iPad 8 mi Mini 5 mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Evet soru açık. Aslında ikisinin de işlemcisi aynı lakin mini 5 te özellikle ekran yönünde biraz artı olduğunu farkettim ama başlangıç fiyatı 3700 olarak gözüküyor açıkçası gönlüm 8 de ama sizlerinde fikirlerini öğrenmek isterim.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kalem kullanmıyorsan iPad 8'in ekranında sıkıntı yok.
Mini 5'in ekranının tam lamine olması, ayrıca renk tarafı falan falan iyi fakat bunlar bu cihazlarda önemli detaylar değil.
iPad 8'in Pili 8500 mah civarı, Mini 5'in 5000 mah.
Ekranlara böldüğümüzde iPad 8'e 833, Mini 5'e 632 birim pil düşüyor.
Apple 10 saat kullanım diyor ama elbette iPad 8 bir tık öne geçer gibi duruyor kaldı ki orası da önemli değil.
128 GB iPad 8 > 64 GB iPad Mini 5 Apple Pencil kullanılmadığı ve ön kameranın önemli olmadığı senaryoda.

Dediğim gibi iPad Mini 5 tam lamine ekranla kalem ile ekran arasında boşluksuz bir deneyim sunduğu için daha iyi bir hissiyat sunuyor.
Bir de wide color gamut ve True tone var.

Yansıtma önleyici kaplama iPad 8de yoktu diye hatırlıyorum fakat tabletleri genellikle oda şartlarında kullanıyoruz.
Yarın kanalımda Air 3, Mini 5, iPad 8 kıyaslaması gelecek istersen bekleyip abone olup onu da izleyebilirsin.

• Beğen
Reactions: bwr
M

Murat Burç

SDN Okuru
Maşallah 8500 mah yeni öğreniyorum o pil yoğun kullanımda bile 2 gün gider diye düşünüyorum alacağım ürün belli oldu bence [emoji51]
True Tone önemli değil benim için ben uzaktan eğitim, oyun amaçlı kullanacağım tableti zaten
Bu arada iPad 8 ne kadar sürede şarj oluyor biliyor musunuz?
3 saat falan. Belki daha fazla. Kutudan çıkan adaptörü hatırlamıyorum. 10 watt çıkıyordu. Uzun sürecek onu bil ama bir günü çıkartır bu aletler fazlasıyla.
Keşke ses tonumu verebilsem. Yazı hissiyatı tam manasıyla iletemiyor. :D :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Maşallah 8500 mah yeni öğreniyorum o pil yoğun kullanımda bile 2 gün gider diye düşünüyorum alacağım ürün belli oldu bence [emoji51]
True Tone önemli değil benim için ben uzaktan eğitim, oyun amaçlı kullanacağım tableti zaten
Bu arada iPad 8 ne kadar sürede şarj oluyor biliyor musunuz?
GSM Arenaya göre konuşuyorum.
Air3de 30 watt saaat pil var. 8134 mah diyor. iPad 8'de 32.4 civarı onun da hesaplamadan salladım 8300-8400 civarı vardır hesaplarım da üşendim şimdi.
Uzun lafın kısası 32GB bir dert ama 128 GB alınıyor kalem de kullanılmıyorsa iPad 8 önde.

Tabi oraya çıkınca MatePad Prolar falan da giriyor. Uygulama kaynaklıo bir kullanım yoksa Sanski MatePad Pro bunlardan önde.
Yazmak çizmek, ofis uygulamalrında klavye ile yazxı yazmak. Bu iPadlerden en azından iPad 8den daha iyi ekran.

Piyasa iyice telefon piyasasına döndü ne diyeceğimi şaşırdım. Şu Air 4 4500 TL'ye falan gelse de biçseydi keşke ortalığı.

M

Murat Burç

SDN Okuru
20W lik USB-C adaptörü çıkıyormuş kutudan.
Air 3den 10 watt çıkıyor bence yanlış görmüşsündür. 20 watt prolardan çıkıyor bir de sanırım air 4den
Mesaj otomatik birleştirildi:

32GB dert evet ama benim aklımda iCloud’u 50 GB yapma fikri var. O zaman depolamayı idare edebileceğimi düşünüyorum ki zaten iPad’de fotoğraf çekmek ne kadar mantıklı orası da muamma. Telefondan çekmek varken iPad’den çekmeye gerek olmadığını düşünüyorum bu yüzden depolamasının da dolacağını da pek de düşünmemekteyim..
Bulut depolamayı unut. Kendini 32 gba şartlandır hesabını yap. Video fotoğraf depolamayacaksan yeter herhalde.

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
ca18af099bff318836f0ae8c60c3528f.jpg

iPad 8’de var hocam Apple Store’dan bakabilirsiniz.

M

Murat Burç

SDN Okuru
ca18af099bff318836f0ae8c60c3528f.jpg

iPad 8’de var hocam Apple Store’dan bakabilirsiniz.
Kıyamet alameti.

