İnternetim 8 mpbs fakat internet hızım yavaş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benimde internet hızım aynen sizlerin ki gibi 8 mbps ama aldıgım bi kaç gün çok iyiydi idm yle indirmelerde saniyede 1 mb ı bile görmüştüm ama bi hafta gecti şu an ve net hızım 3 mbps a sınırlandı resmen netten canlı film izlemeye kalkıyorum donuyor bence artık ttnet bu işi cacıkladı rezillik resmen

ben_61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benimde internet hızım aynen sizlerin ki gibi 8 mbps ama aldıgım bi kaç gün çok iyiydi idm yle indirmelerde saniyede 1 mb ı bile görmüştüm ama bi hafta gecti şu an ve net hızım 3 mbps a sınırlandı resmen netten canlı film izlemeye kalkıyorum donuyor bence artık ttnet bu işi cacıkladı rezillik resmen

50 gb geçince AKK hızın 3 mbde düşer..

DumDumaq

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
9
16mgbt kullnıorm 4 u geçmıyor :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

16mgbt kullnıorm 4 u geçmıyor :)

BthnYlmz09

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
5
TTNet'in zaten 16 mbps destegi cogu yerde yok. Alinca 8 alin yada iyice arastirin..

Hiz ile ilgili arkadaslar Kotaniz 50 GB. gectikten sonra hiziniz dusuyorsa bir sorun yok. (3 mbps'in altina dusuyorsa hemen TTNet'i arayin ve yardim isteyin. TTNet servisi gelip kablolarinizi falan kontrol ediyor, bazi duzenlemeler yaparak sizi hiz sorunundan kurtariyor..)

Download ve Upload hizi cok dusuk olanlara bir tavsiye :

TTNET NETLIMITSIZ (8 MBPS, 50 GB AKK) kullaniyorsaniz 50 GB dolmadigi surece 8 mbps hizinda Torrent kullanmanizdan daha dogal ne olabilir? (Modem arayuzunuzden hattinizin max. hiz degerlerine bakin Download 8192, Upload 959 olmali en az) Lutfen bilincli olalim o kadar para veriyoruz hakkimizi sonuna kadar arayalim.. 50 GB. dolunca 3 mbps altina dusmemeli duserse hemen arayin, konusun..

Bazi TTNet calisanlari hiz arttirimi talep ettiginiz de hattinizin destekledigi deger suan bu kadar derse guncelleme talep edin ve bu guncellemeyi modem arayuzunuzden takip edin. Hat degerleriniz az once yazdigim degerlere yukseltilmis olmali. Yukseltilmemisse bunu israrla isteyin yapmak zorundalar. Olmuyorsa ariza kaydi olusturun buyuk ihtimal hattinizda bir sorun olusmustur gelip yapiyorlar..

Yardimci olabilmisimdir umarim..

HeroGaki

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Ttnet arayın hızınızı 8 mbit sabitlesinler

DumDumaq

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Çok normal değilmi bu ben 16 megabit kullanıyorum kotayı aşmadıgım halde 8 i gördüm 2-3 kere :D şimdi kotayı aştım 3 megabit :D :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bugun aynı sonuçla bende karşılaştım sana katılıyorum 8 mpbs internet diyolar ama bu rezillige bakarmısın. kınıyorum burdan ttnet ti..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben daha bugun açtim saniyedeki hız 3 kbps çıldıracam ttnet iyi değil

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar hız testlerinin açıkçası download hızımızın niceliğini bize bildirmekte faydasız olduğunu düşünüyorum zira ttnet yetkilisinden aldığım bilgilerle ve elimdeki verilerle beraber şunu anladım ki o sadece hatta verilen internet bağlantısını gösteriyor...adil kullanım şartını geçtim geçerli hızım 3 mb e düştü fakat hız testleri 7 mb gösteriyordu bilmem anlatabildim mi ;)

NOT:emin misin diye sorabilirsiniz şimdiden söyleyeyim defalarca kontrol ettim ve müşteri fışfışından teyit ettirdim :) tabi biri çıkar da bütün bu gidişe bir dur derse saygı duyarım alırım o bilgiyi :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Türk halkı bu rezillikleri çekiyor ve çekmeye mahkum. Abd'de 9 yıl yaşadım. Böyle şeyler göremezsiniz. Türk halkı sızlanır, kaç kişi dava açtı bu zamana kadar ttnet'e. Bir şey olmaz demeyin, aylık 80 lira fatura ödeyip bu rezilliği çekiyoruz. Ben Abd'ye giderken bu rezillik vardı, geldim hala var.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:thumbup1::thumbup1: pingin düşük olması iyidir ama 15 in altına inerse kasmalar başlar

