İos mu android mi

Ios mu android mi

• Kullanılan toplam oy
    49

Bu konuyu okuyanlar

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Güvenlik, uygulama kalitesi desen anlarımda güncelleme nedir ya? gelen güncellemeleride görüyoruz.Batarya performansının düşmesi,wifi kopması ve bunun gibi sinir bozucu hatalar oluyor.Buna rağmen ios 5 yıl güncelleme verdiği için kesinlikle daha iyi.Yersen??
Iphonedan once samsung kullandim iphonun daha iyi oldugunu soyleyebilirim yanıt veriyorsun ama hiç iphone kullandın mı?

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
1. Root atılmadığı sürece, Android'te de pek bir şey yapılmıyor. Jailbreak atmadan internetten crack minecraft yükleyebiliyorsun mesela.

2.Sanki android yapmıyor bunu.

Bunun cevabını zaten daha önce verdim. S9+ gayet kaliteli çekiyor.

Magazin izleyecek kadar düşmedim daha.

Aç TWRP'ni at ROM'unu.

Evet 2011 için doğru bir bilgi.

Aman aman iOSçular eski model telefona 10k para verdiktan sonra bana gülücük atmaya geliyor ?
Aynen at, ondan sonra Samsung Healt, Samsung pass gibi uygulamaları kullanama, akıllı saatinle telefonun senkron çalışamasın :). Knox sayacından dolayı bir ton işle uğraş :)

Samsung 4 yıl güncelleme veriyor? Android güncellemeleri artık hızlı geliyor samsung cihazlara.

Yeni getirdilerse o başka bir durum ama S6, S7, S8, Note 4, Note 5, Note 8 gibi cihazları (hepsi benim değil tabi evdekiler de aldıklarım var) bir güzel bu politikayla eskittikten sonra şu an 5 yıl da dese önemli değil benim için. S8+ kullanıyorum bozulursa kesinlikle Samsung almam artık bıktım. Bak geçen güncelleme yolladılar telefonun bildirim sistemi bozuldu düzeltmiyorlar da servise getirin wipe atıcaz diyorlar. Atın atın ben attım bir işe yaramıyor.

Yazdığın o kadar saçma ki android sürümlerinde yenilik olarak ne var? neyi satın alacakmışım? Samsung da kullandım,Apple da kullandım.İos yada android sürümlerinde ben vay be dedirtecek bir yenilik görmüyorum.Varsa yaz.
Örneğin S6 dan ilerleyeceğim. Donanım gücü yetmesine rağmen androidin üst sürümü velimedi. Sonuç ne mi oldu? Karanlık mod gibi çok işime yarayacak bir özellik gelmedi. S8'im var samsung A70 gibi alt seviye bir telefona bile sistem özelliği olarak ekran kaydetmeyi getirdi. verdi bizim S8 gibi üst seviye bir cihaza vermedi. Donanım özellikleri daha iyi olmasına rağmen. Sen anlamamakta ısrarcımısın bilmiyorum da lafım androide değil. Samsung'un saçma yazılım olayına.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Aynen at, ondan sonra Samsung Healt, Samsung pass gibi uygulamaları kullanama, akıllı saatinle telefonun senkron çalışamasın :). Knox sayacından dolayı bir ton işle uğraş :)

Yeni getirdilerse o başka bir durum ama S6, S7, S8, Note 4, Note 5, Note 8 gibi cihazları (hepsi benim değil tabi evdekiler de aldıklarım var) bir güzel bu politikayla eskittikten sonra şu an 5 yıl da dese önemli değil benim için. S8+ kullanıyorum bozulursa kesinlikle Samsung almam artık bıktım. Bak geçen güncelleme yolladılar telefonun bildirim sistemi bozuldu düzeltmiyorlar da servise getirin wipe atıcaz diyorlar. Atın atın ben attım bir işe yaramıyor.

Örneğin S6 dan ilerleyeceğim. Donanım gücü yetmesine rağmen androidin üst sürümü velimedi. Sonuç ne mi oldu? Karanlık mod gibi çok işime yarayacak bir özellik gelmedi. S8'im var samsung A70 gibi alt seviye bir telefona bile sistem özelliği olarak ekran kaydetmeyi getirdi. verdi bizim S8 gibi üst seviye bir cihaza vermedi. Donanım özellikleri daha iyi olmasına rağmen. Sen anlamamakta ısrarcımısın bilmiyorum da lafım androide değil. Samsung'un saçma yazılım olayına.
Yedek cihaz olarak s8 kullanıyorum. Biraz fazla ısımması dışında hiçbir sorun yok. Cihazdan memnunum. En son güncelleme yüklü ve bildirim sisteminde sorun yok.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Iphonedan once samsung kullandim iphonun daha iyi oldugunu soyleyebilirim yanıt veriyorsun ama hiç iphone kullandın mı?
Siz amiral gemisi(S veya Note serisi)bir samsung cihaz kullandınızmı?

