İnternet Download Hızım Neden Yavaş?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,164
İnternet hızım bu şekilde 39-52 Mb/sn arasında değişiyor.Ama internetten bir şey yüklemeye çalışınca hız alttaki 2.resimdeki gibi.Sizce bunun sebebi nedir?Ve download hızımı nasıl arttırabilirim?
1.RESİM

Adsız.jpg

2.RESİM şu sekilde --->
Adsız.jpg

cahil çoban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
orada gösterılen bant genıslıgı olmassı lazım ona aldanma hızını İnternet hız testi, ücretsiz online hız testi, İndirme hızı test online bu sıteden ogrenebılırsın. bu arada arka planda ınternetını baska bı programın kullanmadıgındanda emın ol. bırden yavasla oldugunu dunuyorsanda kotayı doldurmus olabılırsın. internet saglayıcılar bellı bı lımıtı asınca hızı dusurur

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,164
orada gösterılen bant genıslıgı olmassı lazım ona aldanma hızını İnternet hız testi, ücretsiz online hız testi, İndirme hızı test online bu sıteden ogrenebılırsın. bu arada arka planda ınternetını baska bı programın kullanmadıgındanda emın ol. bırden yavasla oldugunu dunuyorsanda kotayı doldurmus olabılırsın. internet saglayıcılar bellı bı lımıtı asınca hızı dusurur
Arkaplanda çalışan antivirüs vb. programlar var.Belki kullandığım bir programdan kaynaklıdır.AKK'yi aştığımı düşünmüyorum.Çünkü aşırı download yapmam .Bu arada cevap yazdığınız için teşekkürler.

cahil çoban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Arkaplanda çalışan antivirüs vb. programlar var.Belki kullandığım bir programdan kaynaklıdır.Bu arada cevap yazdığınız için teşekkürler.
onlar ınternet hızını etkılemez. arka planda calısan uygulamadan kasdım wındows uptade acık olabılır yada utorrent steam vb programlar olabılır yada herangı bı programın oto guncelleme servısı acık olabılır o esnadada gunceleeme gelmıstır sen farkında olmadan o arka planda dosya ındırıp kendını guncellıyodur bu yuzde nanlık hıızn dusebılır. glas wire programını ındır ınternetını kullanan butun her sey gozukur. Free Firewall Software by GlassWire

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,164
İnternet hız testi yaptım.Aşağıdaki resim internet hızı test sonucum.Ben bu sonuca bakarak benim download hızımın yavaş olduğunu düşünüyorum.Sizce bir anormallik var mı?
Adsız.jpg

cahil çoban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
ortalama sanşyede 1000-1500 mb dosya ındırmen lazım eger bu hıza sahıpsen sorun yok ddmektır.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,164
onlar ınternet hızını etkılemez. arka planda calısan uygulamadan kasdım wındows uptade acık olabılır yada utorrent steam vb programlar olabılır yada herangı bı programın oto guncelleme servısı acık olabılır o esnadada gunceleeme gelmıstır sen farkında olmadan o arka planda dosya ındırıp kendını guncellıyodur bu yuzde nanlık hıızn dusebılır. glas wire programını ındır ınternetını kullanan butun her sey gozukur. Free Firewall Software by GlassWire
Windows Update zaten kapalı.Şu verdiğiniz linkteki programı bir deneyeyim.

okinkurt

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233
1.100 lük indirme hızı olması lazım hadi ortalama 800 diyelim her noktadan bu hızdamı iniyor steam vs ?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,164
1.100 lük indirme hızı olması lazım hadi ortalama 800 diyelim her noktadan bu hızdamı iniyor steam vs ?
Steam kullanıyorum.Ama internetten bir şey indireceğimde (çok şey indirmem) internet download hızımın bayağı düşük olduğunu düşünüyorum.Format atsam geçer mi acaba ya da Linux yüklesem sorun düzelir mi?

cahil çoban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
İndirme yaparken ortalam hızım yaklaşık 40Kb/sn ben bu işte bir gariplik olduğunu düşünüyorum.
sımdı ındırmeye calıstıgın seyyı bı sıteden ındırıyosan o sıte sınırlandırma koymus olabılır yada bı torent programı kullanıyosan trafık yogunlu nedenıyle hızın dusuk olabılır. senın hızın yukarıda gosterılen ıse muhtemelen sorun ındırdıgın yer ıle alakalı. oda gecıcıdır

cahil çoban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Steam kullanıyorum.Ama internetten bir şey indireceğimde (çok şey indirmem) internet download hızımın bayağı düşük olduğunu düşünüyorum.Format atsam geçer mi acaba ya da Linux yüklesem sorun düzelir mi?
eger bu yuzden format atıcaksan bence kaldır o pc yı camdan dısar ıat daha ıyı :)

okinkurt

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,233

Her noktada bu sorun varsa internet sağlayıcısı şirket ile iletişime geçip sorunu bildirmenizi öneririm .

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,164
Peki başka bir cihazın şu anda kullandığım internete bağlandığını öğrenme şansım var mı program ve cmd yoluyla?

cahil çoban

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Peki başka bir cihazın şu anda kullandığım internete bağlandığını öğrenme şansım var mı program ve cmd yoluyla?
192.168.1.1 den modemın arayuzune gır oradan gorebılırsın. tabı baglı olan ınternetın ıp adresı degısıklık gosterebılır. hangı ınternet baglıyosa onun ıp sını ınternetten bak sonra modem ayarlarına gır oarada gorurusun

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,164
Bi Combofix'le taratayım mı?

SmokeXD

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,877

SmokeXD

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
1,877

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,164
Tarayıcıdan kaynaklı değil başka tarayıcıyla de deniyorum olmuyor.

kmurat

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,733
Modem kapat aç ve öyle indirmeyi dene. Başkası bağlanıyorsa, bağlantısı kopar ve tekrar o bağlanana kadar hızın daha yüksek olur.

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
bu nedir kardaş

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (7).png
    Ekran Görüntüsü (7).png
    365.6 KB · Görüntüleme: 414

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
ubuntu son sürüm dizüstü çok eski vistada bile kasıo bunu yükleyecem

cx105lumutcan

Doçent
Reaksiyon puanı
83
ubuntu 1 gb ram ati radeon XPRESS 200 amd turion 64 kaldırırmı

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
9,164
ubuntu son sürüm dizüstü çok eski vistada bile kasıo bunu yükleyecem
Ben Linux Mint 17.3 mate 64 bit sürümünü kullandım.Linux mintte usb'ye ya da Dvd'ye iso yazdırmak için kurulumla beraber gelen program var yani sonradan yüklemene gerek yok.Ben mi bilmiyorum yoksa yapamadım ne Ubuntu kullandığımda bazı zorluklar yaşadım hatta bazen çöktü gibi yani değişik oluyordu.Ama yazın Linux mint kullandığımda çökme sorunu yoktu.Galiba ya Elemantary OS ya da Linux Mint 17.3 mate yüklerim tabi yüklersem.