İnternet ve Laptop

Bu konuyu okuyanlar

GeorgeZzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar merhaba sorunum şu ki, Wi fi üzerinden bağlanıyorum ve arada sırada oyunlarda yüksek lag oluşuyor. Bunun wifi ile ilgili olabileceğini düşündüm fakat kendi kendine windows un güncelleme yapabileceğini veya bilgisayarda herhangi bir programın internet kullandığını öğrenmek istiyorum. Birde dizüstü bilgisayarı fps ve oyun deneyim açısından ne gibi adımlar tavsiye edersiniz orta segment bir dizüstü bilgisayar .

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Güncelleme yapılırken menü çubuğunda bir sarı bilgilendirme işareti çıkmıyormu? (bende çıkıyordu) Dizüstüler enerji tasarrufu modunda çalıştıklarından, oyunlarda, masaüstü ile eşit performans gösteremezler. İnternet bağlantını seninle paylaşan birisi daha varsa, internet hızın yarıya düşer. Üç kişi aynı bağlantıyı kullanıyorsanız, bağlantı hızın üçte bire düşer.

GeorgeZzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Kimse paylaşmadığı zamanda ping yükseliyor paylaştığı zamanda durum aynı. Sayı bilgilendirme işareti çıkıyor ve enerji tasarrufunda değil :/

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Dizüstülerin işlemcileri, enerji tasarruf modunda olmasalarda, masa üstü işlemcilerinden daha düşük performansta çalışırlar. Bunun nedeni kasanın yapısından kaynaklanıyor. Soğutma olanağı çok düşük, ve batarya kullanım süresini artırmak için performanstan ödün vermek gerekiyor. Batarya aynı zamanda güç kaynağı olarak kullanılıyor ve bir masaüstünün güç kaynağı ile eşdeğer olamıyor.

GeorgeZzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
peki tavsiyen nedir ? ben lag ve ping olamadan bir oyun oynamak istiyorum :S

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Sistemi fazla yormayan oyunlar seçebilirsiniz. ( Onlarıda beğenmeyeceksinizdir ) Üç boyutlu oyunlar oynuyorsanız, ekran kartınızın da bunları desteklemesi gerekiyor. Oyunlarınızın kendi web sayfalarından sistem gereksinimlerine bakabilirsiniz. Orada belirtilen en düşük gereksinimlerine, işletim sisteminiz gereksinimlerini de üsüne hesaplayıp, donanımınızın toplam gereksinimleri karşılıyormu? öğrenebilirsiniz.

Bazı donanımı yoran uygulamaları, kullanmıyorsanız, msconfig'den devre dışı bırakabilirsiniz. (Auslogigs Boostspeed bu işi çok iyi şekilde yapıyor)
Meselâ Visual Studio, AdobeReader/Acrobat, MsOffice gibi uygulamalar, kullanılmıyor olsalar dahi, açılışta çalışan uygulamalar arasından kapatılmamışlarsa, donanımı meşgul eden bazı yazılımlar.

=SOH=GarezZz

Asistan
Reaksiyon puanı
70
Arkadaşlar merhaba sorunum şu ki, Wi fi üzerinden bağlanıyorum ve arada sırada oyunlarda yüksek lag oluşuyor. Bunun wifi ile ilgili olabileceğini düşündüm fakat kendi kendine windows un güncelleme yapabileceğini veya bilgisayarda herhangi bir programın internet kullandığını öğrenmek istiyorum. Birde dizüstü bilgisayarı fps ve oyun deneyim açısından ne gibi adımlar tavsiye edersiniz orta segment bir dizüstü bilgisayar .
lag vars pc ye bısı yapmamna gerek yok bu ınterletle alakalı ınternet yavasda olabılır baska bırı yada baska bı uygulama tarafından kullanılıyor olabılırde. 360 glasswire programını ındır kendısı guvenlık duvarı programı ınternetı harcayan her sey gozukur harcadıgı mıktarına kadar. tavsıyem ınternetın yavassa oyuncu sayısının az oldugu sunuculara gır

GeorgeZzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
lag vars pc ye bısı yapmamna gerek yok bu ınterletle alakalı ınternet yavasda olabılır baska bırı yada baska bı uygulama tarafından kullanılıyor olabılırde. 360 glasswire programını ındır kendısı guvenlık duvarı programı ınternetı harcayan her sey gozukur harcadıgı mıktarına kadar. tavsıyem ınternetın yavassa oyuncu sayısının az oldugu sunuculara gır
teşekkürler cevap için :)