Ios 8'e Yeni Güncelleme Yolda

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Apple’ın bazı kullanıcıların yaşadıkları aksaklıklardan dolayı eleştirdiği iOS 8’de güncellemeler yapacağı iddia edildi. Apple’ın bu güncellemeler sayesinde iOS 8’deki kusurları ortadan kaldırmayı hedeflediği düşünülüyor.

Apple’ın ürettiği akıllı cihazlarında çalışan yeni işletim sistemi iOS 8, piyasa sürüldüğü günden bu yana bazı kullanıcıların tepkisini çekmişti.

İddialara göre, ABD merkezli şirket, iOS 8 hakkında gelen şikayetlerin ardından düğmeye bastı ve işletim sisteminde bulunan hataları tamir etmek üzere güncellenmiş bir sürüm geliştirmek için şimdiden harekete geçti.

9b9bcf6209cee9ee603a991f0386e432.jpg

‘Mac rumors’ isimli teknoloji sitesi, adını açıklmadığı Apple’a yakın bir kaynaktan aldığı bu bilgiyi okurlarıyla paylaştı. Ortaya atılan iddiaların ardından Apple’dan konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama gelmedi.

iOS 8’de kullanıcıların tepkisini çeken hataların düzeltilmesi için piyasaya sürüleceği iddia edilen güncellenmiş sürümün ne zaman Apple kullanıcılarının hizmetine sunulacağı şu an için bilinmiyor.

Geçtiğimiz Çarşamba günü piyasaya sürülen iOS 8 hakkındaki eleştirilerini sosyal medya platformlarında dile getiren bazı kullanıcılar, işletim sistemindeki bir kusur yüzünden arkadaşlarına yanlışlıkla kendi fotoğraflarını gönderdiklerini öne sürüyorlar.

Yeni işletim sistemi ile çalışan iPhone’larda 3G özelliğinin devre dışı bırakılamaması ise, tepki çeken başka bir özellik olarak dikkat çekiyor.

iPhone’un 16 GB’lık modeline sahip olan kullanıcılar, iOS 8 ‘in telefon hafızasının yüzde 25’inden fazla bir yer kaplamasını pek beğenmişe benzemiyor.

Geçtiğimiz günlerde Apple tarafından yapılan açıklamada iOS 8’in Apple kullanıcılarının yüzde 46’sı tarafından akıllı cihazlarına yüklendiğini duyuruldu. Bu oran iOS 7'de yüzde 90 civarındaydı.

Kaynak : http://www.ntvmsnbc.com/id/25540084/

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Health vs. uygulamalar kısayol olmalı, istendiğinde Marketten indirilmeli. Gereksiz yer kaplamamalı. Hiç bir zaman kullanmayacağım uygulamalardan bir tanesi.
Kullanıcılar kısayol olarak 3G kapatma isterken ayarlardaki 3G kapamayı dahi kaldırdı Apple. Bunu düzeltmesi lazım.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Health vs. uygulamalar kısayol olmalı, istendiğinde Marketten indirilmeli. Gereksiz yer kaplamamalı. Hiç bir zaman kullanmayacağım uygulamalardan bir tanesi.
Kullanıcılar kısayol olarak 3G kapatma isterken ayarlardaki 3G kapamayı dahi kaldırdı Apple. Bunu düzeltmesi lazım.

Neden böyle bir şey yapılmış anlamadım? ne gibi zararı vardı acaba.

Ümitt

Profesör
Reaksiyon puanı
52
Bu 3G Kapatma meselesini tam anlamadım :D Şimdi mobil veri mi hiç kapanmıyor yoksa 2G-3G modu geçişi mi kaldırılmış ? :) [MENTION=380082]Vikings[/MENTION]

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ipad air de hafif yavaslamisti umarim bunu da duzeltirler

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
İos 8.0.1 çıktı arkadaşlar fakat bir çok sorun barındırdığı söyleniyor, güncellemeden önce biraz bekleyin derim.

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
İos 8.0.1 çıktı arkadaşlar fakat bir çok sorun barındırdığı söyleniyor, güncellemeden önce biraz bekleyin derim.

ios 7.1.2 imzaları kapatıldımı nedense ipadde youtube bir türlü açılmıyor bağlantı yok hatası veriyor silip tekrar yükledim eski sürümleri felan denedim hatta ağ ayarlarını sıfırladım ama gene açılmıyor imzalar açık ise 7.1.2 restore edeyim diyorum

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
İmzalar konusunda bilgim yok ama [MENTION=122937]What The Hell[/MENTION] bilir imzaların açıkmı kapalımı olduğunu, bence halen açıktır.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

iOS 8.0.1 güncellemesi bir çok cihazın touch ID ve Sinyal'ini etkiliyor.

Touch ID çalışmıyor ve cihaz şebeke bulamıyor.

