İntel HD Graphics Ve Oyun

Bu kartta The Elder Scroll Skyrim oynanırmı

• Evet

• Hayır

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kardeşim ben bu kartla dishoroned veya call of duty modern warfare 3 oynayabilirmiyim
Benim laptopta İntel HD Graphics 3000 var ve zamanında Call of Duty 4 Modern Warfare adlı oyunu oynamıştım.Hem de güzelce oynamıştım. :)

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20
HD 3000 mi daha iyi bay trail mi

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
HD graphics 3000 mi daha iyi yoksa bay trail mi

Şöyle anlatayım;
Baytrail (Dahili) < İntel HD 3000 (Dahili) < AMD HD 5670 (Harici)
Şöyle söyleyeyim, bay trail çok basit oyunlar için uygundur ve oyun amaçlı değil, internette gezinmek amaçlıdır. Intel HD 3000-4000 gibi yonga setleri ise işlemci ile birlikte gelip sistem içi grafik performansını, basit video işlerini, kısaca uygun fiyatlı bir seyahat makinesi/iş bilgisayarından bekleyeceğin performansı yakalayabilmen için üretilmiş yonga setleridir. Misal Dell Xps 13 i5 6200U işlemciyi kullanır ve bunun üstünde HD 520 grafik yonga seti var. Civilization 6 oynamaya yeter. Mark Zuckerberg'in Thinkpad X1 cihazından oynarken çekip facebook'a attığı fotoğrafta o ultrabook üzerinden Civilization 6 oynuyordu. Kendisinin facebook hesabını takip ediyorum da :D

civilization-vi.jpg

Benim ekran kartım ise 2010'da (Hala iş görüyor) oyunları Ultra/High arası oynatıyordu. Şu an oyun amaçlı pek kullanılabilirliğinin kaldığını sanmıyorum :) Ayrıca artık PCSXR ile biraz nostalji yapmaya başladım sistemimde, çok sistem istemiyor kısaca. Belki sen de benzer bir şey yapabilirsin misal :)

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Şöyle anlatayım;
Baytrail (Dahili) < İntel HD 3000 (Dahili) < AMD HD 5670 (Harici)
Şöyle söyleyeyim, bay trail çok basit oyunlar için uygundur ve oyun amaçlı değil, internette gezinmek amaçlıdır. Intel HD 3000-4000 gibi yonga setleri ise işlemci ile birlikte gelip sistem içi grafik performansını, basit video işlerini, kısaca uygun fiyatlı bir seyahat makinesi/iş bilgisayarından bekleyeceğin performansı yakalayabilmen için üretilmiş yonga setleridir. Misal Dell Xps 13 i5 6200U işlemciyi kullanır ve bunun üstünde HD 520 grafik yonga seti var. Civilization 6 oynamaya yeter. Mark Zuckerberg'in Thinkpad X1 cihazından oynarken çekip facebook'a attığı fotoğrafta o ultrabook üzerinden Civilization 6 oynuyordu. Kendisinin facebook hesabını takip ediyorum da :D

Ekli dosyayı görüntüle 14343

Benim ekran kartım ise 2010'da (Hala iş görüyor) oyunları Ultra/High arası oynatıyordu. Şu an oyun amaçlı pek kullanılabilirliğinin kaldığını sanmıyorum :) Ayrıca artık PCSXR ile biraz nostalji yapmaya başladım sistemimde, çok sistem istemiyor kısaca. Belki sen de benzer bir şey yapabilirsin misal :)
Yani benimki call of duty i kaldırMazmı

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20
KaldırMaz. Call of Duty 4 oynarsın kaldıRır, ama gider mw3 oynamaya kalkarsan kaldırMaz. KaldırSa da düşük ayarda, düşük fps ile olur.
Peki bu oyun kadar kaliteli güzel oyunlar biliyormusun bana uygun

