İnternetten Para Kazanmanın Yolu

Bu konuyu okuyanlar

erkanuz78

Öğrenci
Katılım
2 Şubat 2009
Mesajlar
1
Reaksiyon puanı
0
Puanları
0
Evet arkadaşlar netten para kazanmak için öncelikle bir paypal hesabımızın olması gerekiyor. Yoksa kazandığımız parayı alamıyoruz...

Paypal Üyelik Resimli Anlatım

1.) İlk olarak paypal'in resmi sitesi olan paypal.com girerek, paypal üyelik işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Yapmanız gereken aşağıdaki resimdede belirtilen Sign Up yazan linke tıklayınız.

2.) Bu aşamadan sonra karşınıza çıkan sayfadaki "Select the country or region where you live: Yaşadığınız Ülkeyi Seçiniz" bölümünden TURKEY: Türkiye'yi seçiniz bu seçimden sonra sayfa otomatik olarak yenilenecektir. Aşağıdaki resimde seçim bölgesi belirtilmiştir.

3.) Ülke seçimini yaptıktan sonra karşınıza otomatik olarak gelecek olan sayfada, hangi paypal hesap türünü seçmek istediğiniz soracaktır. Paypal hesap türlerine birazcık değinecek olursak;
- Personal Account - Kişisel hesap: Aylık para transfer limitleriniz çok sınırlı olmakla birlikte, paypal hesabınıza para gelirken bu işlemler için paypal'e bir ücret ödemezsiniz. Aylık $1000 altında işlem yaparım diyorsanız size bu hesap türünü öneririm.

- Premier Account - Premium Hesap: Bu hesap türünde ise yaptığınız işlemlerde belli bir komisyon oranını paypal'e ödemek zorundasınız. İşlem hacimleri ve limitler büyük bir oranda artmaktadır. Eğer web siteniz ile ticaret yapmıyacaksanız ve aylık işlem hacmim 1000 Doları geçer diyorsanız bu hesap türünü seçin.

- Business Account - Ticari Hesap: Bu hesap türünde tüm limitler maksimuda, paypal bu hesap türü için aylık bir kesinti uygulamıyor sadece yapılan işlemlerde alınan komisyon oranları ve kesintiler diğer türlere göre çoz az daha fazla. Bu ehsap türünün en büyük avantajı, bir web siteniz var veya paypal ile online satış yapacak bir firmanız var ise, websiteniz ile paypal arasında entegrasyon sağlayarak bir tek tıklama ile ürünlerinizi satabilir ve karşılığını paypal hesabınıza alabilirsiniz. Bunlar haricinde düzenli aylık ödeme emirleri verebilirsiniz ve daha birçok uygulama bu hesap türüyle yapılmaktadır. Yani e-ticaret uygulamlarında tercih edilmesi gereken hesap türü budur. Kendinize uygun paypal hesap türünü, yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda seçerek alt taraftaki Continue butonuna basınız.

4.) Bu aşamalardan sonra sizden kullanıcı bilgilerini isteyen bölüm gelecektir. Sayfadaki bölümler ve bölümlerdeki bilgilerin nasıl doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.


PayPal Account Owner Contact Information - (Kullanıcı İletişim Bilgileri)1: First Name - İsminiz: Bu bölüme isminizi girin ve unutmayın burda kullanacağınız isim ile paypal hesabınıza ekleyeceğiniz kredi kartı üzerindeki ismin aynı olması gerektiğini unutmayı aksi taktirde kredi kartı eklerken büyük zorluklar çekebilirsiniz.
2: Last Name * Soy İsminiz: Buraya soaydınızı giriniz.
3: Address Line 1 - Adres Bölümü -1: Buraya gereçli bir ev adresi giriniz. Bilgilerin dğru olmasına özen gösteriniz.
4: Address Line 2- Adres Bölümü -2: Bu bölüm isteğe bağlıdır. Bir üst menüdeki adres giriş alanı yetersiz kaldıysa burdan devam edebilirsiniz.
5: City - Şehir: Yaşadağınız şehri buraya yazınız.
6: State / Province / Region - Bölge: Boş bırakabilirsiniz veya dilerseniz ilçe ismini buraya yazınız.
7: Postal Code - Posta Kodu: Posta kodunuzu buraya giriniz.
8: Country of Citizenship - Vatandaşı olduğunuz ülke: Burayı Turkey olarak bırakınız.
9: Primary Currency - Birinci Para Birimi: Paypal hesabınızda kulalnacağınız para birimini seçiniz. Dolar veya Euro seçebilirsiniz.
10: Home Telephone - Ev Telefonu: Geçerli bir telefon numarası yazınız. Numara 90-Şehir kodu-tel no şeklinde olmalı. Örnek olarak 903121112233 olabilir.
11: Work Telephone - İş Telefonu: İsteğer bağlı, yazmak isterseniz ev telefonu kuralına uygun yazınız.
12: Mobile Telephone - Cep Telefonu: İsteğe bağlı.