Baktım bulamadım link atar mısın

Yeminle kıyamet alameti.
Foruma ekran görüntüsü atamıyorum midem bulandı iyice

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Hocam websitesi üzerinden kutu içeriği bakamıyorsunuz sadece uygulama olan Apple Store da yazıyor video atabilme var mı forumda o şekilde göstereyim

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Hocam websitesi üzerinden kutu içeriği bakamıyorsunuz sadece uygulama olan Apple Store da yazıyor video atabilme var mı forumda o şekilde göstereyim

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119

M

Murat Burç

SDN Okuru
Web sitesinden satış kısmında 20 watt olarak gösteriyor. Gördüm. Hakkaten ilginç detay. Air 3, Mini 5 kutu adaptörü 10 watt.
20 watt ile baya düşer şarj olma süresi

iPad 8 hayırlı olsun size. :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Çıktığı zaman stokları tükenmezse iyi Apple ayağını denk alsın :D bu arada ne zaman piyasaya sürülüyor?
1 Aydı sanırım benim lansmanda gördüğüm.
Zaten Prolarda da sevkiyat problemi vardı. Bütün iPad'lerde sevkiyat problemi var.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Evet soru açık. Aslında ikisinin de işlemcisi aynı lakin mini 5 te özellikle ekran yönünde biraz artı olduğunu farkettim ama başlangıç fiyatı 3700 olarak gözüküyor açıkçası gönlüm 8 de ama sizlerinde fikirlerini öğrenmek isterim.
Bence asıl etken tabletin/ekranın boyutu ve tabletin ağırlığı. Küçük ve daha hafif tablet için mini 5,normal boyda ama miniye göre daha ağır bir tablet için ipad 8.

1 yıl önce ipad 6’dan mini 5’e geçmiştim. Ekranda sadece 2 şey farkettim. Birincisi renkler biraz daha canlı. İkincisi de true tone özelliği. (Ekranda o boşluk yok ama zaten ipad 6’da düz bir şekilde bakınca boşluğu farketmiyordum)

Tabletle ne yapacaksınız? Öncelikleriniz nedir? Belki de bu ikisi yerine başka bir tablet daha uygun olabilir

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
PARDON. Lamine ekrandan kasıt nedir ?

Wenirien

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Bence asıl etken tabletin/ekranın boyutu ve tabletin ağırlığı. Küçük ve daha hafif tablet için mini 5,normal boyda ama miniye göre daha ağır bir tablet için ipad 8.

1 yıl önce ipad 6’dan mini 5’e geçmiştim. Ekranda sadece 2 şey farkettim. Birincisi renkler biraz daha canlı. İkincisi de true tone özelliği. (Ekranda o boşluk yok ama zaten ipad 6’da düz bir şekilde bakınca boşluğu farketmiyordum)

Tabletle ne yapacaksınız? Öncelikleriniz nedir? Belki de bu ikisi yerine başka bir tablet daha uygun olabilir

Yok hocam eskiden android tablet kullanmışlığım oldu ama kesinlikle Apple kalitesini hissettirmiyor. 13-14 yaşlarında kuzenlerim var onlarda birinde iPad 7 birinde de Mini5 var ikisinin tabletinde de performans testi yaptım oyun olsun video izleme edit yapma photoshop yapma v.s ve gerçekten çok hızlı olduklarını farkettim. Bir kaç hafta önce iPad 7 mi alsam uzaktan eğitim de var hem telefona göre bir tık daha bariz daha güçlü olacaktır oyun oynamak için de iyi olur diye düşündüm ama bir kaç gün sonra da hop iPad 8 selamun aleyküm diye geldi bende tabii artık 7 yerine 8 almayı düşünüyorum. Sanırım Ekim’de çıkacakmış..

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Yok hocam eskiden android tablet kullanmışlığım oldu ama kesinlikle Apple kalitesini hissettirmiyor. 13-14 yaşlarında kuzenlerim var onlarda birinde iPad 7 birinde de Mini5 var ikisinin tabletinde de performans testi yaptım oyun olsun video izleme edit yapma photoshop yapma v.s ve gerçekten çok hızlı olduklarını farkettim. Bir kaç hafta önce iPad 7 mi alsam uzaktan eğitim de var hem telefona göre bir tık daha bariz daha güçlü olacaktır oyun oynamak için de iyi olur diye düşündüm ama bir kaç gün sonra da hop iPad 8 selamun aleyküm diye geldi bende tabii artık 7 yerine 8 almayı düşünüyorum. Sanırım Ekim’de çıkacakmış..
8’in işlemcisi çok ama çok daha iyi. Android tabletler de güzel ama elbette modele göre değişiyor.

Dediğim gibi büyük ekran için 8,daha küçük ekranlı,kompakt ve daha hafif bir tablet için mini’yi öneririm.