İos 6.0.1 sim unlock!

Bu konuyu okuyanlar

spy60

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Mrb arkadaşlar bende iphone 4 var telefonu günceledim ios 6.0.1 yüklendi ve telefon bidaha açılmadı bulgaristana yolladım orda açıldı şebeke de gelcek dediler ama bir aydır bekliyorum telefonu ipod touch niyetine kullanıyorum bu sorunu düzeltemezmiyim?

yaşli çocuk

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Onu verdiğin teknik servise sormalısın bana göre.

devilboy21

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
senin sorunun zaten cihazın sim kilitli imiş...geveyle birlikte kullanıyormuşsun 4.3.x versiyonuyla .. güncelleme yapıncada baseband yükselmiş ve çözümü sadece factory unlocktur.. vede beklemen lazım..

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
internette 30-50 tl civarında paraya unlock ediyorlar

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar bazı şeyler yazmışlar ama telefonun hangi operatöre kilitli olduğunu söylersen daha iyi yardımcı olmaya çalışabiliriz.

spy60

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar bazı şeyler yazmışlar ama telefonun hangi operatöre kilitli olduğunu söylersen daha iyi yardımcı olmaya çalışabiliriz.

kuzenm bulgaristan dan almıştı bi operatör üzerine

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kuzenm bulgaristan dan almıştı bi operatör üzerine

Sanırım telefonu zaten gevey gibi unlock kart ile kullanıyordun. iOS'u 6.0.1'e güncellediğin için telefon tekrar kilitlendi. Telefon hangi operatöre kilitli? "Ayarlar -> Genel -> Hakkında" kısmında bazı bilgiler mevcut.

make-sure-youre-not-being-overcharged-for-data-your-iphone-5.w654.jpg

1. Carrier (Kilitli olduğu operatör):
2. Baseband:

bilgilerini paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırım. Sim kartın olduğu kısımda sim kartla birlikte ekstra bir kart var mı? Ayrıca, Amerika'da satılan bazı iPhone'lar diğer ülkelerde de satılıyor. GSM mi, CDMA mi olduğunu anlamak için soruyorum. Çünkü Geveyler CDMA iOS 6.0.1 olanları desteklemiyor.

spy60

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Sanırım telefonu zaten gevey gibi unlock kart ile kullanıyordun. iOS'u 6.0.1'e güncellediğin için telefon tekrar kilitlendi. Telefon hangi operatöre kilitli? "Ayarlar -> Genel -> Hakkında" kısmında bazı bilgiler mevcut.

make-sure-youre-not-being-overcharged-for-data-your-iphone-5.w654.jpg

1. Carrier (Kilitli olduğu operatör):
2. Baseband:

bilgilerini paylaşırsan yardımcı olmaya çalışırım. Sim kartın olduğu kısımda sim kartla birlikte ekstra bir kart var mı? Ayrıca, Amerika'da satılan bazı iPhone'lar diğer ülkelerde de satılıyor. GSM mi, CDMA mi olduğunu anlamak için soruyorum. Çünkü Geveyler CDMA iOS 6.0.1 olanları desteklemiyor.

abi globul operatöründen alınmış telefonu ilk getirdiğimde gevey ile kullanıyordum sim kart yuvasında başka bi kart vardı sarı renkli bulgaristana gönderdiğimde buna gerek yok artık dediler bende çıkarttım sadece sim kart takıyorum ve telefon hala açılmamış

masterdevil

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Elimde 3 adet Bulgaristan Globul kayitli iphone 2*4 4s var.Hepsi kilitli acilmiyor.Su an Bulgaristan icin unlock yok.Factory unlock icin ancak 2 yilin dolmus olmasi gerek,Satin alan kisinin dilekce vermesi gerek.Bu sekilde acilabiliyor.Acilacak diye bir bilgi de yok.Ben satmaya karar verdim. Karar senin!

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
abi globul operatöründen alınmış telefonu ilk getirdiğimde gevey ile kullanıyordum sim kart yuvasında başka bi kart vardı sarı renkli bulgaristana gönderdiğimde buna gerek yok artık dediler bende çıkarttım sadece sim kart takıyorum ve telefon hala açılmamış

O zaman sim kilidini kaldırmış olabilirler. O halde bu söyleyeceklerimi denemeni tavsiye ederim ve bakalım olacak mı?

- Telefonu bilgisayarına bağla.
- Bilgisayarında yüklü olan iTunes otomatik olarak görünecektir.
- Öncelikle iPhone'u backup et (yedekleme). iTunes'daki iPhone sayfasında "Backup" seçeneği ile yapabilirsin.
- Ardından iPhone'u "Restore" et. Aynı sayfada göreceksin. Fabrika ayarlarına geri dönecek.
- Restore işlemi bittikten sonra telefonun sim kilidinin başarılı bir şekilde kaldırıldığını gösteren bir mesaj görmelisin eğer sim kilidi kaldırılmışsa. Şu şekilde bir mesaj:

iphone4-unlocked.jpg

- Ardından backup ettiğin sistemi restore ederek daha önce yüklemiş olduğun dosyalar telefonuna geri yüklenecek.