PayPal Account Login - (Paypal Hesap Giriş Bilgileri)
1: Email Address - Eposta Adresi: Buraya kullandığınız ve güvenli bir eposta adresi giriniz.
2: Re-enter Email Address - Eposta Adresini Tekrar Girin: Bir önceki kısımda girmiş olduğunuz eposta adresini yeniden giriniz.
3: Password - Şifre: Paypal hesabınıza girerken kullanacağınız şifre seçimini yapınız.
4: Retype Password - Şifre Tekrarı: Girmiş olduğunuz şifreyi tekrarlayınız.


Password Recovery - (Paypal Şifre Kurtarma Bilgileri)

1: Security Question 1 - Güvenlik Sorusu 1: Şifrenizi kurtarırken kullanacağınız güvenlik sorusunu seçiniz.
2: Answer 1 - Cevap 1: Seçtiğiniz sorunun kendinize uygun olan cevabını giriniz. Ama bu cevaı unutmayı paypal şifrenizi kurtarırken bunu size soracaktır.
3: Security Question 2 - Güvenlik Sorusu 2: İkinci güvenlik sorunuzu seçiniz.
4: Answer 2 - Cevap 2: Seçtiğiniz ikinci güvenlik sorusunun cevabını yazınız. Bu cevabıda sakın unutmayın.

Bu aşamalardan sonra altta bulunan lisans sözleşmelerini kabul etmek için "Yes kutucuğunu seçerek ve alt tarafta bulunan güvenlik kodunu hemen üstteki kutucuk içine yazarak "Sign Up" yazan butona tıklayınız. Alttaki resimde yapmanız gerekenler belirtilmiştir.

Tüm bu aşamalar bittikten sonra paypal size bir doğrulama maili gönderecektir ve bu sırada kredi kartı bilgilerinizi girmek için aşağıdaki formu ekrana getirecektir. Kredi kartı bilgilerinizi girmek için aşağıdaki aşamaları takip edin. Kredi kartı eklemeden işlemlerinize devam etmek istiyorsanız "Cancel" yazan butona tıklayarak bir sonraki bölüme geçin.


Add Credit or Debit Card - (Paypal Kredi Kartı Bilgileri Ekleme)
Bölümde bulunan soyisim kısmını değiştiremezsiniz. İsim kısmını ise kullanacağınız kredi kartı üstündeki isim ile aynı olacak şekilde ayarlayınız. İsim ve soyisim kredi kartı üstündeki ile aynı olmalı. Buna dikkat ediniz.
1: Card Type - Kart Türü: Kredi kartınız üstündeki logoya bakarak kart türünüzü seçiniz. Visa kredi kartı kullanmanızı tavsiye ederiz.
2: Card Number- Kart Numarası: Kredi kartı üzerindeki 16 haneli akrt numaranızı aralarda boşluk veya herhangi bir işaret olmadan buraya yazınız.
3: Expiration Date - Son Kllanma Tarihi: Kart üzerinde yazılı olan son kullanma tarihini buraya giriniz.
4: Card Verification Number - Kart Doğrulama Numarası: Kredi kartınızın arka yüzünü çeviriniz ve ordaki numara eğer 3 haneli ise direk yazınız, 3 haneli değil ise arkadaki numaranın son 3 hanesini buraya yazınız. Buraya giriş yapcağınız numara 3 haneli olmalı.
5: Billing Address - Yazışma Adresi: Kredi kartınızda kullandığınız posta adresini buraya yazınız. Bu adres paypal hesabındaki adres ile aynı ise seçili olan adresi kullanınız, aynı değil ise Enter a New Address as billing address yazan kutucuğu işaretleyerek yazışma adresinizi seçiniz.

Bu işlemlerden sonra Add Card butonuna tıklayarak kredi kartınızı sisteme ekleyiniz. Kredi kartınız paypal'e eklendikten sonra hemen aktif olmayacaktır. Aktif olması için aşağıda anlatılanları yapınız.
Paypal'de Kredi Kartımı Nasıl Aktif Hale Getirebilirim?

