İnternetine Dokun Türkiye!

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar Facebook'ta bir etkinlik başlattık. Bu TTnet'in uyguladığı fiyat tarifesini protesto etmek için ben bşalattım. Shiftdelete üyelerininde Ttnet fıyatları ile ilgili şikayetlerini sürekli dile getirdiklerini gördüm. Uzun zamandır böyle bir düşünce vardı şimdi gerçekleştirmek istedim.

Etkinlik açıklaması İnternetine Dokun Türkiye sayfasında mevcut.

Ne kadar çok katılım olursa o kadar dikkat çekeriz.

kowalskii

Profesör
Reaksiyon puanı
24
İnternet bir zorunluluk ve interneti kapatmak gibi bir karar zor gibi görünüyor. Başarılar dilerim yine de :)

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Etkinlikte yazmış olduğun açıklamayı da paylaşmalısın bence.

Türk Telekom'un uyguladığı YÜKSEK FİYAT ile düşük hızlı internet sömürüsüne dur demek başlatılmış bir etkinliktir. Artık bu sömürüye bir son vermek gerekmektir. Bu etkinliği başlatmamızdaki amaç, Türk Telekom'a toplu bir şekilde tepkimizi göstermektir. Herkes 1 Nisan'da başlayıp 30 Nisan'da son bulacak bu etkinlik kapsamında Evinde bağlı olduğu interneti kapatmak için başvuruda bulunacak.

Neden 1 Nisan'da başlıyoruz diye soranlar olabilir. Türk Telekom'un vereceği ilk tepki: "Şaka Mı Bu" demek olacaktır. Bu etkinliğe gerçek anlamda katılım yoğun olursa ve katılan herkes internetini kaptma başvurusunda bulunursa Telekom'un fiyatları düşürmekten başka çaresi kalmaz.

chawush28

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Kimse evindeki interneti iptal ettirmez, başarılı olacağını sanmıyorum..

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
kowalskii dedi ki:
İnternet bir zorunluluk ve interneti kapatmak gibi bir karar zor gibi görünüyor. Başarılar dilerim yine de

Çoğu kişi bir çözüm olmaz diye düşünebilir. ancak katılım sayısı fazla olursa (Örn:50-100 Bin kişi), bu TTNet'in dikkatinden kaçmayacaktır. TTNet'in arayıp neden kapattırdığımızı öğrenmek için bilgi alacağıda kesindir. Nerden Biliyorum çünkü yakın çevremde internetini kapatanları arayıp neden kapattırdıkları hakkında bilgi isiyorlar.

Herkes katılmalı bu etkinliğe bende kapatma başvurusunu yapacağım zaman videoya çekip yükleyeceğim facebook'a. :D

rozabay

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Başarıya ulaşması mümkün değil gibi. çoğu kişi sözleşmeli zaten. Sözleşmeli olmayanlar da 1 ay internete bağlamamayı göze alamaz.

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Kimse evindeki interneti iptal ettirmez, başarılı olacağını sanmıyorum..

Herkes üzerinde düşeni yapmalı. Bu yüzden insanlar sömürülüyor. Bizim millet diyor ki: "İnterneti kapatırsam benden kullandığım bedava ayların parasını alacaklar." Kapatmakla kimsenin para kaybettiği yok o ayların parasını tam ödemiş olacaklar.

---------- Post added at 16:02 ---------- Previous post was at 16:00 ----------

Başarıya ulaşması mümkün değil gibi. çoğu kişi sözleşmeli zaten. Sözleşmeli olmayanlar da 1 ay internete bağlamamayı göze alamaz.

Etkinlikteki Amaç İnternete bir ay bağlanmamak değil. İnterneti kapattırmak. İnternete bir ay bağlanmamakla bir çözüm olmaz sonuçta TTNet yine parasını alıyor.

S_T_A_L_K_E_R

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Şu an sözleşmem yok. Belki katılabilirim, fakat şöyle bir sorun var. Kimse internetini kapatmaya yanaşmaz. Hele sözleşmeliler hiç yanaşmaz. Bunun yerine TTNET'i şikayet dilekçesi yağmuruna tutabiliriz. Devletin gerekli kurumlarına da aynı dilekçeyi göndeririz. Böylece hem isteyen herkes katılabilir, hem de bu işlemi binlerce kişi yaparsa mantıklı bir açıklama veya düzenleme yapmak zorunda kalırlar. İşin ciddiyetini anlarlar.
Kapattırmak tabi ki daha etkili olur fakat uygulaması çok zor...