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Paranız varsa IOS, Yoksa Android. Amiral Gemisi Android Cihazlar iPhone lere kafa tutamaz. Ancak Ucuz iPhone ler de ucuz Android telefonlara kafa tutamaz.
Yazmayacaktım da dayanamıyorum böyle yorumlar görünce. Neye dayanarak kafa tutamayacağını söylüyorsunuz??

Şu an S21 Ultra'nın, Find X3 Pro'nun, Mi 11 Ultra'nın ekranları olsun çektikleri fotoğraflar olsun iPhone 12 Pro Max'den daha iyi. Sizin kafa tutamaz dediğiniz zamanlar eskidendi.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
İphone kullandım.Zamanında 4s kullandım.4s kutudan İos 7 ile çıktı.Cihazı aldığımda hiç bir sorun yoktu.Güncelleme yaptıktan sonra cihaz sapıttı.Mobil veride kopmalar,şebeke sorunu,bataryanın çabuk tükenmesi gibi olumsuzluklarla yüzleştim.Ben iPhone kötü Samsung süper demiyorum.Ben Apple ın 5 yıl güncelleme vermesinin iddia ettiğin gibi bir avantaj olmadığını anlatmaya çalışıyorum.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
İphone kullandım.Zamanında 4s kullandım.4s kutudan İos 7 ile çıktı.Cihazı aldığımda hiç bir sorun yoktu.Güncelleme yaptıktan sonra cihaz sapıttı.Mobil veride kopmalar,şebeke sorunu,bataryanın çabuk tükenmesi gibi olumsuzluklarla yüzleştim.Ben iPhone kötü Samsung süper demiyorum.Ben Apple ın 5 yıl güncelleme vermesinin iddia ettiğin gibi bir avantaj olmadığını anlatmaya çalışıyorum.
Bu konu daha devam ediyor mu yaw

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299

Ekran kaydetme olayını ses açma ve power tuşuna aynı anda basarak yapabilirsin.Dark mode u uygulama olarak indirebilir.Uygulama olmadımı arayüze siyah tema yada siyah duvar kağıdı atar batarya performansını bir miktar arttırırsın.Bahsettiğin özellikler için kusura bakma ama planlı eskitmeyi destekleyemem.Firmaların planlı eskitme yaptığı bir ortamda güncelleme kesinlikle bir avantaj değil.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Yazmayacaktım da dayanamıyorum böyle yorumlar görünce. Neye dayanarak kafa tutamayacağını söylüyorsunuz??

Şu an S21 Ultra'nın, Find X3 Pro'nun, Mi 11 Ultra'nın ekranları olsun çektikleri fotoğraflar olsun iPhone 12 Pro Max'den daha iyi. Sizin kafa tutamaz dediğiniz zamanlar eskidendi.
Aynen.iPhone 11 Pro kullanıcısı olarak şuan en çok beğendiğim cihaz Galaxy S21 Ultra. S21 Ultra nın 120hz ekranına bakınca benim 60hz lik iPhone 11 Pro biraz kasıyormuş gibi geldi bana.

Özellikle iOS 9 güncellemesinden sonra cihaz çok yavaşlamıştı hatta kullanılmaz hale gelmişti.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bu konu daha devam ediyor mu yaw
Maalesef bu forumda hala fazla güncelleme verilmesini avantaj olarak görenler var.Bu insanlara hayret ediyorum.Apple firması güncelleme ile cihazları yavaşlattığını kendi itiraf etti.Samsung planlı eskitme yüzünden İtalya hükümeti tarafından para cezasına çarptırıldı.Günümüzde her firmanın planlı eskitme yaptığı ortamda adamlar utanmadan sıkılmadan güncellemeyi savunuyorlar.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
kilitlenmeli yoksa büyük kayıp vericez. ben savaştan çekildim geri katılmak istemem

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Yedek cihaz olarak s8 kullanıyorum. Biraz fazla ısımması dışında hiçbir sorun yok. Cihazdan memnunum. En son güncelleme yüklü ve bildirim sisteminde sorun yok.

Siz amiral gemisi(S veya Note serisi)bir samsung cihaz kullandınızmı?
Bende de S8+ var. Yedek cihaz olarak kullanmadığınız uzun süre kullandığınız bir zaman mesajlar uygulamasını kontrol edebilir misiniz? Bana SMS geliyor fakat bildirimleri 1 görünüyor 3 görünmüyor. Benzer bir durum İnstagram için de mevcut

