iOS'ten Android'e Geçmek?

Mr_bsrrn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Cevaplarınız için teşekkürler [emoji4] Samsung'u fazla düşünmüyorum Mate 9'a ve HTC 10'a sıcak bakıyorum. Görüşlerinize göre iOS'te kalacağım galiba.

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Cevaplarınız için teşekkürler [emoji4] Samsung'u fazla düşünmüyorum Mate 9'a ve HTC 10'a sıcak bakıyorum. Görüşlerinize göre iOS'te kalacağım galiba.
Htc 10[emoji33] [emoji33] [emoji33] vay be direk stcok android iosdan sonra baya karmaşık gelecektir size:)))

Mr_bsrrn55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Launcher ile hallederiz [emoji23]

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Ben 4 yillik iOs kullanicisiydim ve androide gectim. Gunluk 6 saatin uzerinde ekran surem var yani telefonla cok icli disliyim. Kesinlikle daha cok haz aliyorum.
Android açık kaynak kod işletim sistemli olduğu için daha güzel lakin en güvenli mobil işletim sistemi sırasında çok düşük bir puan aldı.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,756
Android açık kaynak kod işletim sistemli olduğu için daha güzel lakin en güvenli mobil işletim sistemi sırasında çok düşük bir puan aldı.
Kesinlikle katılıyorum kişiselleştirme ve görsel bakımından iyi fakat güvenlik bakımından düşük. En iyi güvenlik sistemi İOS değil Windows.

Knock0ut

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Dogrudur, ben aldigim hazdan dolayi yorum yaotim :) sanirim ios hicbir zaman bana uygun olan sistem olmamis :)

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Dogrudur, ben aldigim hazdan dolayi yorum yaotim :) sanirim ios hicbir zaman bana uygun olan sistem olmamis :)
Yok ben İos'ta kullandım kısa bir zaman ve gayet memnun kaldım(4s) lakin 9.3.5 mahvetti lanet kapitalizm.:(
--- Gönderi Güncellendi ---
Kesinlikle katılıyorum kişiselleştirme ve görsel bakımından iyi fakat güvenlik bakımından düşük. En iyi güvenlik sistemi İOS değil Windows.
Windows'ta var benim için ama bittiği için yazmadım ah Windows ah.:(

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Androidde güvrnlik seviyesini istediğin kadar arttırabilirsin çünki yazılım sana açık ancak windows ve iosda kapalı kodlar mevcut...

Ki androidde bilinmeyen kaynakları kapatırsan iısdan daha güvrnli olucaktır

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,756
Yok ben İos'ta kullandım kısa bir zaman ve gayet memnun kaldım(4s) lakin 9.3.5 mahvetti lanet kapitalizm.:(

Windows'ta var benim için ama bittiği için yazmadım ah Windows ah.:(
Bana göre en iyi sistem Windows ama yazılım devi mobile ile uğraşmak istemiyor heralde. Halbuki ne kadar da güzel bir sistem yapılmıştı. Bizim verdiğimiz kıymeti ve değeri kendi yapanlar vermedi.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Bana göre en iyi sistem Windows ama yazılım devi mobile ile uğraşmak istemiyor heralde. Halbuki ne kadar da güzel bir sistem yapılmıştı. Bizim verdiğimiz kıymeti ve değeri kendi yapanlar vermedi.
Şimdi olsa almam küstürdü.:pensive:

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,756
Androidde güvrnlik seviyesini istediğin kadar arttırabilirsin çünki yazılım sana açık ancak windows ve iosda kapalı kodlar mevcut...

Ki androidde bilinmeyen kaynakları kapatırsan iısdan daha güvrnli olucaktır
Bu dediğinizi son kullanıcılar yapabiliyor mu ?
Şimdi olsa almam küstürdü.:pensive:
Halen aklımda. Kullanmasını özledim ama haklısınız bir zamanın amiral telefonlarına W10 desteğini hemen kesti. Takip ediyorum, Microsoft iyi bir iş çıkarırsa Surface' ler ile tekrar geçeceğim Windows' a.

Maresal92

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xiaomi mi5s hocam 821 ve 64 GB akıyor makina tavsiyemdir :)

HanKaĞaN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Uzun zamandır üye girişi yapmadığım foruma, bu konuya cevap yazmak için giriş yaptım. Çünkü ben de iPhone'dan Android'e geçeceğim.

2012'den beri iPhone kullanıyorum. Steve Jobs'ın ölümünden sonra, Apple, iPhone konusunda kuyumcu işçiliği hassasiyetinden çıkmaya, Android'de 5.0'dan sonra Linux'un mobilize edilmiş, dandik halinden kurtulmaya, gerçekten sağlam bir mobil işletim sistemine dönüşmeye başladı. Üstüne iPhone fiyatlarının yüksekliği ve 2 güncellemeden sonra yaşattığı ve yenisini almayı dayattığı yavaşlığa karşılık Android'deki F/P ürünleri beni Android'i araştırmaya yöneltti.

