İnternette Sansür Mevzusu ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

StarkTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnternet üzerinde sansür uygulaması mecliste kabul edildi ama nasıl etkileri olucak bunun hiç bir fikrim yok internette çok karmaşık açıklamalar mevcut ama bişiyleri anlatmak yerine daha çok kafa karıştırıyolar..Bazı siteler Cinsel Öğe İçeren Sitelere Erişimin Engelleniceğini Yazarken Bazı Siteler İse Bu Sitelere Erişenler(Engellenmemiş yada engellenmişler)[Cinsel Öğe İçeren Web Siteleri] hakkında bir cezai işlem uygulanıcağını söylüyor konu hakkında bilgisi olan biri basit bi açıklama yaparsa çok sevinirim ona göre davranırız bizde bide tam olarak ne zaman yürürlüğe giricek onuda söyleyebilirmisiniz?

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
İnternette sansür araştırmayı sevmeyen ve bilmeyen genç kitleyi provoke etmek için kullanılabilecek en güzel metaforlardan birisi.
Geçen yıllarda Aile filtresi geleceği zaman yine sansür propagandası ile ayağa kalktılar ama kimseye zorla filtre getirilmedi. Ama o zaman yapılan propagandaları hatırlarsak yasa öyle bir anlatılıyordu ki zannedersiniz vatandaş sadece diyanet.gov.tr ye girebilecek. Şimdi yine aynı propaganda yapılıyor. isteyen herkes yasa tasarısına ulaşabilir ve maddeleri tek tek okuyabir ama kim yapar ki bunu? En iyisi tarafını tuttuğun kişiler ve medya seni nasıl yönlendiriyorsa onlara körü körüne inanmak ve gaza gelip sloganlar atmak hem böylesi daha zevkli...

Reaksiyon puanı
16,118
sansur yok duzen var ceki duzen verecekler yani iyi manada duzenleme soz konusu.

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
Bence hiçbir etkisi olmayacak, bu girişimin adı Zopa 1 operasyonu, yolunu bulan istediği siteye girecek bu sansürlerde amac büyükbaşları kaset vb gibi şeylerden korumak anında müdahale etmek ayrıca başbakan ve saz arkadaşlarına eleştiri dahi yapılırsa anında zopalamak.

StarkTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Doğru olabilir fakat benim merak ettiğim bundan 1 ay önceki gibi kafama göre istediğim web sitesine girmeye devam edebilicekmiyim hadi onların engelleyebildiklerine giremedim diyelim gözden kaçırılan vs. giriş yapan kullanıcılara para cezası getirilicek diye bi söylenti 1 haftadır bütün sosyal paylaşım sitelerinde ve blog'larda konuşuluyor...Bunun ne kadar doğru olduğunu merak ediyorum...Yani uzun lafın kısası biraz abes bi tabir olucak ama...

Ben p*rno izlemeye devam edebilicekmiyim?

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Doğru olabilir fakat benim merak ettiğim bundan 1 ay önceki gibi kafama göre istediğim web sitesine girmeye devam edebilicekmiyim hadi onların engelleyebildiklerine giremedim diyelim gözden kaçırılan vs. giriş yapan kullanıcılara para cezası getirilicek diye bi söylenti 1 haftadır bütün sosyal paylaşım sitelerinde ve blog'larda konuşuluyor...Bunun ne kadar doğru olduğunu merak ediyorum...Yani uzun lafın kısası biraz abes bi tabir olucak ama...

Ben p*rno izlemeye devam edebilicekmiyim?
Edersin merak etme DNS olmazsa proxy denen bir şey var o da olmadı VPN var

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
İnternette sansür araştırmayı sevmeyen ve bilmeyen genç kitleyi provoke etmek için kullanılabilecek en güzel metaforlardan birisi.
Geçen yıllarda Aile filtresi geleceği zaman yine sansür propagandası ile ayağa kalktılar ama kimseye zorla filtre getirilmedi. Ama o zaman yapılan propagandaları hatırlarsak yasa öyle bir anlatılıyordu ki zannedersiniz vatandaş sadece diyanet.gov.tr ye girebilecek. Şimdi yine aynı propaganda yapılıyor. isteyen herkes yasa tasarısına ulaşabilir ve maddeleri tek tek okuyabir ama kim yapar ki bunu? En iyisi tarafını tuttuğun kişiler ve medya seni nasıl yönlendiriyorsa onlara körü körüne inanmak ve gaza gelip sloganlar atmak hem böylesi daha zevkli...

