iOS 8 Beta 1 Sorunları

Bu konuyu okuyanlar

ahmetfx

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Yayınlandığı günden bugüne kadar iOS 8 Beta 1'de karşılaştığım hataları paylaşıyorum. [iPhone 5 ve iPad 4]

Sistem Sorunları:

• Bildirim merkezini açıp kapatırken cihaz yeniden başlatılabiliyor. (3-4 kez karşılaştım.)
  • Home tuşuna çift basıldığında gelen Hızlı Arama ve Son Kullanılanlar metinleri birbirine giriyor.
  • Güç tuşuna basılmasına rağmen bazen cihaz uyanmıyor/geç tepki veriyor. (iPad 4'te karşılaştım.)
  • Ekranın bazı bölümler bazen hiç tepki vermeyebiliyor.
  • Ayarlarda gezinirken bir önceki ekrana geri döndüğünüzde her zaman sayfanın en üstüne geliyorsunuz.
  • AppStore bağlantısı çok geç yapılıyor.
  • Orjinal Lightning kablosu takılı olmasına rağmen bazen uyumsuzluk uyarısı verebiliyor.
  • Ayarlarda Parlaklık ayarı değiştirilmiyor. Parlaklık ancak otomatik olarak ya da Kontrol Merkezinden değiştirilebiliyor.
Uygulama Uyumluluk Sorunları:

• N11 uygulamasında ödeme ekranında uygulamadan atıyor.
  • Google Chrome açılıyor fakat herhangi bir siteye girmeye çalıştığınızda uygulama kapanıyor.
  • Whatsapp'ta mesaj gönderdikten sonra klavye son mesajların üzerinde gözüküyor. Altta kalan mesajları görüntülemek için sohbetten çıkıp tekrar girmek gerekiyor

Kaynak : http://biltek.info/mobildunya/ios/ios-8-beta-1de-karsilasilan-hatalar_y296.html

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
699
Kendi uygulaması olan App Store'de de sıkıntı var download yapmıyor

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sizce bunlar çok normal değil mi ? Ne de olsa iOS 8 "BETA" 1 yani. Direk final sürümünde bunlar tabii ki olmayacaktır. Şuan bunları Apple'a geribilidirimle aktarmalısınız.

seyhmus21

Profesör
Reaksiyon puanı
255
Geribildirim yaparak bu hataları belirtirseniz beta 2 de daha iyi olacaktır.Bug Reporter'da bile bug var şimdi.