Ben de sizin gibi, ses çıkışı > ekran kalitesi > kamera > hız performansı > kullanıcı arayüzü 5'lisine dikkat ediyorum. iPhone'da kamera ve ekran kalitesine diyecek birşey yok. Hız performansı bir yere kadar iyi, kullanıcı arayüzü sınırlamalarla dolu ve ses çıkış kalitesi de 2013 üretimi 4S'lerden itibaren önemli ölçüde düşürüldü.

Ekim 2016'dan beri Türkiye piyasasında bulunan amiral gemilerini ve orta segment Android telefonları test ettim, ediyorum. Bu tüm aradığım özellikleri bulduğum bir telefon yok maalesef. Samsung Note 7'yi tasarım ve ergonomi olarak çok beğenmiştim ama test edemeden piyasadan çektiler. S7 ve S7 Edge'den test ettiğim kadarıyla ses çıkış kalitesi hiç iyi değil bence. Ayrıca Amoled panelin renk kalitesini beğenmiyorum.

LG, bence kesinlikle alınacak bir marka değil. Çok arızalanıyor ve malzeme kalitesini hiç beğenmiyorum. Mağdur olmamanız şans. Ses çıkışı hiç lansmanda anlatıldığı gibi değil.

Sony, bir Apple gibi aynı tasarımı kabul etmeniz gerektiğini dayatıp Xperia Z serisini tıraşlayıp tıraşlayıp yeni modeli çıkarıyor. Ve Amiral gemileri ile yarışabilecek bir modeli ilk kez bu sene XZ ile çıkardı. Ama yine de yeterli değil ve özelliklerine göre pahalı. Ses çıkışının eski Sony Ericsson-Walkman telefonlardaki eşsiz kalite ile hiç alakası yok. Ekran paneli güzel ama kullanıcı arayüzü iyi değil. Saf Android'e yakın bir tasarım anlayışı var ama Samsung'larda olduğu gibi zamanla şişmelerin olduğu söyleniyor.

Huawei piyasaya pahalı giriş yaptı. Sadece tasarım, ekran ve kamera iyi. Ses kalitesi iyi değil.

ZTE Axon 7'nin sadece kamerası çok iyi. Dolby Atmos'un aman aman bir ses kalitesini görmedim ben.

Samsung'un kamerası ve dış tasarımı iyi. Ama yazdığım gibi panel kalitesi renk açısından iyi değil. Ses çıkışı da öyle. Bas sesleri artırdığınızda besleme yeterli gelmeyeceği için sesi kısıyor.

Ben şuan alacak olsam, şüphesiz HTC 10 alırdım. Çünkü her şey bir telefonda olması gerektiği kadar. Ayrıca kullanıcı arayüzü açısından stabilite konusunda Android'in iOS'i, HTC'nin Sense'idir. Geçenlerde 2012 model HTC One X'i hala kullanan bir arkadaşa rastladım. Uzunca bir zamandır sıfırlama yapmadığı halde, inan hiç kasma yok, seri çalışıyor. HTC 10'un, Kamerası ve ekranı , bir Samsung, Huawei ya da ZTE kadar olmasa da kabul edilecek düzeyde yeterli. Ses konusunda açık ara en iyi telefon. Dış tasarım çok klas değil ama yine olması gerektiği kadar. Stabilite, hız performansı ve ses çıkış kalitesine bakıldığında, bunlar çok etkiler ve ancak sıkıldığında telefon değiştirirsin gibi geliyor.

Benim şuan ki düşüncem, biraz daha beklemek. Ses kalitesi açısından, Harman/Kardon'un, Harman'ını Samsung satın aldığından dolayı Samsung S8'i HTC 11 için Nisan 2017'yi bekliyordum ama, Note 7'yi çok beğendiğim için, Samsung'un Note 8'i çıkaracağı müjdesinden sonra sonbaharı beklesem mi demeye başladım. Ayrıca Apple'ın 10. yıla özel bir iPhone X çıkarağı da söyleniyor. Onu da görmüş olacağım.

Yine de karar senin. Umarım bu uzun yazım sana fikir verir.

ahmetserdarlj

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Note 5 kullanıyorum, önceden de android ve ios kullanmıştım. Evet çoğu android kasıyor snapchatte ama note 5 hiç kasmadı şimdiye kadar. :)

LeoCorte

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle merhaba arkadaşlar :) 1 yıldan fazladır iPhone kullanıyorum. 10.2.1 güncellemesinden önce iPhone 6'dan şikayetçiydim. Ama son güncellemeden sonra eskisine göre daha iyi oldu. Bu aralar telefon değiştirmeyi düşünüyorum. iPhone zamlarından sonra Android'e yönelmeye başladım. Aklımda Huawei P9, Mate9 ve HTC 10 var (Lg G5'te olabilir). Sizce Android'e mi yöneleyim yoksa bir üst iPhone modeline mi geçeyim(iPhone 7 & 7 Plus)?

Telefonu; müzik dinlemek(kulaklıktan ve hoparlörden), fotoğraf çekmek, YouTube'den video izlemek ve en önemlisi sosyal medya (Snapchat(en önemlisi), Twitter, Instagram) için kullanıyorum. Çoğu Android'li cihaz Snapchat'te kasıyor gibime geliyor.

