İos mu android mi

Ios mu android mi

• Kullanılan toplam oy
    49

Bu konuyu okuyanlar

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Ben bunu 100 kişiye anlattım. Samsung fanboyu olan %5 hariç herkes hak verdi. Git al bu gün samsung cihaz. 900$ da para ver aradan 2 yıl geçsin 350$ a çıkan telefona verdiği yazılımsal ekran kaydetme gibi özellikleri senin cihazına vermesin sonra git play store dan uygulama satın al ondan sonra bu yorumu yapta göreyim. Mesajım gayet açıktı. Samsung marka android cihaz alırsanız, yeni cihaz almaya sevk etmek için çok basit şeyleri bile amiral gemisi dedikelri telefonlara vermezler siz de 2 yıl sonra gelen belki başka bir yazılımsal özelliğin yerini biraz tutacak bir uygulamayı arayıp bulma derdine girersiniz. yaklaşık 10 yıldır samsung kullanıyorum her seferinde aynı politikayı uyguluyorlar.
Yazdığın o kadar saçma ki android sürümlerinde yenilik olarak ne var? neyi satın alacakmışım? Samsung da kullandım,Apple da kullandım.İos yada android sürümlerinde ben vay be dedirtecek bir yenilik görmüyorum.Varsa yaz.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Güvenlik , stabilite , uzun süre yazılım desteği istiyorsanız iOS,

Widget koymak = özgürlük diyen , hayatında iOS telefon kullanmamış kişilerin iOS kısıtlıyor Android kardeşim yav özgürlük demesine inanıyorsanız Android alın.

Code015

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Modelden modele değişir. S3 Mini ile iPhone 12'yi karşılaştırsan iOS Note10 Pro ve iPhone 4 karşılaştırırsan android.
Android'e yok virüs girer yok şu girer diyenlere bir sorum olucak neden ünlülerin iCloud hesabı değil de GDRIVE hesapları çalınmıyor? :D
Kamera olarak, şunu net bir şekilde söyleyebilirim ki Android kamerası s3 miniden ibaret değil. Performans için de aynı şekilde.
İçindeki iOS'un tek artısı daha iyi görünüme sahip olması. Google istediği kadar zorlasın iOS gibi bir görünüm yapamıyor ve yapamayacak.
Tablet alıcaksam ios telefon alıcaksam android tercih ederim.

?Eggman?

Asistan
Reaksiyon puanı
164
Android. Kolay kullanımlı ve yeterince güvenli.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
bir sorum olucak neden ünlülerin iCloud hesabı değil de GDRIVE hesapları çalınmıyor? :D
1. Ünlüler genelde iOS kullanıyor Android değil.
2. Olarakta iOS ile iCloud bambaşka şeyler bunu ayırt edemeyecek kadar fanboyluk bürümüş gözünü. Biz Androide elini kolunu sallayarak virüs girer demiyoruz. "ANDROİD KIYASLA" çok daha güvenilir diyoruz.

Ek olarak S10+ ve 11 Pro kullanıyorum aktif olarak ikisinin de artı eksinini biliyorum yazılım anlamında boşa laf çarpıtmaya çalışma.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Cihazlar samsung olmasa Android derdim fakat Samsung demişsiniz. Samsungun 2 yazılım olayından dolayı IOS diyorum. Sebebi basit, donanımınızın gücü yetse de yeni android sürümünü göndermezler, basit özellikleri bile sırf yeni telefon almaya teşvik etmek için vermezler. Alternatifiniz varsa diğer Android üreten firmalara yönelin. Yoksa kesinlikle IOS
Samsung 4 yıl güncelleme veriyor? Android güncellemeleri artık hızlı geliyor samsung cihazlara.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz? Arka taraftan aldığınız kaynaklara göre mi?
Gir magazine bak bu kadar meraklıysan ben napim?

Ek olarak iOS kapalı kutu gibi işletim sistemi olduğu için 3. Parti yazılımları kullanıcı yükleyemiyor ve Apple hataları düzenli olarak kapatıyor.

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz? Arka taraftan aldığınız kaynaklara göre mi?
Gününüzde ünlülerin çoğu iPhone kullanır.Bunun en önemli sebebi İnstagram storiese video atmalarıdır.Sosyal medyada en iyi kaliteyi hem fotoğraf hem video tarafında,özellikle video tarafında iPhonelar sunuyor.

Nauruland

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Telefon hakkında pek bilgim yok ama bana göre iOS daha iyi.