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Şu an sözleşmem yok. Belki katılabilirim, fakat şöyle bir sorun var. Kimse internetini kapatmaya yanaşmaz. Hele sözleşmeliler hiç yanaşmaz. Bunun yerine TTNET'i şikayet dilekçesi yağmuruna tutabiliriz. Devletin gerekli kurumlarına da aynı dilekçeyi göndeririz. Böylece hem isteyen herkes katılabilir, hem de bu işlemi binlerce kişi yaparsa mantıklı bir açıklama veya düzenleme yapmak zorunda kalırlar. İşin ciddiyetini anlarlar.
Kapattırmak tabi ki daha etkili olur fakat uygulaması çok zor...

Şikayet dilekçelerinin bi işe yarayacağını sanmadığım için böyle bir işe kalkıştım.

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
Ben katıldım kapatmayı düşünüyorum :) kendi alt yapısının kullanan bir fima yok Uşakta ama hiç olmasın TTneti bırakırım :)

WEEKEND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Millet sözleşmeli kapatmak olmaz. Başka bir tepki düşünün..

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ben kotalı kullanıyorum NET6 39 tl ödüyordum şimdi 32 Tl ödicem fiyatı düşmüş benim kinin.Bende sorun yok.

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Ben katıldım kapatmayı düşünüyorum :) kendi alt yapısının kullanan bir fima yok Uşakta ama hiç olmasın TTneti bırakırım :)

benim bildiğim süperonline kendi alt yapısını kullanıyor quicknette fakat ondada fiyatlar aynı.

---------- Post added at 16:32 ---------- Previous post was at 16:27 ----------

Millet sözleşmeli kapatmak olmaz. Başka bir tepki düşünün..

Başka verebileceğimiz bir tepki yok. ya kapatmalıyız yda kapatmayıp ttnet'in bizi sömürmesine razı olmalıyız.

Sözleşmede eğer iptal ettirilir ise 6 yarı fiyatına kullandığınız tarifenin parasını tam alıyorlar. Yani 6 ay boyunca her ay 5 TL fatura ödediyseniz İptal ettirdiğinizde her ay için 5 TL alıcaklar. kaybedilen bir para yok. kampanyalı olmasaydı zaten o parayı ödenecekti.

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
konuyu canlı tutalım arkadaşlar. herkes görsün.

AKUMA

Asistan
Reaksiyon puanı
3
bu etkinlik amacına ulaşamaz misal ben 500 lirada olsa vazgeçmem internetten

gretna989

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Protesto adına herkes javascript:fs.select_all(); kodunu tarayıcı adres satırına yapıştırarak listesine davet göndersin. Katılımı kendi çapımızda da olsa artırabiliriz.

XuSeR

Doçent
Reaksiyon puanı
2
bu etkinlik amacına ulaşamaz misal ben 500 lirada olsa vazgeçmem internetten

internet cafelerden faydalanabilirsin. laptop'un varsa işle yerlerde wireless ağlara bağlanabilirsin. simdi diyebilirsin ben bütün gün evdeyim internet elimin altında olsun isterim. bende hergün internetteyim internet veya elektrik kesilince canım acayip sıkılır. ama bu fiyatlara karsılık aldıgımız internet hızı cok düşük. biraz taviz vermeliyiz. ayrıca gcebimizden cıkan parada devlete değil yabancı ülke şirketlerine gidiyor.

Reaksiyon puanı
188
siz ttnete kurban olun :D 3. dünya ülkelerinde internet kullanın da göreyim sizi :D

KadirAtes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kampanyanın ismi ve ulaşmak istediğiniz hedef güzel ancak seçtiğiniz yöntem pratikte bir başarı sağlamaz. Öncelikle taahhütlü aboneler böyle birşey yapmaz. TTNet abonelerinin büyük bir kısmı taahhütlü kullanıcı.. Taahhütün bitmesine 1 seneden az kalanlar neden bir ay interneti kapattırmak için 6 ayın ve modemin parasını ödesin ki? Gerek işi dolayısıyla gerekse eğlence amaçlı olarak internetten uzak kalamayacak bir sürü insan var. Bu insanlar 1 ay internetsiz duramazlar.

