İntel HD 4600

Bu konuyu okuyanlar

1Enjoy

Asistan
Reaksiyon puanı
59
İntel HD 4600 Olmasına rağmen pc çok ağır Çalışıyor Ram yükseltmesi yapıcam Fakat HD 4600 var İnternette Testlere baktığımda CS:GO da falan 40 45 fps bende 5 10 fps herşey kasıyor önceden kasmadan oynadığım Pubg Mobile falan Ayacip derecede kasıyor ne yapmamı önerirsiniz

ikincielfiyat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
İntel HD 4600 Olmasına rağmen pc çok ağır Çalışıyor Ram yükseltmesi yapıcam Fakat HD 4600 var İnternette Testlere baktığımda CS:GO da falan 40 45 fps bende 5 10 fps herşey kasıyor önceden kasmadan oynadığım Pubg Mobile falan Ayacip derecede kasıyor ne yapmamı önerirsiniz
Merhaba, intel hd 4600 olmasına rağmen derken demek istediğinizi anlamadım. Onboard performans (sarj yemesin diye) kullanılan ekran kartı :)

laptop mu kullanıyorsunuz ? pc özelliğinizi tam belirtir misiniz?

1Enjoy

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Hocam Laptop Kullanıyorum Bide Amd Radeon R5 M230 ekran kartı Var fakat akşa kaldırdım Sürekli Pubg Lite falan indirmeye kalktığımda Mavi ekran veriyodu fakat internetten baktığımda bu pc İntel HD 4600 kullanıldığını söylülar internetten baktığımda Yazdığım fps değerlerini veriyor bende neden 5 10 fps diye merak edip açtım Özellikler Bunlar

İntel(R) Core(TM)i3 4005U [email protected] Ghz

4GB ram

Ekran Kartı : Amd Radeon R5 M230 Ve İntel HD 4600

ikincielfiyat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Burada bir hata var :)

intel ekran kartı performans olarak kullanılır oyun performansı bekleme, yazdıklarını görünce şaşırıp internetten baktım. İşlemci gücü olanlar test sonucunu koymuş onlar bile 20 fpse zorluyor.

Senin bu oyunları oynayabilmen için amd ekran kartını kullanman gerek keza onlarda bile fps çok yüksek almayacaksındır fakat intel ekran kartıyla hiç fps alamazsın.

Mavi ekran hatası farklı bir arzadır onun ile ilgili bir şey söyleyemiyorum. intel hd 4600 bu işlemci gücü ile sana vereceği en yüksek fps 10 olur zaten

1Enjoy

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Hocam amd nin stesinden indirdiğim driverler Mavi ekran veriyo indirirken ne yapmamı önerirsiniz

ikincielfiyat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Hocam şu şekilde daha detaylı belirteyim;

Paylaştığınız video da ki işlemci, ram ve anakarta baktınız mı ?

misal bir örnek vereyim.

CS go da fps değerinizin sadece ekran kartı ile olduğunu sanıyorsunuz ?
çoklu cpu kullanımı diye bir ayar var kapatın fps in nasıl yerlere düştüğünü göreceksiniz. Fps sadece ekran kartına bağlı bir durum değil işlemciniz işlemcinizin ghz hızı çok fark etmekte heleki performans ekran kartlarında çok daha fark etmektedir. önceki mesajımda yazdığım gibi işlemci gücü ve ram gücü buna etki etmektedir. Sizin durumda ise şöyle bir şey var elinizde Adidos ve adidas ayakkabı var siz adidosu tercih ediyorsunuz:D

1Enjoy

Asistan
Reaksiyon puanı
59
:D hocam anlamadığım için soruyorum yoksa neden konu açıyım :D

1Enjoy

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Peki Hocam Son birşey sorucam bütün herşeyi güncellememe gerek var mı ? ona göre hepsini indiriyim :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu arada ZAten Amd driveri falan kendi programıyla sildim driveri yok pc de şuanda

ikincielfiyat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
24
Peki Hocam Son birşey sorucam bütün herşeyi güncellememe gerek var mı ? ona göre hepsini indiriyim :D
güncel yazılımı kullanmak alışkanlık olmalı. Evet güncel yazılımlar her zaman iyidir sadece lenovoda yaşadığım bir problem var dı intel hd grafik kartını güncellediğimde ekran parlaklığını birkere düşürdüğünüzde daha arttıramıyordunuz. ekrana flash tutarak kullanıyorsunuz sonra güvenli modda driveri silmeniz gerekiyor ona çok dikkat edin :D

1Enjoy

Asistan
Reaksiyon puanı
59
1606130312558.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Hangisini seçicem ?