Yardım İnternet Hızımdan Fazla Download Alıyorum

Bu konuyu okuyanlar

ismetdeha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Herkese merhabalar ben yeni bir eve taşındım ve yeni evde turkcell süperonline fiber altyapısı varmış benim eski internet sözleşmem bitti ve turkcell süperonline internet başvurusu yaptım ve sonraki gün gelip evime bağlandı. İnternetim 35Mbps ama ben daha yüksek bir download değeri alıyorum interneti bağlatalı 1 gün oluyor acaba yeni bağlattığım için mi bu hız yoksa interneti bağlatırken Wifi 6 modem bağlatmıştım ve internetim 5g idi interneti bilgisayarıma ethernet ile çekiyorum 35Mbps olmasına rağmen ben speedtestte 96Mbps alıyorum ve steamde gogleda veya bir oyun indirirken saniyede 25-20 mb indiriyorum.Şimdi daha ne istiyorsun diyenler olacak ben eski evimde internetim 6Mbps di ve çok rezaletti bir forza horizon 4 ü 2 günde indirmiştim ve bu hızı görünce çok şaşırdım ve çok sevindim sonradan internet hızım düşerse düştüğünü görünce üzülmek istemiyorum o yüzden size bir danışmak istedim belki sizinde başınıza böyle birşey gelmiştir diye sormak danışmak istedim.Cevaplayan düşüncesini belirten okumaya zamanını ayıran herkese çok teşekkür ederim.Hayırlı Günler dilerim.

Ekli dosyalar

• resim_2021-06-17_233439.png
    resim_2021-06-17_233439.png
    11.6 KB · Görüntüleme: 189

ismetdeha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Türkcel hesabından kontrol et tarifeni, yükseltme olabilir veya kampanya ya da başka bir güzellik :D
sözleşmeyi imzalarken 35Mbps diye imzaladım ve bir kampanya vs birşey demediler bana ve bu hızı görünce gerçekten çok şaşırdım bilemiyorum

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
sözleşmeyi imzalarken 35Mbps diye imzaladım ve bir kampanya vs birşey demediler bana ve bu hızı görünce gerçekten çok şaşırdım bilemiyorum
Sen yine de türksel hesabına bi bakıver, ne olur olmaz, bi güzellik mi yapmışlar yoksa tarife mi yükseltmişler?!

niyazi5859

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,098
Herkese merhabalar ben yeni bir eve taşındım ve yeni evde turkcell süperonline fiber altyapısı varmış benim eski internet sözleşmem bitti ve turkcell süperonline internet başvurusu yaptım ve sonraki gün gelip evime bağlandı. İnternetim 35Mbps ama ben daha yüksek bir download değeri alıyorum interneti bağlatalı 1 gün oluyor acaba yeni bağlattığım için mi bu hız yoksa interneti bağlatırken Wifi 6 modem bağlatmıştım ve internetim 5g idi interneti bilgisayarıma ethernet ile çekiyorum 35Mbps olmasına rağmen ben speedtestte 96Mbps alıyorum ve steamde gogleda veya bir oyun indirirken saniyede 25-20 mb indiriyorum.Şimdi daha ne istiyorsun diyenler olacak ben eski evimde internetim 6Mbps di ve çok rezaletti bir forza horizon 4 ü 2 günde indirmiştim ve bu hızı görünce çok şaşırdım ve çok sevindim sonradan internet hızım düşerse düştüğünü görünce üzülmek istemiyorum o yüzden size bir danışmak istedim belki sizinde başınıza böyle birşey gelmiştir diye sormak danışmak istedim.Cevaplayan düşüncesini belirten okumaya zamanını ayıran herkese çok teşekkür ederim.Hayırlı Günler dilerim.
Hocam Turkcellin kampanyaları vardı belli saatler arası bazı paketlerde hız 100 mbps oluyordu acaba sizin pakette ondan mı

ismetdeha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
sakın sesini çıkartma herhalde bir yanlışlık oldu böyle sessizce kullanmaya devam et ? çok iyi yaa :)
şimdi aramaya da korkuyorum yanlışlık olmuş efendim derlerse ve düşürürlerse diye :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam Turkcellin kampanyaları vardı belli saatler arası bazı paketlerde hız 100 mbps oluyordu acaba sizin pakette ondan mı
yok hocam bir kampamya gibi birşeyi yoktu direk 35Mbps tarife olarak aldım internetimi