Üstelik kapatma başvurusu çok olsa bile TTNet yoğun olduğunu bahane ederek insanları geciktirecektir. Bence başka bir yöntem bulmalısın, bulmalıyız.

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Benim daha bir yıl sözleşmem olmasına rağmen Uydunet'e geçtim.
Hayırlısı ile yarın da TTNet olayı biter. Efendi gibi cezamı öder, bitiririm.
Ayrıca sizlere önerim, benim gibi yapın, Tüketici Hakları Mahkemesine de başvurun.

Ortada olmayan veya böyle yarım yamalak kişilere yağla, balla çakılan hizmete de DOLANDIRICILIK denir.

Hız 8 Mbit'e kadar deniyor, verilen hız 5 Mbit'e çıktımı kopmalar yaşanıyor.
Nedeni alt yapı yetersiz. YOK YAA!

Net Limitsiz deniyor, 15 GB. geçildimi hız 512 KBit'e düşüyor. YOK YAA!

8 Mbit'e kadar daima yaklaşık bir hız yakalanması gerekirken, hız prime time süresinde (yani akşam 18.00 ile 22.00 arası) 1 ila 1.5 Mbit'e düşüyor. YOK YAA!

Ben Internet işine 1999 yılında başladım. Ayda 34 USD'ye 56 Kbit modemler kullandım.

Evet şimdi hızlı. Ama hem pahalı, hem de sözleşmede bahsedilen gibi değil.

Gereği, çıban büyümeden kesip atmak.

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Benim daha bir yıl sözleşmem olmasına rağmen Uydunet'e geçtim.
Hayırlısı ile yarın da TTNet olayı biter. Efendi gibi cezamı öder, bitiririm.
Ayrıca sizlere önerim, benim gibi yapın, Tüketici Hakları Mahkemesine de başvurun.

Ortada olmayan veya böyle yarım yamalak kişilere yağla, balla çakılan hizmete de DOLANDIRICILIK denir.

Hız 8 Mbit'e kadar deniyor, verilen hız 5 Mbit'e çıktımı kopmalar yaşanıyor.
Nedeni alt yapı yetersiz. YOK YAA!

Net Limitsiz deniyor, 15 GB. geçildimi hız 512 KBit'e düşüyor. YOK YAA!

8 Mbit'e kadar daima yaklaşık bir hız yakalanması gerekirken, hız prime time süresinde (yani akşam 18.00 ile 22.00 arası) 1 ila 1.5 Mbit'e düşüyor. YOK YAA!

Ben Internet işine 1999 yılında başladım. Ayda 34 USD'ye 56 Kbit modemler kullandım.

Evet şimdi hızlı. Ama hem pahalı, hem de sözleşmede bahsedilen gibi değil.

Gereği, çıban büyümeden kesip atmak.

ustam tam bilmiyoruma ama sizin şimdi taahhütlü 8 mbp e kadar limitsiz tarifesinde değilmi. ve yılbaşından sonra fiyat arttı bu tarifede.bunu bahane ederek ticaret ve sanayi odasına gidin. onlarla konuşun ve dilekçenizi verin. kazanırsanız paranız çebinizde kalır ve sözleşme fes edilir.

hyrptr

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ben de katılacağım. bir defa fazla para öderim. her ay ödeyeceğime. şuan netten iletişim için mobil yetiyor zaten.

tolga3589

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Kimse kapatmak için başvuru yapmaz çünkü sözleşmeler var.. Fakat herkes toplu bir şekilde yetkili mercilere mail atılabilir.İstiyorsanız mail bombardımanı yapalım en etkili yöntem budur ama sunucuları çökecek cıxxxx oda olmaz napmak lazım yaww :D

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
lafla peynir gemisi yürümüyor.
iş yaptığını sanarak sağa sola saldıran bilmem ne "sözlük" siteleri, hak aradığını iddia edip polise, dükkanlara süt yumurta fırlatan üni li gençler vs.
hani nerdeler. bu şahıslar internet kullanmıyormu?

ben o zaman bu adamlarda ard niyet ararım.