İnternet Kullanan Kaç Kişiyiz?

Dünya çapında yapılan bir araştırma, internet kullanan nüfusun artışına dikkat çekiyor. Dünya genelinde kaç internet kullanıcısı var? İnternet en çok nerede kullanılıyor?

comScore tarafından yayınlanan en son araştırmaya göre, dünyada 15 yaş üstü internet kullanıcıların sayısı bir milyarı geçmiş durumda. Dünyada en çok internet kullanıcısı olan bölge, %41 oranla Asya Pasifik olarak nitelendiriliyor ve bu bölgede en çok kullanıcı bulunan ülke ise tahmine dileceği üzere ABD. Dünya genelince ise en çok internet kullanıcısının bulunduğu ülke ise 179,7 milyon kişiyle Çin Halk Cumhuriyeti. İkinci sırada ise 163 milyon kullanıcıyla ABD bulunuyor.

İkinci Milyar Ne Zaman Gelecek?

Bu haberdeki değerlerin alındığı World Mertix çalışmasını bizzat hazırlayan, comScore Yönetim Kurulu Başkanı Magid Abraham yaptığı açıklamada ikinci milyarlık kullanıcı kitlesinin, bizim tarafımızdan fark edilemeyecek kadar hızlı biçimde internet ortamına katılacağını söylüyor.

Bilgi için: comScore
Yazan: Berkin Bozdoğan
SDN - http://shiftdelete.net
 

Elbruz46

Rektör
Türkiye'de internet kullanıcı sayısı önemli bir artış gösterdi. 2007 yılı sonu rakamlarına göre Türkiye'de ADSL abonesi sayısı 5 milyonu aştı.

Bu abone sayısı bir de abone olmadan internet okur yazarı sayısını düşünüldüğünde bu sayı oldukça fazla bu ülkeyi Küçük görmeyi bir bırakın artık...
 

hta1905

Profesör
Türkiye'de 40 yaşın altında olup(okuyan ya da çalışan) bilgisayara dokunmamış insan yok denecek kadar az(40 yaşın altındaki nüfus yaklaşık 50 milyon).İlerleyen yaşlarda öğrenen de vardır,ama azınlıktalar.
 
Üst