Aile filtresi konusunda ilk yazılan yasa metini ile son hali arsında 40 defa değişiklik yapıldı hani bunu bilmezsen sizin dediğinizin doğru olduğunu söylerdik hatta bu forumda bile bile haftalarca konusu tartışıldı her yapılan değişiklik madde madde bu foruma yazıldı üzerine tartışıldı ne zaman ki millet sokaklara döküldü ondan sonra zorunlu kelimesi yasadan çıkarıldı isteğe bağlı hale getirildi artı yetkili ağızların yaptığı tüm konuşmalar yapılan onca değişiklikler halen madde madde internet metin ve video olarak yer alıyor bunca şey göz önünde iken o zamanda çıkan yasada sütten çıkmış ak kaşık tı demek ne kadar yerinde dir acaba.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

konu aşşağıda bir daha incelemek lazım ta ozamanlarda ne dayatmalar yapılmak istendiğini görmek açısından manidardır.

http://forum.shiftdelete.net/internet-haberleri/207320-internetin-olum-tarihi-22-agustos-2011-a.html#post1800479

zertuna

Asistan
Reaksiyon puanı
0

Helal olsun arkadaşım çok güzel açıklamışsın...

StarkTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Netice Olarak Ben Bitirici Soruyu Tekrar Soruyorum Binlerce Yürek Tek Bir Soru İzlersem Bişiy Olurmu :)

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Son kullanıcı için değişen hiç bir şey olmayacak.

Anlatılan sansür yöntemleri zaten Mahkeme kararı ile uygulanıyorlardı. Örnek olarak Türk'lüğe hakaret içeren bir site olduğunu anlayıpta, tam olarak kim ne demiş öğrenmek için girmek istediğimde, o bölüm falanca mahkeme karar nedeniyle erişilmez olarak bir yazı ile karşıma çıkmıştı. Şimdi Mahkemeleri tek tek bu tür işlemler ile meşgul etmek yerine bu yetki bir kurula devir ediliyor. Mahkemelerimiz zaten bir sürü gereksiz, gerekli bu ve benzeri davalar ile tıkanmış durumda. Ancak bu tür provokativ heberleri yayanların işi zorlaşacak. Bütün yaygara bu nedenle.

StarkTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kesin net bişiy bilen yokmu ya:(

Reaksiyon puanı
16,118
sansür değil bu interneti daha kaliteli ve güvenli yapma amacı var nasıl olcak sa?

li10sKing

Profesör
Reaksiyon puanı
7
2 yıl boyunca girdigin sitelerden izledigin videoya kadar hepsini loglayacaklar.. Bunlar yeter galiba..

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Açık açık konuşun lütfen.
BTK ve TİB'in bir milletvekilinin soru önergesinin yayından kaldırılmasını veya Türkiye üzerinden erişimin engellemesini istemesi sansür değil mi ?
Ki aynı soru önergesi hiç bir farklılık taşımadan TBMM'nin internet sitesinde de yer alıyordu.

Ama sehven olmuştu değil mi ?
Peki bundan sonra ne olacak ?
BTK ve TİB uyarı ve istek talebi olmadan "sehven" erişime kapatabilecek istedikleri her neyse.
Bu nokta sansürdür işte !

Reaksiyon puanı
16,118
sansür deme kızıyorlar düzenleme de sansürledikleri yüzlerine vurulması hoşlarına gitmiyor.

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
24 saat boyunca eviniz in içinde sizi bir kamera çekse ve bu görüntüler ortalık mali olsa rahatsız olmazmısiniz ıste çıkarılacak bu yasa aynı böyle bir şey hakkınız da açılmış herhangi bir dava olmadan bile girdiğiniz bütün siteler birilerinin masasina servis edilecek çok uzak değil geçenlerde DDK raporuna göre 50 milyon
kişinin kimlik ve adres bilgileri
isteyen siyasi partilere
veriliyor. GSM şirketleri de
milyonlarca abonenin kimlik
bilgilerine sahip diye bir haber vardi benim kişisel bilgilerimi koruyamayan bir yapı benim senin loglarini nasıl koruyacak

- - - Mesaj Güncellendi - - -

konu ile ilgili olarak şöyle bir link var http://t24.com.tr/haber/vatandas-ciplak-50-milyon-kisinin-kimlik-bilgisi-siyasi-partilerin-elinde/246065

StarkTR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Teşekkür Ederim Baya Bilgi Edindim Fakat Kimse Doğrudan Benim Soruma Cevap Vermedi Ben Yine 1 Ay Önceki gibi istediğim siteye(cinsel içerik içeren) girebilicekmiyim Evet girebiliceksin Yada Hayır Girersen Bu bu bu olur diye....

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...