İnternet Var ama Yok Anlayan Gelsinn

KnightDavi0N

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun Aleyküm öncelikle.Arkadaşlar 8 yıldır internet kullanıyorum başıma ilk defa böyle bişey geldi.Bu sıkıntıyı 3 aydır çekiyorum sonunda canıma tak etti foruma konu açmaya karar verdim.Arkadaşlar ttnet 8 mbit sınırsız internet kullanıyorum(kablolu).Kablolarda hiçbir sıkıntı yok.Şimdi ben utorrentten hiçbir sıkıntı olmadan oyun indirirken,Herhangi bi tarayıcıya girmek istediğimde (chrome,mozilla,explorer hepsini denedim) sayfaya bağlanamıyor diyor ama aslında o an hala indirme devam ediyor bilgisayarda, yani internet kopmamış. 3-5 kere tarayıcıyı aç kapa yapıyorum 3 4 dk bekliyorum geliyor,sonra 20 dk kullanıyorum tarayıcıyı aç kapa yaptığımda tekrar sayfaya bağlanamıyor diyor ( ama indirme hep devam ediyor sorunsuz.) Bu konuyu açmadan önce forumlara baktım dns fln yazmışlar ama ben '' OpenDns,GoogleDns ve otomatik dns '' hangisini yaparsam yapayım bu sorun geçmiyor.Sinir küpü oldum aylardır.Allah rızası için bi çözüm bulmama yardım edin,şimdiden teşekkürler.İyi Forumlar.

wolkhy1903

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
79
Selamun Aleyküm öncelikle.Arkadaşlar 8 yıldır internet kullanıyorum başıma ilk defa böyle bişey geldi.Bu sıkıntıyı 3 aydır çekiyorum sonunda canıma tak etti foruma konu açmaya karar verdim.Arkadaşlar ttnet 8 mbit sınırsız internet kullanıyorum(kablolu).Kablolarda hiçbir sıkıntı yok.Şimdi ben utorrentten hiçbir sıkıntı olmadan oyun indirirken,Herhangi bi tarayıcıya girmek istediğimde (chrome,mozilla,explorer hepsini denedim) sayfaya bağlanamıyor diyor ama aslında o an hala indirme devam ediyor bilgisayarda, yani internet kopmamış. 3-5 kere tarayıcıyı aç kapa yapıyorum 3 4 dk bekliyorum geliyor,sonra 20 dk kullanıyorum tarayıcıyı aç kapa yaptığımda tekrar sayfaya bağlanamıyor diyor ( ama indirme hep devam ediyor sorunsuz.) Bu konuyu açmadan önce forumlara baktım dns fln yazmışlar ama ben '' OpenDns,GoogleDns ve otomatik dns '' hangisini yaparsam yapayım bu sorun geçmiyor.Sinir küpü oldum aylardır.Allah rızası için bi çözüm bulmama yardım edin,şimdiden teşekkürler.İyi Forumlar.
dostum torrent kullanırken ınternette gezınmen oldukça yavas olacaktır ki bazende sayfalar acılmayabılır ..bu normaldır cunkü torrent gelen verı hızının tamamını kullanır download ve upload max duzeyde kullanır..bu yuzden senın actıgın ınternet sayfalarından karsıdan gelen verıler yuklenmez yada cok yavas yuklenır...ınternette gezınırken torrentı kapaman onerımdır yada torrentın download kısmında sınırlama yapabılırsın mesela 400 kb torrente ayırırsan gerıye kalan 400 ıle de nette rahatca gezınırsın.. kapiş ?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

virüs kaynaklı olabilir bir tarama yaptırın
herseyı virüse bağlamayın

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
evet torrent indirmediğiniz zamanlarda tarayıcılar düzgün çalışıyorsa problem yoktur.
fakat yine de CCleaner programı ile çerezleri, DNS önbelleğini vb. silin, ne olur ne olmaz diye de sağlam bir antivirüs ile sistemi tarayın.

lorenz70

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
8mbit hız bazı bölgelerde sorunlu çalışıyor eğer hızını 4 yada 1 mbit yaparsan sorun kalmadığını göreceksin.ttnet i arayıp hızını düşür hemen. serkan bat