Uzun oldu biliyorum ama cevaplarsanız sevinirim :) şimdiden teşekkür :)

Sırf Twitter, Youtube için 4 - 5 bin lira verilmez yazık günah parana. Diğer ürünlerle iletişimde Android tartışılmaz. iOS'un pratik özellikleri dışında kullanımı oldukça zor, meşakatli bir iş.

Ne S7 al ne iPhone 7. Kasmıyor denilen telefon değil iPhone. Kasmıyor diyen Shiftdelete.net editörleri bile 10 ay sonra kasıyor dedi 6 serisi için. 10 ay niye bekledi o da ayrı da neyse...

İllaki pahalı bir telefon istiyorum dersen, uygulama tabanlı kullanıyorsan iPhone 7 & Plus iyidir. AIO bir ürün istiyorsan iyi bir Android.

Fatih53053

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aga iphonedan vaz geçmeyin bence şuan samsung kullanıcısıyım ama gözüm hep iphone arıyor

FK5896

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Note 4 ten iPhone 7 ye geçtim. Düşündüğüm tek şey, dünya varmış. Gereksiz uygulama hataları yok, hiç olmayacak yerde donma kasma yok. Ben çok sevdim. Ayrıca androide geçerken çoğu cihazın amoled ekran kullandığını unutmayacaktan bu ekranlarda amoled yanığının oluşabileceğini unutmamalısın. Benim note 4 ün ekranında klavye izleri ve bildirim çubuğunun izleri çıkmaya başlamıştı. Ayrıca apple ın servisi hizmet konusunda diğerlerinden çok daha iyi. iPhone a geçtiğim için mutluyum.

Aykan Kızıldağ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android yıllarca kullandım sürekli yenileme ihtiyacı duyuyorsun bi süre sonra yetmiyor uygulamalar güncellendikçe telefon geri kalıyor iphone kullanıyorum neredeyse 1 sene oldu gerek müzik gerek oyun gerek kamera olsun tatmin ediyor performans konusunda bir gram yavaşlama donma olmadı desem yeridir bunların hepsini android cihazda yapınca 3 gün kendine gelemiyor telefon rami boşalt depolamayı azalt format at apple ı baş tacı yapan yazılımıdır android ile bir tutulamaz bile ama iphone alırken S takısına dikkat et 5s 6s yada SE al 6 7 bunlar ilk denemeler daha iyisi her zaman S modelinde Doğan SLX gibi :D

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Android yıllarca kullandım sürekli yenileme ihtiyacı duyuyorsun bi süre sonra yetmiyor uygulamalar güncellendikçe telefon geri kalıyor iphone kullanıyorum neredeyse 1 sene oldu gerek müzik gerek oyun gerek kamera olsun tatmin ediyor performans konusunda bir gram yavaşlama donma olmadı desem yeridir bunların hepsini android cihazda yapınca 3 gün kendine gelemiyor telefon rami boşalt depolamayı azalt format at apple ı baş tacı yapan yazılımıdır android ile bir tutulamaz bile ama iphone alırken S takısına dikkat et 5s 6s yada SE al 6 7 bunlar ilk denemeler daha iyisi her zaman S modelinde Doğan SLX gibi :D
Ömründe synapse kullanmamış insanların bu yorumları yaoması çok normal:)))

gokhaninanc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar burdaki paylaştığımız konuları haberleri tekrar nasıl düzenliyoruz bulamıyorum bir turlu?

Flicker

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yeni çıkan android amiral gemilerinde kasma donma sorunları ortadan kalktı denilebilir.

"Telefonuna sürekli güncelleme gelsin istiyorsan iphone al" diyorlar. İPhone a güncelleme ile hangi özellikler geliyor ki ?

Maddi durumun iyiyse istediğin markayı alabilirsin, değilse iphone modeli kasmaya gerek yok

Honeyrock

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
2010 yılından bu zamana kadar iphone kullanıyordum. Bi gaza gelip s7 edge aldım 3 ay kadar önce. Hakikaten iphone dan çok çok üstün yanları var cihazın. 3 ay kadar kullandıktan sonra satıp tekrar iphone 7 ye geçtim. Sebeplerimi şöyle sıralayayım.
1- Ekran kalitesi hakikaten çok iyi ama ne kadar güçlü olsada o çözünürlükte bazı uygulamalarda zorlanıyor cihaz. Bence gereksiz bi çözünürlük
2- Pil ömrü hakikaten iphone a göre iyi. Ama gece bırakıp sabah aldığım iphone % 5 şarj kullanırken s7 edge de %20 leri görüyor.
3- Macbook air kullanıcısıyım ve hakikaten ekosistem içerisinde kalmanın bir çok avantajı oluyor apple tarafında. S7 edge i usb den bağlayınca bile görmedi. Harici bi uygulama indirdim dosya transferi için.
4- Yıllardır apple tarafında aldığım bir çok ücretli uygulama var. Android e geçince bunlardan faydalanamaz oldum. Tekrar para vermek istemedim açıkcası
5- Her ne kadar android tarafı kullanıcısına özgürlük versede telefonda bir çok ayar karışık.
Apple da hayat daha basit. Daha kolay. Daha sezgisel.