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Peki bu oyun kadar kaliteli güzel oyunlar biliyormusun bana uygun
senin zevklerini bilmiyorum ama şöyle en çok bilinenleri sayayım;
Need for speed'in ilk 4 oyunu, prince of persia 1/2/3, doom 3, quake 4, serious sam, silent hill, company of heroes, hitman:blood money, half life serisi, fallout 3, battle for middle earth, command and conquer serisi, bioshock, stalker, stubbs the zombie (aşağı linkini koyacağım), spore, left4dead serisi, farcry 1/2, world of goo, amnesia/penumbra serileri, daha çıkar bir dünya. Emulatörler vs. (Özellikle ps1/2 ve nds/gba gibi emulatörlerden bir dünya oyun var oynayabileceğin)

[COLOR=rgba(0, 0, 0, 0.870588)][/COLOR]

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Need for speed'in ilk 4 oyunu, prince of persia 1/2/3, doom 3, quake 4, serious sam, silent hill, company of heroes, hitman:blood money, half life serisi, fallout 3, battle for middle earth, command and conquer serisi, bioshock, stalker, stubbs the zombie (aşağı linkini koyacağım), spore, left4dead serisi, farcry 1/2, world of goo, amnesia/penumbra serileri, daha çıkar bir dünya. Emulatörler vs. (Özellikle ps1/2 ve nds/gba gibi emulatörlerden bir dünya oyun var oynayabileceğin)

Kardeşim bu oyunları sağlıklı bir şekilde oynayabilirmiyim

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20

Left 4 dead serisini falan full oynayabiliyormuyum

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Kardeşim senin ayrılmış video belleğin kaç mb lütfen dönüş yaparmısın
Ben Call of Duty 4 Modern Warfare oynamıştım.Buyur senin dediğin ayrılmış video bellek aşağıdaki resimde gösterdiğim şey mi?
Adsız.jpg

eronis

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
4,382
Kardeşim bir de şu 32 mb olayı var o artırılabiliyormu
BIOS'tan video kart ayarlarını bulmalısın. Her BIOS farklıdır, bunu kendin deneme yanılma ile bulmalısın.

Advanced, Advanced Chipset, Advanced Features gibi bir başlık bulacaksın, onun içinde olması lazım.

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20
BIOS'tan video kart ayarlarını bulmalısın. Her BIOS farklıdır, bunu kendin deneme yanılma ile bulmalısın.

Advanced, Advanced Chipset, Advanced Features gibi bir başlık bulacaksın, onun içinde olması lazım.
Benim bios ta advanced yok
--- Gönderi Güncellendi ---
Ben Call of Duty 4 Modern Warfare oynamıştım.Buyur senin dediğin ayrılmış video bellek aşağıdaki resimde gösterdiğim şey mi?
Ekli dosyayı görüntüle 14348
Hayır kardeşim bu değil lütfen internetten ayrılmış video belleğine bakmayı öğrenip bana atarmısın oranın fotosunu

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Ekli dosyayı görüntüle 14348
Hayır kardeşim bu değil
Bu sitede 2GB ram'e 256MB alan verilmesi öneriliyor.

How to Increase Intel HD Graphics Dedicated Video Memory
Arkadaşım bende n2820 var 32 mb ayrılmış video belleği var crysis 1 oynayabilirmiyim

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
bu arada baktınmı ayrılmış video belleğine :D
Nasıl bakacağım ki?
arkadaşlar intel hd graphics bir kartım var ve bunla aşağıdaki oyunlardan hangilerini oynayabilirim birde anketi cevaplarsanız sevinirim...

1) The Elder Scroll Skyrim

2) Age Of Empire

3) Red Alert 3

4) Zula :D

Şimdiden Teşekkürler...
Zula oynuyor musunuz?Ben i5-2450m işlemci ve İntel HD Graphics 3000 dahili grafik birimi olan laptobumla güzelce Zula oynuyorum tabi ayarlar lowda.

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20
Nasıl bakacağım ki?

Zula oynuyor musunuz?Ben i5-2450m işlemci ve İntel HD Graphics 3000 dahili grafik birimi olan laptobumla güzelce Zula oynuyorum tabi ayarlar lowda.
zula oynayabiliyorum aynı şekilde lowda birde internetten ayrılmış video belleğine nasıl bakılacağını öğrenip bana kendi ayrılmış video belleğini atarmısın :D
Nasıl bakacağım ki?

beni arkadaş ekleyebilirsin zuladaki adım : JackSeal

CusHe

Asistan
Reaksiyon puanı
20