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
Mesela Vodafone bazı paketlerinde ilk üç ay için 300 Mbps internet veriyordu. Böyle bir kampanyası vardı. Acaba Superonline için de aynısı geçerli olabilir mi? Belki de anlaştığınız paketin kampanyası vardır.

ismetdeha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
onları aramakta istemiyorum işin doğrusu hızımı düşürürler diye ne yapacağımı bilmyiorum kararsızım

Emir Onurlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Hocam hiç Turkcell uygulamasına bile girmeyin :) şaka bir yana Turkcell aboneliğiniz kaç yıllıksa ona özel kampanyalar da yapılıyor ama normal kampanyalar da zaman zaman oluyor bir tane link bırakıyorum burada kampanyalar listelenmiş. Link

ismetdeha

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Mesela Vodafone bazı paketlerinde ilk üç ay için 300 Mbps internet veriyordu. Böyle bir kampanyası vardı. Acaba Superonline için de aynısı geçerli olabilir mi? Belki de anlaştığınız paketin kampanyası vardır.
1623965108149.png
hocam tarifem bu öyle bir kampanya gibi birşey yazmıyor

Akagi

Doçent
Reaksiyon puanı
841
95mbpsde saniyede 25mb indiremezsiniz. Benim internetim 100mbps maks saniyede 15mb indiriyorum. Troll açmadınız umarım konuyu.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,993
95mbpsde saniyede 25mb indiremezsiniz. Benim internetim 100mbps maks saniyede 15mb indiriyorum. Troll açmadınız umarım konuyu.
Troll olduğunu zannetmem fakat yanlış görmüştür belki. Çünkü dediğiniz gibi 100 Mbps internet ile saniyede 25 MB dosya indirmek imkansız.

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070

Şu konuda benim anlattıklarımı deneyebilir misiniz?

atkaksoy501

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,070
Bir indirme yaparak test ediniz lütfen. Attığım konuda da görebileceğiniz gibi speedtest sonuçları yanıltıcı olabiliyor. Herhangi bir indirme yaparken saniyede 10mb civarında indirme yapıyorsa 100mbps hız alıyorsunuz demektir. ama 4mb civarında alıyorsanız 35mbps hız alıyorsunuz demektir. İster wifi6 kullanın ister kablo kullanın ne olursa olsun paket hızınızdan fazla hız alamazsınız.

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,385
Cihazla alakalı olabilir ve Wİ-Fİ 6 olduğunu söylemişti ondan da olabilir muhtemelen
Wi-fi 6 bile olsa 95 mbps ethernet üzerinden hız alır. Wi-fi üzerinde bu hız düşer ayrıca cihazın iyi olması indirme hızını artırmaz. Indirme hızı paket hızı ile doğru orantılıdır. Yanlış bilgi vermeyelim.

Değerli forum üyesi sizde turkcell ile iletişime geçin. Hızınız düşürülürse de düşürülsün. Yarın bir gün turkcell sizi arayıp size yüksek hız vermişiz ücreti de tahsil edilecektir derse forumda aramayın diyenler oldu onlara uydum demeyin. Burası türkiye dikkatli olmakta fayda var.

ZLATA

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Merhaba bende ilk Superonline fiber geçiş yaptığım da ilk 100 download verdi yani normal birşey bu her fiber kullanıcıya veriyor diye biliyorum. Benim anlaşmam ise 35 mpbs di. Ve araştırdığımda normal birşey di. Merklanmana gerek yok. Ya bide bu Superonline baya bir zam geldi kötü oldu bende abonelik iptal Edip millenicom a geçtim. Şu var Turkcell Superonline fiber internet üzerine internet tanımam çünkü alt yapıları sağlam tabi türknet var ama her yerde fiber internet i bulunmuyor, İyi günler dilerim.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,849
Ne istiyorsun diyenler olmayacak ?
Türkcell`i ara söyle onlara: Neden dümdüz 100 yazmıyor 95 mb yazıyor?
Siz Onu düzleyin 100`e hele, yoksa aboneliğimi iptal ederim.