Intelden AMDye geçmek

Bu konuyu okuyanlar

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Herkese Merhaba;

Şu an mevcut olarak Quad işlemcili bir sistem kullanıyorum ve pcmi minimum i3 olacak şekilde güncellemeye karar verdim ( usb 3.0 dan yararlanmak için ). Yaklaşık maliyet i3 olunca 750TL ye geliyor. Acaba sistemi intel değilde Amd tabanlı güncellemek istersem maliyet düşer mi? Ve Amd platformunda i3 e eş değer işlemci olarak neyi tavsiye edersiniz?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
İntelden amdye geçersen pcden soğursun amd fx serisinde tamamen batırdı evet bakıldığı zaman iyi görünebilir ama son zamanlarda inteli yakalayamayacak kadar uzakta işlemci üretimi bakımından sakın amdye geçme

MyNickname

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bütçe sınırı varsa amd öneririm intelin yokluğunu hissettirmeyecektir(o fiyata)

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
sen olumsuz yorumlara bakma AMD gayet iyidir. i3 ile işlemciden soğursun biliyorum yan oda da i3 işlemcili pc vardı. AMD gayet makul olur senin için. fx 8350 kullanıyorum arkadaşım son nesil i7 işlemci aldı şimdi kafasını duvarlara vuruyor keşke AMD alsaydım fiyat farkı i7 lerle yarı yarıya ve aynı performans diye.
bir kez daha düşün

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7
sen olumsuz yorumlara bakma AMD gayet iyidir. i3 ile işlemciden soğursun biliyorum yan oda da i3 işlemcili pc vardı. AMD gayet makul olur senin için. fx 8350 kullanıyorum arkadaşım son nesil i7 işlemci aldı şimdi kafasını duvarlara vuruyor keşke AMD alsaydım fiyat farkı i7 lerle yarı yarıya ve aynı performans diye.
bir kez daha düşün

Merhaba;

Peki AMD FX X6 6100 ü tavsiye edermisiniz? i3 ile kıyaslarsak daha mı hızlıdır yoksa daha mı yavaş?

kuyuduzu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
sıradaki bilgisayarım masaüstü olacak muhtemelen ve amd almak için kendime söz verdim. dizüstüde çok korkuttular amd almamam için ama masaüstünde gnül rahatlığıyla alınabilir bence. köy kasaba yolunda gallardo'ya binmek gibi bir şey biraz, i7 sahibi olmak.

Kaya26

Profesör
Reaksiyon puanı
550
[MENTION=74690]loverman[/MENTION]
FX-6100 kesinlikle almayınız. Bulldozer mimarisi duvara toslamış bir mimaridir. zaten 30 tl gibi bir fiyatla FX-6300 alabilirsiniz.

realdgnc

Doçent
Reaksiyon puanı
7
İntel'in işlemcileri AMD'ye göre daha iyidir. AMD'de GHz değerleri yüksek ama performans olarak İntel'in işlemcileri daha iyi. Tercih senin. AMD ile İntel'in denk işlemcilerini performans testlerini karşılaştır öyle karar ver derim.

promidal

Profesör
Reaksiyon puanı
11
ben a8 ve a6 işlemcili iki bilgisayara sahibim. a8 işlemci i5 işlemcili laptobumun neredeyse yarısı performansa sahip hemde masaüstü olmasına rağmen

loverman

Asistan
Reaksiyon puanı
7

aceleciburak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Fx6300 aldım gayet memnunum ama gün içerisinde çıkan bir habere göre AMD 2014 ve sonrasında Soket FM2+ ile devam edecekmiş Soket AM3+ ve Soket FM1 2014 sonunda emekli ediliyor ...

şuan için APU ya geçmek çokta mantıklı değil çünkü piyasada az çeşit anakart mevcut hemde Fm2 tipinde FM2+ haberleri başladı A88X chipsetler gün yüzüne çıkıyor özellikle Şubat 2014 te Kaveri APU ile ivme hızlanacak ...

ancak ortalama 1 yada 2 sene gidecek bir sistem düşünülüyorsa FX6300 ve AMD 990FX yada 990X li bir anakart rahatlıkla yeterli olacaktır.

intel e yatıracağım daha fazla farkı SSD ye yatırırım en azından sistemin genel başarımı artmış olur ...