Dene bakalım, umarım işe yarar.

Bu durum Apple'ın resmi sitesinde açıklanmış zaten: http://support.apple.com/kb/HT5014

spy60

Asistan
Reaksiyon puanı
8
O zaman sim kilidini kaldırmış olabilirler. O halde bu söyleyeceklerimi denemeni tavsiye ederim ve bakalım olacak mı?

- Telefonu bilgisayarına bağla.
- Bilgisayarında yüklü olan iTunes otomatik olarak görünecektir.
- Öncelikle iPhone'u backup et (yedekleme). iTunes'daki iPhone sayfasında "Backup" seçeneği ile yapabilirsin.
- Ardından iPhone'u "Restore" et. Aynı sayfada göreceksin. Fabrika ayarlarına geri dönecek.
- Restore işlemi bittikten sonra telefonun sim kilidinin başarılı bir şekilde kaldırıldığını gösteren bir mesaj görmelisin eğer sim kilidi kaldırılmışsa.
- Ardından backup ettiğin sistemi restore ederek daha önce yüklemiş olduğun dosyalar telefonuna geri yüklenecek.

Dene bakalım, umarım işe yarar.

Bu durum Apple'ın resmi sitesinde açıklanmış zaten: http://support.apple.com/kb/HT5014

abi ben ben bu telefonu güncellediğimde telefon ülke seçiminde kalıyordu menüye bile giremiyordum bungaristana gönderince açıldı eğer senin dediğin işlemi yaparsam tekrar öyle olmaz değil mi?

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
abi ben ben bu telefonu güncellediğimde telefon ülke seçiminde kalıyordu menüye bile giremiyordum bungaristana gönderince açıldı eğer senin dediğin işlemi yaparsam tekrar öyle olmaz değil mi?

Eğer operatör şirketi sim kildini kaldırmışsa, bu söylediklerim işe yarayacaktır. Çünkü sim kilidi kaldırılan telefonlar bu şekilde kullanıma açılıyor. Hayır, dediğin durum olmayacak. Bu işlem işe yaramazsa, bil ki telefonun hala kilitli ve sanırım iOS 6.0.1 ile uyumlu bir Gevey almalısın.

spy60

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Eğer operatör şirketi sim kildini kaldırmışsa, bu söylediklerim işe yarayacaktır. Çünkü sim kilidi kaldırılan telefonlar bu şekilde kullanıma açılıyor. Hayır, dediğin durum olmayacak. Bu işlem işe yaramazsa, bil ki telefonun hala kilitli ve sanırım iOS 6.0.1 ile uyumlu bir Gevey almalısın.

abi bende itunes in yeni versiyonu yüklü restore yi bitürlü bulamadım

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
abi bende itunes in yeni versiyonu yüklü restore yi bitürlü bulamadım

Bekle ben bir resmini çekip yayınlayacağım. Bu işlemi yaparken kendi hattın takılı olması gerekir yani sim kilitli olan operatör haricinde bir sim kart. Turkcell, Vodafone veya Avea olabilir.

iTunes ilk açıldığında görünen sayfada üst kısım:

sesw8z.png

34osr29.png

spy60

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Bekle ben bir resmini çekip yayınlayacağım. Bu işlemi yaparken kendi hattın takılı olması gerekir yani sim kilitli olan operatör haricinde bir sim kart. Turkcell, Vodafone veya Avea olabilir.

iTunes ilk açıldığında görünen sayfada üst kısım:

sesw8z.png

34osr29.png

abi turkcell hatımı taktım telefona tekrar itunese bağladım bu sefer itunes telefonu tanımadı telefona bişey yapamıyorum ama hat takılı değilken normal herşey yapa biliyorum

ScienceNET

Asistan
Reaksiyon puanı
2
abi turkcell hatımı taktım telefona tekrar itunese bağladım bu sefer itunes telefonu tanımadı telefona bişey yapamıyorum ama hat takılı değilken normal herşey yapa biliyorum

Turkcell hattını çıkarabilirsin. Turkcell hattını en son, işlem bittikten sonra takabilirsin. Telefonun kilitli olduğu sim kart ile yap bu işlemi.

spy60

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Turkcell hattını çıkarabilirsin. Turkcell hattını en son, işlem bittikten sonra takabilirsin. Telefonun kilitli olduğu sim kart ile yap bu işlemi.

tamam anladım abi o zaman bulgar kartı takmak lazım bu işlemi bi kaç gün sonra yapıcam dayımda bulgar kartı var

spy60

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Elimde 3 adet Bulgaristan Globul kayitli iphone 2*4 4s var.Hepsi kilitli acilmiyor.Su an Bulgaristan icin unlock yok.Factory unlock icin ancak 2 yilin dolmus olmasi gerek,Satin alan kisinin dilekce vermesi gerek.Bu sekilde acilabiliyor.Acilacak diye bir bilgi de yok.Ben satmaya karar verdim. Karar senin!

bende bulgaristan da okuyan dayıma sattım balckberry bold 9900 karşılığında