dersen olaki bi sorun olduğunda garantisi 1 yıl. Türkiyeden al kafan rahat etsin derim ben.
-Üni öğrencisine indirim var diye biliyorum. Başkası adına alman kesinlikle sorun olmaz. Üniye giden tanıdığın varsa direk onun üzerinden aldır.

Umarım bir nebze yardımım olmuştur. Bu konuda oldukça tecrübem var aklında kalan soru vs varsa sor mutlaka.

-Abi benim aklima takilan sey univeristide ipad zorunlukmu oluyor? Yani elbette zorunlu olmazda kitaplada yapilabilir ama ipadle cok buyuk kolaylik oluyorsa yani zorunluluk gibi bir sey oluyorsa unide alicagima simdi alayim simdiden kullanmaya basliyayim diyorum. Ama malum fiyatlari yuzunden tum birikimimi harcayip sonra pisman olmakta istemiyorum.
-Yurtdisindan alirsam 500tl felan ucuza geliyor dedigin meseleden oturu hemde ordan almak zor, uzun ,riskli oldugundan yuricinden alayim bari.
-Birde sizde deneme test felan cozuluyomu bilmiyorum ama normal kagittan cozer gibi kolay rahat oluyormu birde surekli ipad uzerinden test coze coze sinava girince "aman Allah im nerelere geldik bole" gibi bi his olusuyormu?
-Ben bunu uni sonunda yani 5 sene sonra satmak istesem air 3u kaca satabilirim tahmini bir fiyat?
-Bu arada bu seneki kampanya 1-2 hafta sonra olacakmis 3800 tl ipad air 3+ air dops vereceklermis ben dopsu satip kalem almak isitoyrum alis amacimdan oturu.İns air dopsu satmakta skinti cikmaz .

ugureryavuz

Profesör
Reaksiyon puanı
430
bence ıpoad 7 nesil
Mesaj otomatik birleştirildi:

site link veririmisin oranın

Sppleın sitede airpods la beraber olan yer yok

TayvanlıUçak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle apple düşmanlığı onları alamicaklarda yada babası annesi almayanlarda olur onu kafana takma.Parayı harcama konusunda çok gerekli değilse bence harca kararsız kalma yani hayatın keyfine bak sonra lazım olucak zaten.Şimdiden başarılar bu arada

Lutfu43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
bence ıpoad 7 nesil

Su an gelmedi daha 2 hafta sonra gelirmis

Lutfu43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
7. Nesil tavsiye edenler niye onu tavsiye etti?
Air 3 de A12 islemci var ekrani true tone parlamaz ekran daha uzun omurlu yani. Su kampanya geldiginde aralaronda 600tl fark olucak . Bence deger 600 icin sizce?
bence ıpoad 7 nesil

Lutfu43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
A

Abi benim aklima takilan sey univeristide ipad zorunlukmu oluyor? Yani elbette zorunlu olmazda kitaplada yapilabilir ama ipadle cok buyuk kolaylik oluyorsa yani zorunluluk gibi bir sey oluyorsa unide alicagima simdi alayim simdiden kullanmaya basliyayim diyorum. Ama malum fiyatlari yuzunden tum birikimimi harcayip sonra pisman olmakta istemiyorum.
-Yurtdisindan alirsam 500tl felan ucuza geliyor dedigin meseleden oturu hemde ordan almak zor, uzun ,riskli oldugundan yuricinden alayim bari.
-Birde sizde deneme test felan cozuluyomu bilmiyorum ama normal kagittan cozer gibi kolay rahat oluyormu birde surekli ipad uzerinden test coze coze sinava girince "aman Allah im nerelere geldik bole" gibi bi his olusuyormu?
-Ben bunu uni sonunda yani 5 sene sonra satmak istesem air 3u kaca satabilirim tahmini bir fiyat?
-Bu arada bu seneki kampanya 1-2 hafta sonra olacakmis 3800 tl ipad air 3+ air dops vereceklermis ben dopsu satip kalem almak isitoyrum alis amacimdan oturu.İns air dopsu satmakta skinti cikmaz .

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
A

Abi benim aklima takilan sey univeristide ipad zorunlukmu oluyor? Yani elbette zorunlu olmazda kitaplada yapilabilir ama ipadle cok buyuk kolaylik oluyorsa yani zorunluluk gibi bir sey oluyorsa unide alicagima simdi alayim simdiden kullanmaya basliyayim diyorum. Ama malum fiyatlari yuzunden tum birikimimi harcayip sonra pisman olmakta istemiyorum.