Paypal'e kredi kartınızı ekledikten sonra paypal kredi kartı hesabınızdan $1.95 tutarında bir ücreti kesecektir. Bu tutar kesilirken yanına bir numara verilecektir. .Numarayı öğrenmek için ya extrenizi beklemeli yada ay internet bankacılığı aracılığıyla kredi kartı özetinize girerek gerekli işlemi bulmalı ve yanıdaki 4 haneli numarayı bir yere kaydetmelisiniz.

Paypal expanded use number adı verilen bu 4 haneli numarayı paypal hesabınızdaki credit card verification menüsü altından giriş yaparak kartınızı onaylatabilirsiniz. Burda unutmamanız gereken sizden istediğin 4 haneli bu numaranın kart üzerindeki numarayla bir ilgisi olmamasıdır. Sizden istediği numara "paypal expanded use number" numarasıdır ve bu numara size $1.95 lik işlem ile birlikte verilmektedir.

Paypal Mail Aktivasyon: Kredi kartı ekleme işlemleri sırasında paypal'in mailinize, mail hesabınızı doğrulamak için bir aktivasyon linki gönderdiğini söylemiştik. Aktivasyon linkini çalıştırmadan önce paypal hesabınıza giriş yapacağınız sırada ilk olarak aşağıdaki pencere ile karşılaşacaksınız.

Üstteki resimde gördüğünüz bölümü Continue butonuna basarak geçiniz. Bu aşamayı geçtikten sonra paypal sizi otomatik olarak hesabınıza yönlendirecek ve hesabınızı açacaktır.

Mail hesabınızı aktif olması için paypal'in mailinize gönderdiği linke tıklayın ve bu aşamdan sonra sizden paypal giriş şifrenizi isteyecektir, giriş şifrenizi yazarak Continue yazan butona tıklayınız ve mail aktivasyon işlemini bitiriniz. Aşağıdaki resimde şifrenin girileceği alan ve continue butonu gözükmektedir.

Aktivasyon işlemi bittiği sırada aşağıdaki resimde bulunan uyarı ile karşılaşacaksınız. Bu uyarıyı aldığınız zaman tüm işlemler başarılı bir şekilde bitti demektir. Paypal'de verify durumuna geçmek için kredi kartınızı paypal'e girmek zorunda olduğunuzu unutmayın.

En son onay işleminden sonra Continue yazan butona tıklayarak paypal hesabınıza otomatik olarak giriş yapabilirsiniz. Artık yeni bir paypal hesabına sahip olmuş durumdasınız.Artık sitelere geçebiliriz...

BUX.TO

Bux.to firması sadece sitedeki reklamları izleyerek size para kazandıran bir site. Firma reklam başına sadece 0.01$ vermekte ve bir günde sadece 12 reklam izlemenize izin vermektedir. Yani günde 0.12$, ayda 3.6$ kazanmanız mümkün.

Reklamları izleyip 0.01$ kazanırken her bir reklamın 30 saniye açık kalması gerekiyor. Ancak sizin bu sayfayı açıp izlemeniz şart değil. Özellikle Firefox kullanıcıları reklemı yeni bir TAB'da ve arka planda açıp, öndeki TAB'da diğer işlerine devam ederken 30 saniye geçer ve sizin hesabınıza 0.01$ yatar. Bu şekilde günde 5 dakikanızı ayırarak 0.12$ hesabına yatabilir. Ayda 3.6$ az diyebilirsiniz. Haklısınız da: bu sistemde referanslarınız da size bir o kadar para kazandırıyor. Yani sizin gibi 10 tane referansınız varsa siz ayda 3.6$ kazanırken onlardan da 36$ kazanırsınız. Böylece aylık 39.6$'lık bir kazanç oluşur. Burada önemli nokta sizin gibi her gün ciddiyetle reklamları açacak 10 kişiyi bulmakta :) Zira altına yeterince referans alamayan kişi fazla kazanamayacak ve sistemi terkedecektir.

Bu sistem de paypal'a paranızı aktarıyor ama alt limit son derece düşük sadece 10$. Hem de işlem masrafı kesmeden.

Bux.to sistemine üye olmak için aşağıdaki reklamı tıklayabilirsiniz.

http://bux.to/?r=erkanuz78

Bu siteye girin ve aşağıda

Join now and receive a $0.05 Sign-up Bonus

yazan yere tıklayın.
SAYGILARIMLA...
 

Son mesajlar

Üst