Code015

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Ek olarak iOS kapalı kutu gibi işletim sistemi olduğu için 3. Parti yazılımları kullanıcı yükleyemiyor ve Apple hataları düzenli olarak kapatıyor.
1. Root atılmadığı sürece, Android'te de pek bir şey yapılmıyor. Jailbreak atmadan internetten crack minecraft yükleyebiliyorsun mesela.
Apple hataları düzenli olarak kapatıyor.
2.Sanki android yapmıyor bunu.
Sosyal medyada en iyi kaliteyi hem fotoğraf hem video tarafında,özellikle video tarafında iPhonelar sunuyor.
Android kamerası s3 miniden ibaret değil.
Bunun cevabını zaten daha önce verdim. S9+ gayet kaliteli çekiyor.
Gir magazine bak bu kadar meraklıysan ben napim?
Magazin izleyecek kadar düşmedim daha.
Sebebi basit, donanımınızın gücü yetse de yeni android sürümünü göndermezler,
Aç TWRP'ni at ROM'unu.
Bu bilindik bir şey
Evet 2011 için doğru bir bilgi.

Aman aman iOSçular eski model telefona 10k para verdiktan sonra bana gülücük atmaya geliyor ?

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
1. Root atılmadığı sürece, Android'te de pek bir şey yapılmıyor. Jailbreak atmadan internetten crack minecraft yükleyebiliyorsun mesela.

2.Sanki android yapmıyor bunu.

Bunun cevabını zaten daha önce verdim. S9+ gayet kaliteli çekiyor.

Magazin izleyecek kadar düşmedim daha.

Aç TWRP'ni at ROM'unu.

Evet 2011 için doğru bir bilgi.
Duvar kağıdı değiştirince telefonlar çöküyordu Android’de bu hata kaç haftada düzeltildi? Xs çıktığı zaman şarja takılınca ekran açılmıyordu bu 2 günde düzeltildi. Hatalara bile tahammülü olmayan firma güvenliği mi es geçecek?

Androidler 3 4 ayda bir güvenlik güncellemesi alıyor. iPhoneler ise ayda en az 1 kez alıyor. EN AZ.

S9+ bir önceki telefonum, yalanını yüzüne vurmayayım dedim ama gözünü marka aşkı bürümüş söyleyeyim, story kalitesi vasat. Kullanırken kardeşimin iPhone 7’sinden story atıyordum.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,061
Bu tartışma uzamadan son noktayı koymak istiyorum.

Evet çoğu kişi iPhone kullanıyor, çünkü sosyal medyaya fotoğraf yüklenirken kalite bozulmuyor. Android kameraları da iyi çekiyor ancak sosyal medyada kalite kaybı oluyor.

IOS üzerinde de isterseniz virüs bulaştırabileceğiniz yerler var. İnternetten 3. Parti yazılım yükleyip yazılıma güven diyenden tutun da güvenliği belirsiz uygulamalar indirenlere kadar çook kişi var.

IOS nispeten Android’e göre güvenli. Kapalı ekosistem olduğu için. Kullanıcı ayarlar ile oynamazsa Apple 3. Parti herhangi bir yazılıma izin vermiyor. Android de apk yazıp indirme olayı yıllardır var zaten.

IOS vs Android tartışması en sevmediğim tartışmadır, konu uzayacak gibi duruyor zaten, tartışma ortamı çıksın istemem zira çıkarsa son kez uyarı geçerim.

Konuyu IOS vs Android başlığından alıp hangi telefonu almalıyım’a döndürüyorum. Konu sahibine hangi telefonu alması gerektiğini önerebilirsiniz. Android vs IOS tartışması bitmiştir.

Code015

Asistan
Reaksiyon puanı
278
Duvar kağıdı değiştirince telefonlar çöküyordu Android’de
O sadece belirli fotoğraflarda oluyordu.
Sebebi de renklerinin sRGB'nin dışına çıkması.
Androidler 3 4 ayda bir güvenlik güncellemesi alıyor. iPhoneler ise ayda en az 1 kez alıyor. EN AZ.
Bu konuda bir bilgim olmadığı için bir yorum yapmayacağım.
S9+ bir önceki telefonum, yalanını yüzüne vurmayayım dedim ama gözünü marka aşkı bürümüş
Marka aşkı falan değil. iOS da güzel. Benim lafım size.
İnatla Android'i kötülüyorsunuz.
Kullanıcı ayarlar ile oynamazsa Apple 3. Parti herhangi bir yazılıma izin vermiyor.
.APK kurulması için de ayar açmanız gerekmekte.
Ayrıca yükleyen uygulama da izin almalı ve kurarken Play Protect taramasından geçmeli.
Android vs IOS tartışması bitmiştir.
Bu son mesajım.
Bu konuda başka bir ekleme yapmayacağım.

bang1

Profesör
Reaksiyon puanı
1,760
Şahsen Android'i tercih ediyorum özgürlüğünden dolayı.

Sıradan Kullanıcı

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
8,024
Bu konuda bir bilgim olmadığı için bir yorum yapmayacağım.

Marka aşkı falan değil. iOS da güzel. Benim lafım size.
İnatla Android'i kötülüyorsunuz.

.APK kurulması için de ayar açmanız gerekmekte.
Ayrıca yükleyen uygulama da izin almalı ve kurarken Play Protect taramasından geçmeli.