-Hayır hayır illa gerek yok tabiki. Bu zamana kadar ipad olmadığında da insanlar üni eğitimi görüp başarılı şekilde bitiriyorlardı elbette. Ama benim boynumda sağlık sıkıntım var dolayısıyla benim için zorunluluk gibi. E tabi dersler bi yerden sonra yoruyor, sıkılıyorsun vs benim için ayrı bir motive de oluyor. Zorunluluk değil ama büyük bir artı şeklinde düşünebiliriz. Tabiiki şimdi alman daha mantıklı. Kur sürekli yükseliyor. Yakında apple kuru düzenleyebilir. En son 6 ya sabitlemişti. Şuan 6.80. Şöyle söyleyeyim ipad i ne kadar verimli kullanacağın sana kalmış. Programlar yüklersen, üniversiteni buna odaklarsan pişman olmazsın. Ama inan bana çoğu insan bunu yapmıyor sonra da pişman oluyor.
-yurtiçi iyidir.
-bizde test yok maalesef. Hukuk fakültesinde okuyorum dolayısıyla max 2 soru klasik oluyor. Arada bi 3 4 soru soranda var. Ama test çözmek kalemle zor değil. Tek sorun pdf bulmak. Ben pdf bulamıyorum pek bizim bölüm biraz cimri bu konuda ama bulabildiklerimi direk bulup bulamadıklarımı da adobe scan uygulamasıyla çekip aktarıyorum. Daha kolayıma geliyor.
-tahmini fiyat zor. en belirsiz ekonomilerden birinde yaşıyoruz. Ama bu zamana kadar dolar kuru yüzünden hep aldığımız fiyata satıyoruz. 5 sene sonrasına cidden tahmin veremicem. Şöyle söyleyeyim hepsiburada geçmişime baktığımda 5 sene önceki şeyler bile aynı fiyata bugün hatta daha fazlasına satılıyor. Şunuda es geçmemek lazım tabiiki bugünün 3 bin lirasıyla o zamanın 3 bin lirası farklı.
-çıkmaz ya. İnan alıyor millet. Bu arada paran varsa satma derim. Ipad ve telefonla güzel çalışıyor. Geçiş vs çok kolay. Ben ipad+air pods 2+note 10 kullanıyorum sorunsuz. Ama imkanım yok diyorsan satarsın ve kalemini de rahatlıkla alırsın.

iPad Air 3 daha iyi ama iPad 7. Nesil f/p. Aralarında 1500TL fark var
32 gb ile ama. Kimseye bu devirde 32 gb yetmez. 64 lük seçeneğide yok dolayısıyla 128 e upgrade lemek zorunda kalacak. Normal olarak fark 800 tl ye düşecek ki birde bu kardeşimiz indirimde alacak. 3500 civarına düşecek. 300 tl fazla verip 2 nesil üst işlemci, daha iyi ekran ve görüntülü bir ipad e sahip olacak. Bence böylesi daha mantıklı

Son düzenleme:

Starman35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
44
Bende ipad Air 3 ve Apple Pencil var satayım istersen ? Sıfırdan farksız pencil 1 aylık
iPad Air 3 14 ay garantisi var hala.

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Bende ipad Air 3 ve Apple Pencil var satayım istersen ? Sıfırdan farksız pencil 1 aylık
iPad Air 3 14 ay garantisi var hala.
Mesela böyle de yapabilirsin. Bakarsın temizse ikinci el alırsın. Hem daha uyguna gelir hemde smart folio klavye de alırsın yanına. bende 2. El almıştım ipad imi daha uyguna geliyor.

Lutfu43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Mesela böyle de yapabilirsin. Bakarsın temizse ikinci el alırsın. Hem daha uyguna gelir hemde smart folio klavye de alırsın yanına. bende 2. El almıştım ipad imi daha uyguna geliyor.
Klavyeyi alcak olursam harici alirim abi(aliexpress) apple ninki pahali ?
İkinci el konusuda hic bisey ikinci el almadim bugune kadar guvenemiyorum ben ikinci ele

Son düzenleme:

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Klavyeyi alcak olursam harici alirim abi(aliexpress) apple ninki pahali ?
İkinci el konusuda hic bisey ikinci el almadim bugune kadar guvenemiyorum ben ikinci ele

Alabilirsin tabiki öyle de. Herşey ekonomine göre. İkinci el ben aldım sorun olmaz yani.