İnternet sorunu çok ilginç

Bu konuyu okuyanlar

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Ben sorunumu çözdüm. Youtube'dan bir video izlediğimde bir dosya linki vermişlerdi, yönetici olarak çalıştırılan ufak boyutlu bir dosya vardı, onu yönetici olarak çalıştırdığımda komut ekranı gelip küçük bir işlem yapıyordu sorunum sadece 15-20 saniyeliğine çözülüyordu, fakat yine tam çözüm olmuyordu. Ben orjinal windows 10 dvd'si ile ücretli satın aldığım lisansı kullanıyordum her format attığımda güncelliyordum, kısa süre sonra sorun yine devam ediyordu.

Çözümü şöyle buldum. İnternette güncellenmiş Windows 10 iso dosyaları var, yani güncellemeler format dvd'sine entegre edilmiş, ben onu indirip kurdum, kurulum bittiğinde windows 10 etkinleşmişti ama ben yine yeni anahtar ekle seçeneğinden kendi lisansımı ekledim şuan sorunsuz kullanıyordum. İnanın 10-15 gün boyunca bu sorunla uğraştım, bayağı bir psikolojimi yıprattı, sorunun mantığını halen de kesin olarak anlamış değilim, elimdeki dvd orjinal microsoft'un sistesinden indirme bir dvd idi. Lakin onun yerine internetten güncellemelerin entegre edildiği windows 10 ile sorunumu çözdüm başka da bir yolunu bulamadım. Şuan halen sorunsuz kullanıyorum, bu sorunu tekrar yaşarsan çok fazla mantık aramadan güncelleme entegre edilmiş windows 10 indirip kurmanı tavsiye ederim.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Merhaba arkadaşlar çok ilginç bir sorun ile uğraşıyorum, başlık ismini ne açacağımı dahi tam tahlil edemedim genel olarak internet sorunu yazdım. Yaşadığım problem ve bu problemin sürecini şöyle özetleyim. Öncelikle gom player yazılımı ile entegre gelen avast antivirüsü kaldırmak için çok uğraştım, hatta sitesinden avast kaldırma aracını indirip onunla denedim ancak sonuç alamadım ve çaresiz format attım. İşte ne olduysa bundan sonra oldu. Orijinal lisanslı Windows 10 kurdum, sonrasında Google chrome tarayıcısını kurdum ancak internete çok yavaş girmeye, internetten düşmeye hatta çoğu kez sayfa görüntülenemiyor demeye başladı, başlarda internetimle ilgili bir sorun zannediyordum ancak explorer'i açtığımda durumun öyle olmadığını gördüm. Explorer takır takır internete girerken chrome girmemeye, dns hatası vermeye başladı. Dns ile ilgili yapmadığım şey kalmadı, hatta forumlarda arayıp komut sistemi yoluyla yapılan işlemleri tek tek denedim çare olmadı. Chrome kullanmak zorunda olmasan hiç uğraşmıyacam ancak malumunuz uzantılarından dolayı kullanıyorum, her neyse başka bir tarayıcı olan opera'yı indirip denemek istedim malumunuz vpn ve reklam filtresi entegreli olduğu için işime yarayacağını düşündüm ancak durum yine hüsran oldu. Opera'da donup kalıyor, kitleniyor ctrl _delete yoluyla sayfayı kapatabiliyorum. Ne yaptıysam çözüm olmadı defalarca format attım, hatta Windows dvd'sinde acaba bir eksik bir şey mi var diye başka Windows 10 dvd'si ile format attım sonuç hep aynı. Birde daha ilginç bir şey dikkatimi çekti mesela chrome açıyorum internet yok, chrome açıkken explorer'i yada edge'yi açtımı chrome'ye de internet geliyor sanki diğer tarayıcılarla entegre çalışıyor gibi çok mantıksız ama durum bu. Ne yaptıysam olmadı yaklaşık 10 gündür bu problemle uğraşıyorum pc'de fiziki bir sorun olsa ethernet devresi gibi Explorer yada edge'ninde internete girmemesi gerekiyor değil mi? Pc'de ekran kartı ram vb. donanımlar sağlam sizce sorunum ne olabilir? Lütfen yardım.
kökten çözüm : explorer kullan :D

tolga6708

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Sorunumu çözdüm, son güncellemeler entegre edilmiş bir windows 10 indirip kurdum sorun kalmadı.

Son mesajlar