iOS için de ROM portlanabilir mi?

Bu konuyu okuyanlar

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,988
Arkadaşlar, öncelikle iyi akşamlar. iOS için imzası kesilmiş işletim sistemlerini portlamak mümkün mü? Açıkçası olmama ihtimali çok daha yüksek, fakat ben arayış içerisindeyim. Mesela 4s’e iOS 13 portlamak gibi. Böyle bir şey mümkün olabilir mi?

Reaksiyon puanı
6,425
Arkadaşlar, öncelikle iyi akşamlar. iOS için imzası kesilmiş işletim sistemlerini portlamak mümkün mü? Açıkçası olmama ihtimali çok daha yüksek, fakat ben arayış içerisindeyim. Mesela 4s’e iOS 13 portlamak gibi. Böyle bir şey mümkün olabilir mi?
Mümkün değil
Ama çok yakında olabilir

Reaksiyon puanı
6,425
Android 10 kurmuş insanlar var, neden olmasın ki?
Android istediği gibi kullanılan işletim sistemi isteyen insanlar Android i kullana bilir
Ama İos Apple ın sadece kendisi için yaptığı ve portlanamayan bir işletim sistemi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Portlanması mantıken mümkün. Çünkü Mac OS gibi UNIX o da. Zaten aynısının mobili. Nasıl Hackintosh Clover ile kullanılıyorsa bununda yolu var demektir.
Zaten portlarlarsa çoğunluk dava açılır

EFI Shell

shellx64.efi
Reaksiyon puanı
18,895
Android istediği gibi kullanılan işletim sistemi isteyen insanlar Android i kullana bilir
Ama İos Apple ın sadece kendisi için yaptığı ve portlanamayan bir işletim sistemi

Zaten portlarlarsa çoğunluk dava açılır
Apple Hackintosh a müdahale etmiyor artık. Zaten bildiklerinden ilk kurulumda "Bu bir Windows PC'mi" seçeneği koymuşlar.

Reaksiyon puanı
6,425
Apple Hackintosh a müdahale etmiyor artık. Zaten bildiklerinden ilk kurulumda "Bu bir Windows PC'mi" seçeneği koymuşlar.
Evet ama işte ios yönünde işler çok farklı

Yani ios kopyalanabilir olsaydı zaten çakma iphone larda Android kullanılmazdı

Reaksiyon puanı
3,027
İmkansız değil ama yapılabilir, UNIX çekirdeğini kullanıyor. Mac OS'u PC'de kullanabilmemizi sağlayan şey de kısmen bu.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Portlanamaz, bootloader kilidi falanı geçtim işlemcinin kernel kodları kapalıdır
linux çekirdeğini ona göre portlamak imkansız.