İnternet Sıkıntısı.

Bu konuyu okuyanlar

Megadeth_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sorun internetim. Konuyu neden buraya açtığımı da baştan söyleyeyim. Evde leptopum haricinde telefonlar tablet, başka bilgisayar falan var. Onlarda kesinlikle bir sıkıntı yok. Eski leptopum Windows 7 idi. Onda da kesinlikle bir sıkıntı yok. Şu anki külüstür de windows 7, onda da bir sıkıntı yok. Telefonlarda veya ufaklığın tabletinde de bir sıkıntı yok. Bende var ama. Windows 10'a geçtiğimde başladı. O sıkıntı şu ;

İnternet yaklaşık 20 dakikada bir gidiyor. Kendi kendine bağlanmıyor. Tekrardan ağa bağlanmaya çalıştığımda ise "Bu ağa bağlanılamiyor" diyor. Ne kadar denersem deneyeyim işe yaramıyor. Anca bilgisayarı yeniden başlatırsam düzeliyor, internet gelmiş bir şekilde açılıyor. 20 dakika sonra aynı işlem. Nedir bunun çözümü acaba arkadaşlar?

ilkeraslantas

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Bana ağ bağdaştırıcısıyla ilgili bir problem gibi geldi ağ kartını değiştirmeyi dene yada onboard ise harici bir kart al laptop ise WiFi kartını değiştirebilirsin birtek

kemalcanaktuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Dostum hemen hemen benzer bir sorun bendede var ve ben soyle bi izlenimde bulundum. İnternete cok yuklendigim zaman ve hizli kullandigim zaman benimde gidiyor ve ayni hatayi aliyorum. Mesela chrome u actin google a girdin ardindan sekme actin face e girdin hemen sonra youtube u actin falan derken kesiliyor bende. Eger internetine cok yuk biniyosa ondan yapiyor olabilir. Ve ayriyetten sinyal guclendirici, hostednetwork tarzinda interneti baska biyerden alip yayiyosan yine yapiyoda olabilir. Ben kabloyla alip odama yayiyorum masaustum sayesinde gucu yetmiyor olabilir. İsin ozeti bende daha isin icinden cikamadim [emoji3]

Megadeth_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yüklenme falan yok hocam kesinlikle. Aha şimdi açtım leptopu sadece mynet sitesine girdim ve anında gitti internet. Böyle saçma iş mi olur.

kmurat

Dekan
Reaksiyon puanı
3,711
Güvenlik duvarı ayarlarından kaynaklanabilir. Yüksek seviyede ayarlıysa, orta seviyeye almayı dene. Window 10'un donanımını tanımıyor olması da buna neden olabilir. Sürücülerini güncelleyebilirsin.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Wifi bağdaştırıcının win10 sürümünü yükledin mi? Yaılımı Win7'den kaldığı için problem yaratıyor olabilir. Sen ilk önce Win 10 için kendi wifi sürücülerini bul ve eskilerini sildikten sonra ywin 10 olanı yüklemeyi dene.

kemalcanaktuna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Ayriyetten ekleme yapayim. Bazi notebooklarin wifi karti win10 desteklemiyor. Yani eger bilgisayariniz eskiyse desteklemiyorda olabilir. Tabi bu yazdigim dusuk bir ihtimal bilmeyen arkadaslara bilgi olsun. Guvenlik duvari ayari olabilir belkide arkadasin dedigi gibi denemek lazim.

Megadeth_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar ama kendimi anlatamadım sanıyorum. Yeni bir leptop aldım ve win10 kendiliğinden var. 7den geçmedim yani. Kendi güncellemelerini yapıyor düzenli.

Altay1896

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Abimin bilgisayarında da var bu sorun ama indows 7 de olmuyor. 8, 8.1 ve 10 da oluyor. Sebebini bilmiyorum ama abimin bilgisayarına çözüm bulmuştum. Modeme uzakken bu sorunu yapıyor, yeniden başlatınca düzeliyordu sendeki gibi. Modeme yaklaşmayı denesene. Abimde oluyordu.

Yasinbedir

Doçent
Reaksiyon puanı
124
Nasıl çözülür hocam? Driver dediklerinizden hiç anlamıyorum. Hangisini düzeltmem gerektiğini söylerseniz internetten araştırır yaparım.
Hocam aygit yoneticisine girin kablosuz adina gordugunuz butun driver(surucu) leri kaldirin. Daha sonra eger laptop ise markanin sitesine girerek. Ornegin www.toshiba.com/suruculer adresinden laptop modelini secerek en uygun driveri yukleyin. Sorunun cozuldugunu goreceksiniz

Megadeth_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Maalesef sorun çözülmedi.

Megadeth_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Geçen temmuzda aldım.

Hasan Burkay Köz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Abicim Çevrende USB Wireless Adaptörü Olan Birisi Varsa Alıp O Şekilde Bir dene derim. Kopma Falan Yine Olursa Windows Sürümünde Bir Sorun Vardır.Format Atıp Başka Sürüm Dene.
Sorun Çözülürse Bilgisayarla İlgili Problem Olabilir Aldığın Yere Götür Garantisi Varsa.
Söylediğim Şey Harici Olarak Bilgisayarı İnternete Bağlamanı Sağlar.

Bunun Gibi Bi Adaptör:
TP-LINK TL-WN722N 150M Yüksek kazançlı Wireless Lite-N USB Adapter

Alma İmkanın Varsa Denemek İçin Aladabilirsin Daha Ucuzlarıda Vardır.