Bu son mesajım.
Bu konuda başka bir ekleme yapmayacağım.
1- Tahmin ettiğim gibi hayatınızda iOS cihaz deneyimlemediniz zerre bilginiz yok sadece Android kullandığınız için en iyisi sananlardansınız.
2- Ben Android çöp falan demedim kötülemedim. Kitlesine ve güvenlik güncellemelerinde iOS’in gerisinde olduğunu ve güvenlik anlamında daha zayıf olduğunu söyledim.
3- APK kurulurken sadece bozulursa sorumlusu benim riski kabul ediyorum tarzında ayar açıyorsunuz tarama falan yok son model Androidler dışında.
4- Bence de son mesajınız olsun konuştukça batıyorsunuz. Yok ünlüler yok magazin yok bilgim yok derken sadece gülüyoruz.

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,526
Karşılaştırma yapmak için, birbirine yakın donanımları olmalı ve Android'de Google Hizmetlerinin G'si olmamalı.
O zaman Android.

Bak Huawei nasıl canavar gibi cihaz.

hasanymz3449

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Merhaba sevgili arkadaşlar çok kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim birisinin sosyal medya özgürlüğü birisinin de program yazılım özgürlüğü cazip kılıyor ama Android'in korumasuzligi biraz dikiyor
Bende iphone fiyatları pahalı olduğu için android kullanıyorum ama kesinlikle ios.

KaTaRaN

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,517
Ben okumaktan sıkıldım aynı şeyleri googla android vs ios yazsak zaten her şey çıkıyor. Forum konularında da aynı şeyler yazılıyor. Bütçen 7 bine kadarsa androidden şaşamazsın. 7 bin üstü isen bakarsın ios mu android mi diye kafana göre alır geçersin. İos aldın diye zengin olmuyorsun, android aldın diye fakir olmuyorsun. Güvenlik konusunda da yaranız mı var gocunuyorsunuz ? Yasadışı işler mi yapıyorsunuz ki yakalanmaktan korkuyorsunuz? Yoksa bazı sapkınlıklarınız mı var ki çekiniyorsunuz ? Takılmayın bu kadar yarın başka bir os çıkar herkes bu konuşmaları unutur gider. Gelip geçici hepsi. Şu elektronik cihazlara yüklediğiniz anlam kadar değerleri yok aslında. Değerli olan sizsiniz. Geri kalan her şey gelip geçiçi

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,745
Ben bu fanatikliği anlamıyorum. İsteyen android isteyen ise ios kullanır. Kişilerin bu platformları tercih etmelerinin değişik değişik sebepleri de olabilir. Bu sebeplerin bazıları da subjektif olabilir. Kişi kullandığı platformdan memnun ise konu kapanmıştır zaten..

Apple cihazların hem bilgisayar hem telefonda olan avantajı şu;

hem yazılım hem de donanım apple'a ait. Ama windows veya andoid cihazlar öyle değil.

Şimdi diyebilirsiniz ki Apple bu seneye kadar intel işlemci radeon grafik chipi kullanıyordu. Bunlar apple donanımı değil. Evet haklısınız. Ama mac os'lar mesela sadece çok spesifik hardware'e destek vermek zorunda. Toplama pcde olduğu gibi onlarca anakart, onlarca grafik kartı chipi ve üreticisi vs vs vs uyum sağlamak zorunda değil.

Uzun lafın kısası, bu sepeple telefonda kullanım akıcılığı ve rahatlığı olarak bence ios önde.
Ama pek tabi ki birisi çıkıp falanca markanın falanca modeli teknik açıdan (cihip bakımında olmasa bile) daha iyi diyebilir. Doğru da olabilir.

Ama kişi hangi platformda rahat hissediyorsa o platform onun için en iyisidir.

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Merhaba sevgili arkadaşlar çok kararsız kaldım yardımcı olursanız sevinirim birisinin sosyal medya özgürlüğü birisinin de program yazılım özgürlüğü cazip kılıyor ama Android'in korumasuzligi biraz dikiyor
Bence ios çünkü android belirli bir yıl güncelleme desteği var ios ise öyke değil ios 15 iphone 5 üstü tüm modeller alıcak sen düşün ios çok daha güvenli çünkü android gibi binlerce modeli yok modellerine güncelleme yetiştirebiliyor

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Bence ios çünkü android belirli bir yıl güncelleme desteği var ios ise öyke değil ios 15 iphone 5 üstü tüm modeller alıcak sen düşün ios çok daha güvenli çünkü android gibi binlerce modeli yok modellerine güncelleme yetiştirebiliyor
Güvenlik, uygulama kalitesi desen anlarımda güncelleme nedir ya? gelen güncellemeleride görüyoruz.Batarya performansının düşmesi,wifi kopması ve bunun gibi sinir bozucu hatalar oluyor.Buna rağmen ios 5 yıl güncelleme verdiği için kesinlikle daha iyi.Yersen??