İnternetim hızlı fakat download speed aşırı yavaş !

Batmes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yardımcı olabilir misiniz? 2 haftadır aynı çileyi çekiyorum o kadar araştırdım ama ben birşey bulamadım aranızda yaşamış olanlarda vardır belki. Başlıkta da yazdığı gibi internet hızım yüksek fakat download hızım hiçbir şekilde artış yok. Farklı tarayıcılarda da denedim ama aynı sonuç. Ve nedense sadece tarayıcımda oluyor torrent ya da steam'dan oyun indirirken bi sıkıntı yok (Kablolu bağlantı kullanıyorum, AKK de yenilendi zaten ).
1.PNG
2.PNG

SONG JOONG KI

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,025
İmdirdiğin site sınır koymuş olabilir 150yi geçemez diye örneğin

Death Mark

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,466
Hangi İnternet Sağlayıcıyı kullanıyorsun

fragger

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
İnternet hızınızla download hızınız aynı anlama geliyor. Resimde gayet iyi durumda görünüyor keza pingde öyle fakat belli saatlerde internet alt yapı kullanımı çok yoğun olduğu için internet sitelerinde bu tür problemler meydana gelebiliyor. Örnek vermek gerekirse akşam 20:00-21:30 arası bir 500 mb'lik dosyayı 10 dakikada indirirken 21:31'den sonra 1-2 dakikada indiriyorum. 1.5 az bir zaman değil ama 1 dakika sonrasında normal hıza döndüğü için bir şey yapmıyorum.

Batmes

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnternet hızınızla download hızınız aynı anlama geliyor. Resimde gayet iyi durumda görünüyor keza pingde öyle fakat belli saatlerde internet alt yapı kullanımı çok yoğun olduğu için internet sitelerinde bu tür problemler meydana gelebiliyor. Örnek vermek gerekirse akşam 20:00-21:30 arası bir 500 mb'lik dosyayı 10 dakikada indirirken 21:31'den sonra 1-2 dakikada indiriyorum. 1.5 az bir zaman değil ama 1 dakika sonrasında normal hıza döndüğü için bir şey yapmıyorum.
bu indirmeyi gece 4 civarlarında yaptım sorun sağ taraftaki gönderdiğim resimde zaten 1.6 mb/s indirmesi gerekirken 147 kb/s de indiriyor.
Bu da şimdi indirdiğim hız

3.PNG

Hangi İnternet Sağlayıcıyı kullanıyorsun
d-smart kullanıyorum

fragger

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,061
bu indirmeyi gece 4 civarlarında yaptım sorun sağ taraftaki gönderdiğim resimde zaten 1.6 mb/s indirmesi gerekirken 147 kb/s de indiriyor

d-smart kullanıyorum

İnternet servis sağlayıcının alt yapı yetersizliğinden dolayı problem olabilir. Müşteri hizmetleriyle bir iletişime geçerek bi görüşme yaparsan muhtemelen müdahale edeceklerdir. Çünkü sen iletişime geçene kadar ilgilenmiyorlar geçtikten sonra ilgileniyorlar.

Death Mark

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
15,466
bu indirmeyi gece 4 civarlarında yaptım sorun sağ taraftaki gönderdiğim resimde zaten 1.6 mb/s indirmesi gerekirken 147 kb/s de indiriyor.
Bu da şimdi indirdiğim hız

Ekli dosyayı görüntüle 30444

d-smart kullanıyorum

''Turknet'' geçiş yapmalısın kullandığın servis sağlayıcının alt yapısı acayip kötü resmen ölü yatırım yapıyorsun diyebilirim yani