İnternet Neden Gitti?

IThelp

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Ben Uydu net kullanıyorum tam tamına benim ki 35 dakika sürdü Hatta müşteri hizmetlerine bile ulaşılmıyordu 30 dakika sonra müşteri hizmetlerine ulaştığımda direk hiç bir yere yönlendirmeden yani hizmet numarasını girme 1 bas 2 bas şeklinde sormadan eskisi gibi direk karşıma müşteri hizmetleri cıktı internet den haric telefonlarda gitti ondan önceki gün benim ev telefonumda gitti telefon her 2 dakika da bir kendi kendine calıyordu her actığımda siren sesi gibi ses geliyordu. telekom müşteri hizmetlerini aradığımda ertesi günü geldi telefon:)

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
LoL oynarken birden gitti. 6 dakika diyorda yarım saat sürdü neredeyse kesinti.

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
1- otomatik ödeme diye bir şey var. 2- ufacık bir kesintiyi çok büyütüyorsunuz lafını bile edecek bir şey değil dedim. 6 dakikalık kesintiyi git al alabiliyorsan. Buraya da gönder dekontunu da biz de görelim. Bu dediklerine millet bi tarafıyla güler sadece.

1-Otomatik ödeme bizde de var!
2-Herkeste ufak olmamış, niye doğru düzgün okuma zahmetinde bulunmadınız anlamadım.
Bence bu yönünüze bi tarafıyla gülen çok olur.

Ayrıca ben ay sonunda almıştık dedim, bu da demek ki daha önceki kesintide olan bir olay.
O 6 dkler saat başı hergün devam etti diyelim, yeaav zaten otomatik ödeme diye birşey var der misiniz merak ettim?

aslanpayi

Doçent
Reaksiyon puanı
1
1-Otomatik ödeme bizde de var!
2-Herkeste ufak olmamış, niye doğru düzgün okuma zahmetinde bulunmadınız anlamadım.
Bence bu yönünüze bi tarafıyla gülen çok olur.

Ayrıca ben ay sonunda almıştık dedim, bu da demek ki daha önceki kesintide olan bir olay.
O 6 dkler saat başı hergün devam etti diyelim, yeaav zaten otomatik ödeme diye birşey var der misiniz merak ettim?

Diyelimle olmuyor bu işler olana yorum yaptım sen masal anlatıyorsun burada. ay başı paranı geri alınca dekontu göster olsun bitsin. Yoksa daha ne uzatıyorsun ki? Farazi konuşup da laf kalabalığına gerek yok. Ka nıtın olursa gel onun üstünden paylaşalım bildiklerimizi. Böyle sanal şeylere gerek yok. Kişisel muhabbetlerle de milletin kafasını bulandırmaya gerek yok. Milletinki neden uzun sürdü diyeyim mi sana? 6dk ttnette kesildi. Uydu net bunu 5. dakikada farketti. Yok neyapacağız dedi ne edeceğiz derken 10 dakika oldu. Şunu da yapsak bunu da yapsak dedi alsana bi on dakika daha. Ttnetteki 5-6 dakikalık kesinti tabiki başka servis sağlayıcılarına 15 dakika ile yarım saat arasında yansıyacak. Hatta tam yük dengesini ayarlayamazlarsa servis sağlayıcıları sana yansıyan sık sık kopukluklar olacaktır. Hem metronet hem ttnet kullanıyorum ve gün boyu ttnette öyle havalara kalkacak kesinti görmedim. Metronette de o bahsedilen saatlerde 5-8dk internet kesildi. Diğer 15 dakika da dns problemi vardı. Böyle şeyler mantıklı hesap yapınca normal. Evinde bu işlerin arka yüzünü görmeden konuşması kolay. Ayrıca ne bir servis sağlayıcı ile alakam var ne de başka bir şey. Sadece herkesin yaptığı gibi ön yargılı olmaktansa mantıklı düşünme taraftarıyım.

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Geçenki büyük kesintinin altından Phorm çıkmıştı.

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Geçenki büyük kesintinin altından Phorm çıkmıştı.

valla benimde aklıma direk bu geldi nede olsa omurgaya yerleştirmişlerdi her ülkeden kovulan illete (ne hikmetse bizim internet omurgamıza bilgi toplayıp kişiye özel reklam yapmak için konumlandırılmış bence ne ahlaki nede hukuksal olarak bi geçerliği olmayan hiç yapılmaması gereken) net gelir gelmez birkaçıncı açtığım sayfada yine o geldi birilerinin bu Türkiye deki internet politikasına ciddi anlamda son kullanıcı yı düşününen önce tedbirler alıp sonrada stabilite kazandırması lazım yoksa bu devran böyle sürüp gider...

BERVA

Doçent
Reaksiyon puanı
8
2-3 yıl önce bir siber ordu kurulacak denmişti ama ne oldu bilemiyoruz.

the_bekir rumuzuyla mı ordu oluyormuş ayyıldız tim ?
Her aklıma geldiğinde gülüyorum arkadaş.
the_bekir :) :D

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Diyelimle olmuyor bu işler olana yorum yaptım sen masal anlatıyorsun burada. ay başı paranı geri alınca dekontu göster olsun bitsin. Yoksa daha ne uzatıyorsun ki? Farazi konuşup da laf kalabalığına gerek yok. Ka nıtın olursa gel onun üstünden paylaşalım bildiklerimizi. Böyle sanal şeylere gerek yok. Kişisel muhabbetlerle de milletin kafasını bulandırmaya gerek yok. Milletinki neden uzun sürdü diyeyim mi sana? 6dk ttnette kesildi. Uydu net bunu 5. dakikada farketti. Yok neyapacağız dedi ne edeceğiz derken 10 dakika oldu. Şunu da yapsak bunu da yapsak dedi alsana bi on dakika daha. Ttnetteki 5-6 dakikalık kesinti tabiki başka servis sağlayıcılarına 15 dakika ile yarım saat arasında yansıyacak. Hatta tam yük dengesini ayarlayamazlarsa servis sağlayıcıları sana yansıyan sık sık kopukluklar olacaktır. Hem metronet hem ttnet kullanıyorum ve gün boyu ttnette öyle havalara kalkacak kesinti görmedim. Metronette de o bahsedilen saatlerde 5-8dk internet kesildi. Diğer 15 dakika da dns problemi vardı. Böyle şeyler mantıklı hesap yapınca normal. Evinde bu işlerin arka yüzünü görmeden konuşması kolay. Ayrıca ne bir servis sağlayıcı ile alakam var ne de başka bir şey. Sadece herkesin yaptığı gibi ön yargılı olmaktansa mantıklı düşünme taraftarıyım.

Ben geçen aydan bahsettim internet kesintisi arkadaşımda varken bana telefondan yazıyordu bende internet yok diye.
İnternette oyun oynayacaktık olsaydı. Demek ki beni etkilememiş, hâlâ neyin lafındasınız dekontu göster diye.
Geçmişte aldım diyorum yine olsa yine de söylerim.
Ya neyse ne siz halinizden memnunsanız onlar da memnun olur kime ne anlatıyorum ki.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende sadece aksamlari gidiyor birde sabahlari gel-git yapiyor saat 16:00 dan sonra airtes eror diyor bunun sebebi ne olabilir ama sadece aksamlari öyle diyo.