Ekran kaydetme olayını ses açma ve power tuşuna aynı anda basarak yapabilirsin.Dark mode u uygulama olarak indirebilir.Uygulama olmadımı arayüze siyah tema yada siyah duvar kağıdı atar batarya performansını bir miktar arttırırsın.Bahsettiğin özellikler için kusura bakma ama planlı eskitmeyi destekleyemem.Firmaların planlı eskitme yaptığı bir ortamda güncelleme kesinlikle bir avantaj değil.
Ses açma ve power sadece ekran görüntüsü alır, video kaydetmez. Cihazım zaten kaldırabilecekken neden google playde bulunan ve çok iyi performansı olmayan temalarla ve ya uygulamalarla uğraşayım? Sorun da bu zaten. 1 Telefon almak için (vergiler hariç) 2 telefon parası + kar payı kadar para ödeyip normalde zaten almanız gereken şeyleri alamayınca böyle alternatiflere yönelmeyi normal görmeniz. Apple tarafında en azından aldıktan sonra bir süre daha kafanız rahat. Farklı android üreticileri için de bu durum geçerli aslında, androide uzun süre yavaşlatmadan yeni sürüm veren firmalar var. Olay ios - androidde değil. Olay Samsungun android özelleştirmeleriyle insanları yeni cihaz almaya sevk etmesi. Yazılımla planlı eskitme yapamayan zamzung işte bu şekilde sizi zorluyor aslında. Olay bakın sürekli güncelleme alsın değil. Verdiğiniz parayı cihaz haketsin. Saçma uygulamalara maruz kalmayın. Planlı eskitme de buna dahil.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Paranız varsa IOS, Yoksa Android. Amiral Gemisi Android Cihazlar iPhone lere kafa tutamaz. Ancak Ucuz iPhone ler de ucuz Android telefonlara kafa tutamaz.
Snapdragon 888 li S21 ultra kamerada fotoğrafl tarafında 12 pro max den daha iyi.120hz ekran hızı ile daha akıcı bir deneyim sunuyor.2k hdr 10 plus 1500 nite kadar çıkabilen ekran kalitesi ile 12 pro max den daha iyi ekrana sahip.Dolby destekli Stereo hoparlörü ile 12 pro max den daha iyi hoparlör deneyimi sunuyor.Kusura bakma ama yaptığın yorum çok saçma.

Malmedy

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,059
Snapdragon 888 li S21 ultra kamerada fotoğrafl tarafında 12 pro max den daha iyi.120hz ekran hızı ile daha akıcı bir deneyim sunuyor.2k hdr 10 plus 1500 nite kadar çıkabilen ekran kalitesi ile 12 pro max den daha iyi ekrana sahip.Dolby destekli Stereo hoparlörü ile 12 pro max den daha iyi hoparlör deneyimi sunuyor.Kusura bakma ama yaptığın yorum çok saçma.
Hocam Türkiyedeki modelden bahsediyoruz.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
şaunlık iphone 6 ile idare diyorum, yaşattığı performans hala tatmin edici, kamerası 12 pro kadar olmasada yine de iyi,. ios hala akışkan, androidkei o durma noktası yok

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bende de S8+ var. Yedek cihaz olarak kullanmadığınız uzun süre kullandığınız bir zaman mesajlar uygulamasını kontrol edebilir misiniz? Bana SMS geliyor fakat bildirimleri 1 görünüyor 3 görünmüyor. Benzer bir durum İnstagram için de mevcut

Ses açma ve power sadece ekran görüntüsü alır, video kaydetmez. Cihazım zaten kaldırabilecekken neden google playde bulunan ve çok iyi performansı olmayan temalarla uğraşayım? Sorun da bu zaten. 1 Telefon almak için (vergiler hariç) 2 telefon parası + kar payı kadar para ödeyip normalde zaten almanız gereken şeyleri alamayınca böyle alternatiflere yönelmeyi normal görmeniz. Apple tarafında en azından aldıktan sonra bir süre daha kafanız rahat. Farklı android üreticileri için de bu durum geçerli aslında olay ios - androidde değil. Olay Samsungun android özelleştirmeleriyle insanları yeni cihaz almaya sevk etmesi. Yazılımla planlı eskitme yapamayan zamzung işte bu şekilde sizi zorluyor aslında. Olay bakın sürekli güncelleme alsın değil. Verdiğiniz parayı cihaz haketsin. Saçma uygulamalara maruz kalmayın. Planlı eskitme de buna dahil.
Yaptığın yoruma katılmıyorum.Samsung teknoloji konusunda kullanıcıya fazlasını sunuyor.Teknoloji doymuş durumda.Firmaların verdikleri yenilikler beni heyecanlandırmıyor.Sen iPhone al her güncellemeyi yap sonrada saç baş yol.

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
1.5 f diyafram değerli 13 pro max geliyor

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
4nm a15 bionic %25 daha az veri tüketimi

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
1024gb depolama

120hz ltpo oled ekran

Bella Ciao

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,193
mor renk seçeneği

Son düzenleme:

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
3 yıllık Galaxy S9 da F1.5 diyaframa sahipti?. Önemli olan kamera sensörü ve yazılım.

Aynen.
Sanırım Samsung bir şeyleri düzgün yapmış. S9 plus gece çekiminde hala çok başarılı ve şuan çıkan cihazları aratmayan bir cihaz. ? kendim kullanıyorum diye de böyle düşünmüş olabilirim