Yardım 35Mbps Internet Akım Hızı (Kbit/S): 6432 Olarak Çalışıyor

Bu konuyu okuyanlar

guhaze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba.
2020 Mart ayından 2021 Ocak ayına kadar 24Mbps VDSL Superonline internet hizmeti alıyordum. Ocak ayında 35Mbps VDSL pakete geçtim. 12 Mayıs tarihine kadar herhangi bir sorunum yoktu internet hızı ya da bağlantısı ile ilgili. 12 Mayıs'ta internet bağlantım koptu. Modemdeki DSL LED'i yanıp sönüyor sabitlenmiyordu. TTNET saha ekibi bina dışındaki kutuyu inceledi ve sorun olmadığını söyledi. Bina dışındaki kutudan çıkan kabloyu havadan pencere delik açarak eve alıyorum. Modeme giren DSL bağlantısı RJ11'i Superonline yetkilisi aktarna cihazı ile test etti ve 35Mbps olacak şekilde bağlantı sağlandığını söyledi. Modemde sorun olduğunu düşünerek yeni bir modem bağladı. Fakat DSL LED'i yine sabit yanmamaya devam etti yani internet bağlantım sağlanamadı. VDSL bağlantının 3 gün gibi bir sürede oturduğu oluyor dedi. Buraya kadar olan süreçte 5 gün geçmişti. Beklerken internet geldi fakat çok yavaş olduğu için müşteri temsilcisi ile görüştüm ve hızın 26Mbps olarak sabitlendiğini söyledi. Ben de tekrar 35Mbps yapılmasını istedim ve DSL yine sabitlenmemeye başladı ve internet gitti. Tekrar 26Mbps değerine almasını istedim belki düzelir diye fakat yine düzelmedi. Yeni arıza talebi oluşturuldu ve TTNET ekipleri tekrar geldi ve bina dışındaki kutuda kutuda veya portta sorun olmadığını söyledi. Superonline ekibi geldi ve eve gelen kabloda sorun olmadığını modeme girene kadar internetin olduğunu söyledi. Yeni bir modem bağlandı. Fakat yine DSL sabitlenmiyordu ve internet bağlantım yoktu ta ki 2 saat öncesine kadar. Şu an DSL sabit ve internet var fakat hız çok düşük. Test sonucu görselde mevcut. Modem ara yüzünde gördüğüm maksimum aşağı akım hızı (kbit/s): 6432. bu değerin 35 binli bir şey olması gerekmiyor mu? Şimdi müşteri temsilcisinden hızı artırmasını istesem yine DSL ışığı sabitlenmeyecek ve internet bağlantım gidecek. Ne yapmalıyım? Böyle bir sorunla karşılaşan var mı içinizde? Önerilerinizi bekliyorum. Kafayı yemek üzereyim.

Ekli dosyalar

• Superonline Hız Testi.png
    Superonline Hız Testi.png
    48.5 KB · Görüntüleme: 145

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Başka bir sağlayıcıya geçin deneyin bakalım internet düzelecek mi?

guhaze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Başka bir sağlayıcıya geçin deneyin bakalım internet düzelecek mi?
Vodafone ile görüştüm fakat alt yapınız olmadığı için hizmet veremiyoruz dediler. Türknet ve TTNet'in sitesinden altyapı sorgulaması yaptığımda altyapı desteği olmadığı uyarısı çıkıyor.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Aslında bu *********** uğraşmaktan başka çaren yok modemden ben biraz şüphelendim internetten paraya kıyıp iyi bir modem al sonra dene oluyor mu? 30 gün içinde iade hakkın olması lazım olmassa geri gönderirsin

guhaze

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Valla inansam sorunun çözüleceğine şuan alırım. Yeni sıfır bir modem denedik saha teknikeriyle onda da DSL sabitlenmedi. Komşunun kullandığı çalışan modemi alıp denedim yine olmadı.