İnternetim Çok Yavaş LÜTFEN YARDIM

c.seckin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar TTNET sınırsız internetini kullanıyorum adil kullanım kotası 50 gb olan fiyatı 71 tl olan.
Geçen ay (aralık) internetim oldukça çok yavaştı ve ttneti aradım durumu izah ettim onlarda adil kullanım kotasını geçtiğinizden dolayı kaynaklanabileceğini söylediler ve ayın 1.nde tekrardan düzeleceğini beyan ettiler. bende kota sorgulamadan baktım 80 gb internet kullanmışım hızım ondan düşmüştür dedim..
Neyse geldik ocağın 5 ine ve internetim halen çok kötü. Sebebi yavaş olması falan değil bilgisayarım+modemde internetim var diyor ama bir internet sayfasını açmıyor internetiniz yok diyor modemi resetleyip giriyorum.

Modemim wifi li fakat masaüstü bilgisayarına kablolu olarak kullanıyorum. Düşündüm acaba wifi şifremi başkası kırıp kullanıyormu diye ama 192.168.1.2 den bakabiliyorum kimin modemime girdiğine ve benden başka giren yok.

Sizce bunun sorunu ne olabilir çünkü ttnet ile alakalı olduğunu pek düşünmüyorum. Bilgisayarıma falan mı format atmalıyım ( laptopa wifi den giriyorum ondada internet aynı sıkıntıda- ama telefondan wifi ile netime girdiğimde tek bir sorun yok film dahi sıkıntı yaşamadan izliyebiliyorum)

Modemim demi bir sıkıntı olabilir bilgisayarımda mı gerçekten yaklaşık 2 aydır bu derdi çekiyorum arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum.

Modemim TP-LİNK TD-W8961ND (300 MBPS kablosuz hız + 2 anten)

c.seckin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun bendede var. Modem ve kabloları değiştirmeyi düşünüyorum bende.
ben modemi alalı tam bir yıl oldu.Şimdi gidip yeni modem falan alırım ama sorun orada değilse param boşa gitmiş olacak. Şimdi sorun modemde diyorum ama laptopa( wifi ile giriyorum) masaüstü pc( kablo ile giriyorum) girdiğimde tek sıkıntı oluyor.Cep telefonlarından internetimi kullandığımda her istediğimi takılmadan sıkıntı yaşamadan yapıyorum anlamadım gitti valla

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Bak şunları dene telefondan speedtest programıyla hızını ölç sonra bilgisayardan ölç her iki şekilde hızda aynı çıkıyor ve telefonda sıkıntı olmadığı halde bilgisayarda varsa format atmanı öneririm

Sh3kiL

Profesör
Reaksiyon puanı
138
bu aralar bendede dls hatası veriyor kopup duruyor..

c.seckin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
herşeyi denedim sorunum çözülmedi maalesef acaba modemim mi bozuk yeni modemmi alsam diye düşünmeye başladım
++ başka önerisi tavsiyesi olan varmı acaba

aata

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Mtu değerlerini kontrol edin.