Apple'ın durumdan haberdar olduğu ve çözüm için çalıştıkları söyleniyor.

Şimdi gelsin kendi kendine çatlayan 3g'yi, tutunca sinyal kaybeden iPhone 4'u hatırlamayanlardan "ah Steve Jobs olsa böyle olmazdı" yorumları :mrgreen:

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Sırf şu Touch ID çalışmıyor diye sattım :/ ios 7 de ,

Ayrıca şuan 7.1.2 imzaları halen açık.

What The Hell

Profesör
Reaksiyon puanı
9
İmzalar konusunda bilgim yok ama [MENTION=122937]What The Hell[/MENTION] bilir imzaların açıkmı kapalımı olduğunu, bence halen açıktır.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

iOS 8.0.1 güncellemesi bir çok cihazın touch ID ve Sinyal'ini etkiliyor.

Touch ID çalışmıyor ve cihaz şebeke bulamıyor.

Apple'ın durumdan haberdar olduğu ve çözüm için çalıştıkları söyleniyor.

Şimdi gelsin kendi kendine çatlayan 3g'yi, tutunca sinyal kaybeden iPhone 4'u hatırlamayanlardan "ah Steve Jobs olsa böyle olmazdı" yorumları :mrgreen:

İmzalar halen açık geri dönme şansı var beğenmeyen/sorun yaşayanların. Ek olarak tinyumbrealla ile shsh kaydı alırsanız imzalar kapandığında da geri dönüş yapabilirsiniz. Pek sağlıklık çalışmıyor ama artık. :D

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
İmzalar halen açık geri dönme şansı var beğenmeyen/sorun yaşayanların. Ek olarak tinyumbrealla ile shsh kaydı alırsanız imzalar kapandığında da geri dönüş yapabilirsiniz. Pek sağlıklık çalışmıyor ama artık. :D

İmzalar kapalı olduğunda ip 4 den başka cihazlarda dönme olmuyor

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ios 8.0.2 Yolda

8.0.1 güncellemesi çıktı, fakat keşke çıkmasaymış. Güncellemeyle beraber birden fazla Iphone 6 ve 6 Plus'ta Touch ID çalışmadı ve şebeke gitti. Kullanıcılardan birden fazla şikayet oldu ve Apple güncellemeyi geri çekti. Apple konuyu araştırdığını ve 8.0.2 güncellemesi üstünde çalıştığını doğrulayan bir takviye belgesi yayınladı.

Cupertino'lu şirket güncellemeye ilaveten , 8.0.1 yüklü kullanıcıların iTunes'tan iOS 8'i tekrardan yüklemelerini tavsiye ediyor. iOS 8'in iTunes'tan yüklenmesi şöyle :

-iTunes'un son sürümünün yüklü olduğundan iddialı olun. Şayet değilse güncelleme kısmından iTunes'u güncelleyin. Buradan da son sürümün yükleme dosyasını indirebilirsiniz.

- iPhone Apple 'nu PC veya Mac'e bağlayın, yedeklerinizi alın.

- iPhone Apple 6 ya da Iphone 6 Plus için iOS 8 IPSW dosyalarını indirin. Buradan IPSW dosyalarına ulaşabilirsiniz.

-iTunes'ta iOS 8 IPSW dosyasını seçip, yüklemek lazım geliyor . Mac'lerde bunu Alt+Güncellemeleri Denetle (Check for Update), PC'de ise Shift+Güncellemeleri Denetle (Check for Update) yapabilirsiniz.

-Dosyayı seçtikten akabinde iOS 8 yükleniyor.

Burada mühim bir dipnot geçeyim. iTunes'tan güncelleme icra ederken eğer imkanınız varsa dizüstü bilgisayarda ya da Macbook'ta yapın. elektrikler gitse dahi hiç değilse Macbook ya da Notebook kapanmaz ve güncellemeye devam eder. Bir kere masaüstü bilgisayarda eski Iphone 4S'ime güncelleme icra ederken elektrikler gitmişti ve netice hüsran oldu.

http://www.ajans34.com/m/news.php?id=240331

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
SHSH kaydı olanlar geri dönebiliyor.

Öyle ama o sadece imzalar kapalı olduğunda iphone 4 te oluyor buda a4 işlemciden dolayıymış diğer işlemcilere göre bir açığı varmış iphone 4 üstü cihazlardada shsh kaydı olsa bile dönülmüyor önceden baya araştırmıştım ama sadece ip 4 te oluyormuş bunu öğrendim

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ios 8.0.2 yayimlandi arkadaslar duyurulur.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaslar ios 8.0.2 yi ipad airde yaklaşık 3 gündür kullanıyorum herhangi bir kasma çözme ile karsilasmadim bu da pil ömrü buyurun.... Wifi kopmasi vs de yok tabi ios 8 yukleyince cihazi sifirlamistim.

f80bd093953399e0b5e3fb8f1f04eba0.jpg