3d-enjoy

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bende ttnet 8mbit kullanıyorum ama hızım 4mbit "alt yapıdan kaynaklanıyormuş" :(

Sansar667

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
525
Siz en azından 8mpbs de o sonuçları alıyorsunuz ortalama bu hızlardayım
2969970717.png
fakat hiçbir platformda videoları 480 pde bile izleyemiyorum şikayetlerimi ana binada kusmama rağmen!Hala da torrentde 250kb tı zor görüyorum...akksız internetimi akklı gibi kullanıyorum resmen!

neskalii

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
23
ping kaç olmalı kardeş bnm 19 çıktı kötü mü am int. hızı çok yavaş :(

19 gayet iyi benimki enaz 38 çıkıyor ping fakat download vs.. aşağıda resimde... ttnet..

th7tl.png

- - - Mesaj Güncellendi - - -

http://r1310.hizliresim.com/1g/c/th5yw.png

Benim internetim 16mbit ama indirme hızı hep 300 kb/s lerde dolanıyor. 1 hafta önce 1.6 mb ile indiriyordum. İndiğim oyun Payday 2 zamundadan indiriyorum trackerlar de çalışıyor. Bıktım artık..

AKK dolmuştur 50 gb sonrası normal...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler benim indirme hızım 100kB/s yi geçmiyor.Yükleme nerdeyse yok. 15-20kB/s
kaç kere aradık arıza için. Bir kere geldiler. Tamam oldu deyip gitmişler baktım dahada yavaşladı. son durum böyle işte

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ArkadaşLar Benim İnternetim TTNet İnternetim açık gözüküyor oyuna girdiğim zaman internet aşımı diyip oyundan atıyor girmiyor bazen geliyor sonra gidiyor İnernet yok diyor 2 günden beri böyle Advanced SystemCare 7' yi İndirdim zorla Tarattım Yine değişen hiçbşy olmadı sizce ttnetse Normalmidir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benim internetim 8 megabit ama bir megabitten kötü internet kullanıyorum arayıp ne diyebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Kardeşim şimdi senin internet hızını modemin anasayfasından upload ve indirme ızına bak eğerki 800 yada 799sa çok hızlıdır benim şimdi 285 çok lag ping giriyor abimle kullanıyom çok ping giriyor lol oynıyamıyorum senin galiba modem veri hızın düşüktür hangi modemi kullanıyon söylesene bi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Neyden bahsettiğinizi bilmiyorum santrale uzaklık 500 metre fiber 24mbps kullanıyorum ping herzaman 31 (mükemmel)
Download 22mbps (iyi) upload 1.8mbps (orta) Tek sorun akşamları internet çok yoğun olduğunda hızım 10mbps ye düşüyo ama ping stabil. akk biraz düşük 35gb ama aştığımda bile 3mbps yerine 3.5mbps alıyorum ve ping hala stabil. gerçekten neden bahsettiğinizi bilmiyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba arkadaşlar,ben de ttnet kullanıyorum fakat bu aralar internette bir sorun var galiba... internetim o kadar yavaşki google'a 1 dakikada giriyorum...sorun nedir sizce??? ve aynı zamanda anormal olan şey de hızım 0.20-30 aralarında ve upload ise 1.50 civarlarında benim aldığım tarife ise 8-16mb arası ve upload hızımda 1.50 normalde...virüsten de kaynaklanıyor diye düşünüyorum fakat telefonumdan da girdiğimde hız aynı... cevap bulabilirseniz sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bizimkide ttnet 60 tl odüyoduk bide yavaştı bazen 80 geliyodu gittik ttnete dedik biz başka internete geçcez hem yavaş hemde pahalı dedik sonra hem fiyatı düşürdüler hemde mphs artırdılar 50 tl 16 mphs oldu git ben internetimi değiştircem de öyle fiyat düşüyor performans artıyor ama internet kimin üzerineyse onla beraber git