Tavsiye iPad 8 mi Mini 5 mi ?

panzr

Profesör
Evet soru açık. Aslında ikisinin de işlemcisi aynı lakin mini 5 te özellikle ekran yönünde biraz artı olduğunu farkettim ama başlangıç fiyatı 3700 olarak gözüküyor açıkçası gönlüm 8 de ama sizlerinde fikirlerini öğrenmek isterim.
iPad 8 almanı öneririm.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kıyamet alameti.

Baktım bulamadım link atar mısın

Yeminle kıyamet alameti.
Foruma ekran görüntüsü atamıyorum midem bulandı iyice
Aşağıdaki linkte biraz aşağı inerseniz kutu içeriği mevcut hocam.

Wenirien

Asistan
Bence asıl etken tabletin/ekranın boyutu ve tabletin ağırlığı. Küçük ve daha hafif tablet için mini 5,normal boyda ama miniye göre daha ağır bir tablet için ipad 8.

1 yıl önce ipad 6’dan mini 5’e geçmiştim. Ekranda sadece 2 şey farkettim. Birincisi renkler biraz daha canlı. İkincisi de true tone özelliği. (Ekranda o boşluk yok ama zaten ipad 6’da düz bir şekilde bakınca boşluğu farketmiyordum)

Tabletle ne yapacaksınız? Öncelikleriniz nedir? Belki de bu ikisi yerine başka bir tablet daha uygun olabilir

Yok hocam eskiden android tablet kullanmışlığım oldu ama kesinlikle Apple kalitesini hissettirmiyor. 13-14 yaşlarında kuzenlerim var onlarda birinde iPad 7 birinde de Mini5 var ikisinin tabletinde de performans testi yaptım oyun olsun video izleme edit yapma photoshop yapma v.s ve gerçekten çok hızlı olduklarını farkettim. Bir kaç hafta önce iPad 7 mi alsam uzaktan eğitim de var hem telefona göre bir tık daha bariz daha güçlü olacaktır oyun oynamak için de iyi olur diye düşündüm ama bir kaç gün sonra da hop iPad 8 selamun aleyküm diye geldi bende tabii artık 7 yerine 8 almayı düşünüyorum. Sanırım Ekim’de çıkacakmış..

TheTruthHurts

Profesör
Yok hocam eskiden android tablet kullanmışlığım oldu ama kesinlikle Apple kalitesini hissettirmiyor. 13-14 yaşlarında kuzenlerim var onlarda birinde iPad 7 birinde de Mini5 var ikisinin tabletinde de performans testi yaptım oyun olsun video izleme edit yapma photoshop yapma v.s ve gerçekten çok hızlı olduklarını farkettim. Bir kaç hafta önce iPad 7 mi alsam uzaktan eğitim de var hem telefona göre bir tık daha bariz daha güçlü olacaktır oyun oynamak için de iyi olur diye düşündüm ama bir kaç gün sonra da hop iPad 8 selamun aleyküm diye geldi bende tabii artık 7 yerine 8 almayı düşünüyorum. Sanırım Ekim’de çıkacakmış..
8’in işlemcisi çok ama çok daha iyi. Android tabletler de güzel ama elbette modele göre değişiyor.

Dediğim gibi büyük ekran için 8,daha küçük ekranlı,kompakt ve daha hafif bir tablet için mini’yi öneririm.

Wenirien

Asistan
8’in işlemcisi çok ama çok daha iyi. Android tabletler de güzel ama elbette modele göre değişiyor.

Dediğim gibi büyük ekran için 8,daha küçük ekranlı,kompakt ve daha hafif bir tablet için mini’yi öneririm.

Hocam hafif olması önemli değil benim için büyük olması daha iyi olur ama mini 5 in bataryası 5000 mah. iPad 8’in bataryası dudak uçuklatıcı 8500 mah. Bir de benim en şaşırdığım taraf mini 5’in 8 den pahalı olması. 8’e göre hiçbir artısı yok ama dediğim gibi ekran yönünde işte yansıma yapmayan ekran true tone ekran ki bu özellikler işime pek de yaramaz. Ama sağolsun [mention]Murat Burç [/mention] hocam baya yardım etti bana tabletin bilmediğim özelliklerini söyledi onun sayesinde kesin kararımı verdim . 8 alacağım inşallah